Ú s t í n/L. - Poslední zápas mládeže Slovanu v sezóně 2013/2014 vyhrálo Ústí. V souboji s Kolínem dvakrát vedlo, soupeř vždy vyrovnat. V nastaveném čase rozhodl o zisku druhého bude Matyáš Kašek. Lvíčata se tak v nejvyšší soutěži udržela.
ne 30. 3. 2014
SC Kolín
3:2pp 1:1, 1:1, 0:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 1. Macek (Kašek, Kopta), 39. Michajličenko (Macek, Kopta), 64. Kašek (Kopta, Zdvořáček) – 9. Pokorný (Sladký), 40. Černý. Rozhodčí: Wagner - Hejl, Kajínek. Vyloučení: 3:5. Bez využití:. Diváci: 137. Střely na branku: 24:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kosina – Havlík D., Michajličenko, Vandas, Kašek, Koval, Brňák, Drha, Leitner, Macek, Kopta, Rubeš,Tůma, Zdvořáček, Navarra, Amirov, Ozom

SC Kolín: Jelínek D. – Pokorný, Málek, Křeček, Jelínek R., Pešek, Mašlonka, Jiráň, Črtvtečka, Hájek, Sladký, Hyšpler, Černý

Partnerem mládeže HC Slovan je město Ústí nad Labem

Úvod zápasu se více povedl domácímu týmu, který se prosadil z první šance Marek Macek a domácí tak vedli rychle 1:0. V páté minutě mohl vyrovnat hostující Černý, ale branku Slovanu o kousek minul. Skóre se přepisovalo až v deváté minutě, kdy se prosadil rychlou střelou Pavel Pokorný. Následně měl Slovan tři přesilové hry, ale ani jednu však nedokázal využít. Po první třetině platil stav 1:1.

Druhá třetina nabídla rychlý hokej, který se příliš nepřerušoval. Bojovalo se zejména o střední pásmo, gólových šancí bylo k vidění minimum. Další branka padla až v čase 38:38. Petr Michajličenko si od modré sjel pro kotouč, vystřelil a puk skončil v brance. Exkluzivní rána, díky které si připsal druhý gól v sezóně. Po půlminutě hry se do šance dostal Martin Černý, oklamal domácí obranu i gólmana Kosinu. Stav po dvou třetinách byl vyrovnaný 2:2.

Třetí třetina byla z kraje ovlivněna dvěma vyloučeními, jedním na každé straně. Ani jedna početní výhoda nebyla využitá. Rychlý hokej se změnil v taktickou bitvu. Čekalo se, kdo udělá chybu. Blíže k výhře mělo Ústí, které v závěru periody mělo několik dobrých střel, ale neujala se ani jedna. Zápas dospěl do prodloužení. V něm rozhodl přesnou střelou Matyáš Kašek. Slovan se udržel v nejvyšší soutěži a hráči si to po zápase patřičně užili a oslavili.