Ú s t í n/L. - V rámci 50. kola odehrál Slovan na domácím ledě duel proti Prostějovu. První třetina byla bez branek. V druhé třetině se prosadil Slovan jednou. Ve třetí třetině šli po dvou brankách do vedení Jestřábi. Ke konci zápasu však Slovan výsledek obrátil a tak bere z domácího utkání 3 body a vítězství 4:2.
so 17. 2. 2018, Zimní stadion Ústí n. L.
LHK Jestřábi Prostějov
4:2 0:0, 1:0, 3:2

Branky a nahrávky: 39. Severa (M. Vágner, Roubík), 56. Bernad (Vl. Brož, D. Merta), 57. D. Merta (L. Volf), 58. Severa (Roubík) – 42. Rudovský (Venkrbec), 52. Prokeš (L. Luňák, Král). Rozhodčí: Jakub Valenta, Martin Grech – Petr Bosák, Richard Coubal. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 547. Střely na branku: 43:32. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: J. Dlouhý – M. Zdvořáček, Weinhold, M. Vágner, Bernad, Vl. Brož, Mlčoch – L. Volf, Gengel, T. Jandus – Smolka, Krliš, Roubík – Davídek, Najman, Pšenička – Markulinec, Severa, D. Merta.

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – D. Kolář, Žovinec, Havlík, Rašner, M. Drtina, Mikliš – Zabloudil, V. Meidl, L. Luňák – Švec, Dvořáček, Starý – Nouza, Prokeš, Divíšek – Rudovský, Z. Král, Cetkovský – Venkrbec.

Úvod utkání vyšel lépe Slovanu, který se snažil hned zkraje zápasu překvapit favorizovaného soupeře. Vypracoval si několik šancí, žádná z nich však nebyla tak vážná, aby skončila gólem. Oba týmy dostaly k dispozici v první dvacetiminutovce přesilovou hru. Oslabený celek však v obou případech velmi dobře bránil a ani jedna početní výhoda neskončila brankou. Největší šance zápasu tak přišla těsně před sirénou, když jeden z hostujících hráčů netrefil odkrytou klec – 0:0.

Ve druhé třetině to byli naopak hosté, kdo si vytvořil velké množství šancí. K tomu jim pomohly také dvě přesilové hry, které se jim na rozdíl od té první podařily lépe. Střelám, které se snažily najít svůj cíl, však zkazili cestu domácí hráči a v neposlední řadě také brankář. Také Slovan dostal k dispozici přesilovou hru, která se mu povedla využít. Po několika kombinačních přihrávkách se puk dostal na hůl Jiřího Severy, který zakončil přesně mezi brankářovy betony – 1:0.

Netrvalo to však dlouho a bylo vyrovnáno. Prostějov vstoupil do závěrečné části s velkým odhodláním, ze kterého vytěžil Jan Rudovský první branku svého týmu. Ve dvaapadesáté minutě šel díky Radku Prokešovi dokonce do vedení, ale to bylo od Jestřábů všechno. Další branky přidali už jen domácí. Další přesilovou hru se podařilo využít Davidu Bernadovi, a během dalších dvou minut bylo v Ústí ještě veseleji. Prosadil se David Merta a po něm podruhé v utkání Jiří Severa, který stanovil skóre na konečných – 4:2.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem: Já jsem spokojený. Chtěli jsme hrát dobře defenzivně. Z posledních devíti zápasů jsme měli průměr dva góly, v posledních dvou jsme jich dostali patnáct. První a druhá třetina byla z naší strany nadstandardně dobrá. Když jsem prohrávali, měli jsme obavy, ale byla by nespravedlivé, kdybychom dneska prohráli.

Jiří Vykoukal (LHK Jestřábi Prostějov): Mrzí mě, že jsme prohráli. My jsme v play-off, soupeři o nic nejde, myslím si, že zápas neměl vysoké nasazení. Přesilové hry jsme hráli moc profesorsky, soupeř dokázal dvě využít. Hráli jsme o důležité body, play-off bychom chtěli začínat doma, to je náš sen.