Ú s t í n/L. - Dohrávka 15. kola nadstavbové části extraligy staršího dorostu dovedla na led Ústeckých Lvů celek z Plzně. Lvi předvedli velmi kvalitní hru a už v první třetině dokázali, že si vítězství zaslouží. Po první třetině vedli 3:0. Plzeň pak sice trochu vedení stáhla, a ve třetí třetině vsítila dva góly, ale vítězný gól Štěpána Kuchynky nepřekonala a nechala tak v Ústí nad Labem všechny tři body.
út 23. 2. 2010
HC Škoda Plzeň
5:3 3:0, 2:1, 0:2

Branky a nahrávky: 9. Racek (Faigl), 16. Tuček (Andres, Hanzl), 20. Migliavacca (Vegner, Racek), 35. Kuchynka (Burkovec, Harkabus), 39. Hanzl (Migliavacca, Burkovec) - 23. Mainer (Váchal), 47. Mainer (Váchal), 52. Pašek (Blumentrit, Tolar). Rozhodčí: Petružálek – Šerý, Šulo. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 137. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Bursa – Hejl, Burkovec, Andres, Procházka, Novotný, Jeništa – Krupička, Kuchynka, Hanzl, Migliavacca, Šetka, Tuček, Faigl, Racek, Harkabus, Bacovský, Vegner

HC Škoda Plzeň: Makarovič – Tichý, Houfek, Slavík, Mrázek, Karpíšek, Procházka, Blumentrit, Tolar, Němec, Faschingbauer, Soukup, Mainer, Váchal, Erben, Biskup, Pašek, Hájek, Mašek

Do první třetiny aktivněji vstoupili domácí Lvi, kteří již v deváté minutě skórovali střelou Václava Racka, jenž dorážel za brankářova záda odražený puk. Krátkou chvíli po úvodním gólu se do pár šancí dostala Plzeň. Ta hezkých několik minut na Lvy tlačila. Vystřelila však jen velmi málo. Jednu z těch závažnějších předvedl Faschingbauer, který po pasu Váchala pálil do odkryté branky. Gólman Formánek se ale stihl přemístit a udržet si tak čistý štít. Další gól byl k vidění krátce nato. Po souhře svých spoluhráčů kotouč získal puk Ondřej Tuček, který následně touš poslal za záda Makaroviče. Ani tento gól ale pro Lvy neznamenal, že by měli polevit. Naopak. Cítíce gólové šance se pouštěli do dalších a tvrdších útoků. Necelou minutu před koncem první třetiny tak do branky Plzně vyslali ještě další puk, tentokrát v podání střelce Mirka Migliavaccy.

Ve druhé třetině se síly vyrovnaly. První část třetiny byla Plzeň dokonce na tom se silami lépe. O tom také svého soupeře přesvědčili hned dvě minuty po zahájení druhé třetiny, konkrétně ukázkovým gólem Petra Mainera. Další šanci smížit stav měli chvíli potom. Po buly se puku ujal Němec, který projel celým kluzištěm až před Formánka, na něhož vyslal rychlou střelu. Domácí brankář se ale stihl zmobilizovat a kotouč zachytit. Plzeň se nevzdávala a navyšovala svůj tlak. Formánka zasypala sprcha střel, které ho položily až na zem. Poslední nebezpečná střela byla jasně gólová, ale lví brankář se stihl natáhnout a zachránit tak svou svatyni. Poté se list obrátil a tempo zase začali udávat domácí. Ostřelovali bránu Plzně, která si musela pomoci fauly. Dostala se tak až do oslabení 3 na 5, ve kterém po střele Burkovce tečoval puk Štěpán Kuchynka. V následujícím vlastním oslabení Lvů, ve kterém se Plzeň snažila snížit jejich vedení, se do brejku dostal opět Kuchynka, ale puk vystřelil mimo branku. Stejně jako v první třetině, tak i v této padl ještě těsně před koncem další gól domácích. O ten se po přihrávce Migliavaccy postaral Martin Hanzl, jenž svou velmi rychlou a přesnou střelou propálil hostujícího brankáře, který neměl šanci tuto střelu vidět.

Zatímco první dvě třetiny Lvi vyhráli, tu poslední se jim vyhrát už nepodařilo. Plzeň sice šla díky dvěma faulům do tří, ale toto velké oslabení se jim podařilo stoprocentně ubránit. Ba naopak. V pokračování oslabení čtyři proti pěti se jim podařilo skórovat. Po chybě domácí obrany se puk dostal na hůl Váchala, který ve středním pásmu přihrál Petru Mainerovi, jenž nikým nebráněn Formánka propálil. Domácí hráli vcelku neupravenou hru. Do útoku se nehrnuli a obrana měla chvílemi plné ruce práce. Další plzeňský gól tak na sebe nedal dlouho čekat. Němec si to prokličkoval středním pásmem a vystřelil na branku, před kterou se touš odrazil od Tolara. Odražený kotouč zachytil Martin Pašek, který se do poloodkryté brány nemýlil. Do konce utkání tak zbývalo ještě devět minut. Plzeň se tak ihned usadila před Formánkovo bránou, a ostřelovala jej, sec to bylo možné. Před koncem se role otočily, ale ani na jedné straně už gól nepadl. Lvi si tak urvali další vítězství, při kterém soupeři opět nasázeli pět gólů.

Jiří Merta - HC Slovan Ústečtí Lvi:
Myslím si, že z naší strany byl, než dnešní zápas, zápas poslední s Hradcem Králové lepší, a to především ve hře dozadu. Dnes s Plzní jsme první třetinu vyhráli 3:0, tam si myslím, že jsme soupeři nedali žádnou šanci. Tam jsme předváděli opravdu kvalitní hokej ve hře dopředu i dozadu. Od půlky utkání Plzeň s námi srovnala krok a v závěru nás i začala přehrávat. Kluci navíc byli unavení, protože celá jedna pětka byla včera na zápase s Juniory. Jinak celkově za sezonu jsem nadmíru spokojen. Naší prioritou bylo udržet se v soutěži a dostaneme-li se do play-off, bude to příjemná nadstavba. Náš cíl je ale splněn a play-off by byla parádní tečka za sezonou.