Pardubice - Starší dorostenci odehráli další zápas skupiny "O baráž". V Pardubicích ovládli zápas domácí hokejisté, kteří již po první třetině vedli o tři branky. Ústecký tým skóroval dvakrát a prohrál 2:7.
so 22. 2. 2014
HC ČSOB pojišťovna Pardubice
7:2 3:0, 1:0, 2:2

Branky a nahrávky: 1. Kusý (Zadina), 12. Zadina (Rohlík), 14. Kusý (Zadina, Rohlík), 36. Franc (Martinec, Rudy), 43. Havrda (Jajcay), 49. Zadina (Rohlík, Kusý), 54. Kusý (Zadina, Rohlík) – 53. Macek (Kašek), 56. Navarra (Tůma, Benda) . Rozhodčí: Hejduk, Kopeček - Polák,Rampír. Vyloučení: 7:10. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 70. Střely na branku: 37:34. Průběh utkání: 6:0, 6:1, 7:1, 7:2.

HC ČSOB pojišťovna Pardubice: Husár – Budík, Faltys, Franc, Horyna, Kučera, O. Petric, Rudy, Vála – Havrda, Hlaváček, Jajcay, Krejčík, Kusý, Martinec, Musil, Panna, Rohlík, Velinský, David Voženílek.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kosina od 14. Zvědělík – Benda, Havlík, Hucek, Michajličenko, Vandas – Amirov, Drha, Kašek, Kopta, Koval, Macek, Navarra, Ozom, Rubeš, Tůma, Zdvořáček

Partnerem mládeže HC Slovan je město Ústí nad Labem

Pardubičtí mladíci nastoupili na svého soupeře od první minuty. Hned po pětatřiceti vteřinách seprosadil Denis Kusý, který využil Zadinův pas a prostřelil gólmana Kosinu – 1:0. Aktivní hrou se prezentovali Východočeši i v následujících minutách, nerozhodilo je ani Kučerovo vyloučení za držení, Slovan se sice dostal v této početní výhodě do palebných pozic, ale žádná z nich nebyla vyloženě gólová.

To domácí využili hned první nabídnutou přesilovou hru. Za podražení seděl na trestné lavici Jakub Koval, po tři čtvrtě minutě se poroučel zpět mezi mantinely, když Filip Zadina dostal ideální pas od Miroslava Rohlíka a přesnou střelou k tyči zvýšil na 2:0.

Pardubice nadále pokračovaly v ofenzivních manévrech. Po pohledné spolupráci se svými kumpány se podruhé v zápase prosadil Denis Kusý. Slovan reagoval na pardubické vedení 3:0 střídáním brankářů, před tři tyče se postavil Robin Zvědělík.

Další chmurné chvilky připravilo pro Slovan téměř minutu a půl trvající oslabení tři na čtyři. Během něj domácí zamkli hostující obranu, do ní ostrými pálil zejména Vojtěch Budík. Věkem mladší dorostenec se snažil střílet prudké puky od modré čáry, ale žádný z nich nezapadl za gólmana Slovanu.

I ve druhé třetině pokračovali domácí v útočné hře a v neustálém aktivním forčekingu. Slovan se jen ztuha dostával k akcím, Pardubice kontrolovaly hru. Po krosčeku Dominika Havlíka měly další početní výhodu, tu nevyužily. Podobně dopadl Slovan v polovině zápasu. Sluší se doplnit, že po Musilově vražení zezadu tropili okolo Oty Husára solidní neplechu.

Chvíli na to si Pardubice zahrály proti třem a touto šancí nepohrdly. Na konci ostřelování Robina Zvědělíka byla ostrá rána Martina France. Pardubický bek zvýšil na 4:0.

V závěru druhé dvacetiminutovky se častěji vylučovalo, oba týmy se vystřídaly v možnostech zahrát s přesilovou hru, ale nikdo se nedostal do vážnější střelecké příležitosti.

Východočeši si nenechali tříbodovou výhru vzít, v oslabení se po parádní Jajcayově nahrávce navíc prosadil Filip Havrda. Domácí jeli dva na brankáře a tuto výhodu proměnili v gól 5:0 na začátku třetí třetiny.

Ten šestý přidal v přesilovce Filip Zadina. Věkem mladší dorostenec dostal puk v početní výhodě do ideální pozice před bránou, odkud jej pověsil pod horní tyčku – 6:0.

V ofenzivně hraném utkání se prosadili i hosté. Čisté konto překazil Otu Husárovi v 53. minutě kapitán Marek Macek – 6:1.

To nebylo všechno! O minutu později zkompletoval hattrick Denis Kusý – 7:1. Poslední gólové slovo měli hosté, Horynovo hákování potrestal Roman Navarra z předbrankového prostoru – 7:2.