Ú s t í n/L. - Utkání Ústí s Porubou přineslo velmi kvalitní utkání, které se všem líbilo. Žlutomodří vedli 3:1, soupeř ale dokázal vyrovnat. V 55. minutě vstřelil rozhodující branku Navarra. Severočeši se touto výhrou výrazně přiblížili postupu do nejvyšší soutěže.
pá 22. 3. 2013
HC RT TORAX Poruba 2011
4:3 2:1, 1:1, 1:1

Branky a nahrávky: 15. Šváb (Tůma), 16. Procházka (Kopta,Řídel), 36. Kment (Navarra, Trončinský), 55. Navarra (Kment) – 6. Štěpán (Gřeš, Smrčka), 37. Smrčka (Demel), 45. Smrčka (Demel). Rozhodčí: Petružálek - Kokrment, Šulo. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:2. Diváci: 137. Střely na branku: 33:38. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Burkovec – Šimanovský, Procházka, Klement, Trončinský, Hucek, Straka, Melichar, Kašek, Koval, Gruber, Macek, Řídel, Vondráček, Kopta, Kment, Navarra, Šváb, Tůma, Janák

HC RT TORAX Poruba 2011: Maček – Štěpán, Síkora, Charvát, Hranoš, Kotas, Demel, Ščurek, Kropka, Laryš, Gřeš, Csomor, Stoklásek, Rataj, Bartoň, Smrčka, Kurnik, Holaň, Bolehlavský, Havránek

Domácí si v úvodu zápasu připsali několik dobrých šancí. Šimanovský v gólové pozici minul branku, kterou střežil Maček. Jako první se radovali hosté. Štěpán dostal od obrany Slovanu mnoho prostoru, který využil ke střele, na kterou byl Burkovec krátký. Ústí odpovědělo v 15. minutě, kdy se velmi pěknou střelou z bezprostřední blízkosti prosadil Šváb. V čase 15:35 hrála Lvíčata přesilovou hru a exkluzivní střelou se od modré do listiny střelců zapsal Procházka. Více zajímavých momentů první perioda nepřinesla, a tak platil stav 2:1 pro domácí.

I další dějství začali domácí aktivněji, ale dlouhou dobu nemohli vyzrát na brankáře Mačka, který chvílemi ani nevěděl, kde má puk, přesto černý kus gumy vždy udržel před brankovou čarou. Od poloviny třetiny začali hosté hrát tvrdší hokej, což přineslo z jejich pohledu alespoň to, že vyhrávali osobní souboje. Lvíčata se z další branky radovala ve 36. minutě. Do útočného pásma si najel Kment a prostřelil gólmana hostů. Poruba odpověděla velmi rychle. Další chybu žlutomodré obrany využil Smrčka, který snížil. Za stavu 3:2 skončila druhá třetina.

Poslední třetina se odehrála v rychlém tempu. Oba týmy měly stejné šance na skórování. Po šancích hostů se radovali domácí. Kment projel útočným pásmem jako maflík dřevem a s gólmanem Mačkem si poradil výborně. Zvolil ukázkový blafák, kterým poslal svůj tým do vedení. Poruba v dalších šancích neuspěla, a tak Lvíčata vyhrála 4:3.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): Viděli jsme parádní hokej, který se všem musel líbit. Získali jsme tři body, které jsou velmi důležité.