Ú s t í n/L. - Ve 23. kole Extraligy staršího dorostu zavítal na ústecký stadion celek z Plzně. První třetina nepřinesla moc zajímavý hokej a spíše ji ovládla Plzeň. Ve druhé třetině se síly vyrovnaly, ale králem třetí třetiny se stal opravdu Slovan. Dva góly v podání Ondřeje Smetany a Štěpána Kuchynky zajistily domácím výhru, leč tvrdě vydřenou.
so 21. 11. 2009
HC Škoda Plzeň
2:0 0:0, 0:0, 2:0

Branky a nahrávky: 42. Smetana (Burkovec, Šetka), 60. Kuchynka (Faigl). Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 137. Střely na branku: 37:22. Průběh utkání: 2:0.

Ústecký Slovan s.r.o.: Bursa - Hejl, Smetana, Burkovec, Andres, Holeček, Jeništa, Bulva - Krupička, Kuchynka, Hanzl, Keltner, Migliavacca, Šetko, Faigl, Racek

HC Škoda Plzeň: Polívka - Houfek, Mrázek, Špaček, Karpíšek, Kvapil, Procházka, Blumentrit - Němec, Pitel, Pejchar, Vizinger, Soukup, Mainer, Váchal, Erben, Biskup, Pešek, Pour

První třetina nepřinesla jediný gól a i vyložených šancí bylo pomálu. K té jedné z mála se hned v první minutě dostal hostující Karpíšek, jehož střelu ale domácí brankář bez problémů polapil. O pár minut později měli hosté užuž nakročeno ke gólu, když po střele domácí brankář Bursa puk nešťastně vyrazil před sebe téměř na hůl přijíždějícího plzeňského forvarda. Naštěstí se puku ihned ujal domácí bek, a tak bylo hrozící nebezpečí zažehnáno. Ani jeden tým nevyužil po jedné přesilovce. ve druhé polovině první třetiny se hosté na pár minut dostali pod tlak a domácí ostřelovali plzeňskou bránu co to šlo. žádná ze střel ale gólmana Polívku nepřekonala. Celkově byli v první třetině lepší hosté, a to díky lepšímu bruslení a přesnějším přihrávkám.

Druhá třetine zezačátku nepřinesla moc atraktivní hokej. Ten přišel až v polovině třetiny, kdy domácí Kuchynka najížděl na bránu, ale svou střelou trefil jen brankářovo rameno. O necelou minutu později byl vyloučen domácí Holeček a hosté hráli druhou přesilovku zápasu. V té předvedl krásné šance hostující Špaček, který třikrát za sebou tvrdě pálil od modré čáry, ale Bursu se mu překonat nepodařilo. Ještě běhenm této přesilové hry byl vyloučen další domácí hráč, a tak se hostům jejich přesilová hra ještě více prodloužila. V té se opět párkrát střelecky prosadil Špaček, ale do největší šance se dostal plzeňský útočník Erben, jehož střela z velmi ostrého úhlu se odrazila od zad domácího gólmana. Odražený puk si ale zachoval svou trajektorii a jen těšně projel podél brankové čáry mimo branku. Na druhé straně mohli diváci o pár minut později zaslechnout zacinkání tyčky branky hostí, na kterou vystřelil Ústečan Faigl. Ke konci třetiny byl ještě vyloučen plzeňský Houfek, ale ani tato domácí přesilovka nepřinesla žádnou změnu skóre, a tak i po druhé třetině byl stav nulový.

Ve třetí třetině došlo prakticky ihned k lámání chleba. Nejprve rychlou, ale nepšesnou střelu předvedl domácí Kuchynka. O několik sekund později byl podruhé vyloučen plzeňský Houfek a domácí se dostali do přesilovky, která přinesla první změnu skóre tohoto utkání. Dvaadvacet vteřin po zahájení přesilovky přihrál Šetka na modrou, kde se puku zmocnil Burkovec, který rychle vystřelil do chumlu před brankou. Tam puk ani ne vteřinu poskakoval mezi hráči, až ho Ondřej Smetana tečoval přímo za záda hostijícího gólmana Polívky - 1:0. To domácí nakoplo a rázem se stali lepším týmem. Ikdyž se dostali do oslabení, dokázali využít špatné plzeňské přihrávky a šli do brejku. Jejich střely a následné teče ale hostujícího brankáře Poívku nepřešly. Krásnou, leč neúspěšnou střelu bylo možno vidět i na druhé straně. To se Vizinger dostal s pukem přímo až před Bursu a tahem vystřelil puk směr horní roh. Bursa byl ale připraven a puk zachytil. Dalších pár minut se zápas nevyvýjel nijak výrazně a minutu a půl před koncem si mužstvo Plzně vyžádalo oddechový čas, po kterém se hrála power-play. Během ní si i mužstvo domácích vyčerpalo svůj oddechový čas a power-play pokračovala. V té se hosté dopustili jedné jediné špatné přihrávky, kterou zachytil Faigl, jenž puk nahrál do středního pásma před Štěpána Kuchynku, který se do prázdné branky nemýlil, a tak dnes domácí zvítězili 2:0.