Kadaň - V úterý 23. února 2016 vyjeli ústečtí hokejisté do nedaleké Kadaně odehrát třetí střetnutí série předkola play-off. Skóre se podařilo otevřít domácímu klubu, ale Slovan dokázal vyrovnat a v padesáté šesté minutě díky Davidu Bernadovi otočit stav ve svůj prospěch. Před středečním zápasem má Ústí nad Labem mečbol a v případě úspěchu postupuje do čtvrtfinále play-off.
út 23. 2. 2016, Zimní stadion Kadaň
SK Trhači Kadaň
1:2 1:0, 0:1, 0:1

Branky a nahrávky: 7. Hejcman (Novák) – 28. Kloz (Roubík, Bernad), 56. Bernad (Holomek, Kloz). Rozhodčí: Škrobák, Pražák – Kreuzer, Šmika. Vyloučení: 11:7, navíc Volke (UNL) 10 min. OT [NESP], Kloz (UNL) TS [HAK]. Využití: 0:1. Diváci: 760. Střely na branku: 29:33 (11:11, 11:13, 7:9). Průběh utkání: 1:0, 1:2. Stav série: 1:2 na zápasy.

SK Trhači Kadaň: T. Dvořák – Trefný, D. Novák, Drobný, R. Černý, L. Blaha, Weinhold, V. Kolařík – Chrpa, Kverka, R. Veselý – Hlava, Hejcman, M. Kadlec – Sloboda, L. Vrána, D. Vaněk – F. Wágner, Šťovíček, Deveri. Trenéři: Jaroslav Beck, Josef Dušek.

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke – Bernad, Holomek, Vl. Brož, M. Vágner, Hes, Chalupa – D. Tůma, Roubík, J. Kloz – Tenkrát, Kuchler, Pohl – Gengel, Melka, D. Merta – Macek. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

V úvodu zápasu byli aktvivnější domácí. Už po devadesáti vteřinách hry se do střelecké pozice dostal Kadlec, ale Volke ukryl kotouč mezi betony. Na druhé straně zůstal u levého mantinelu osamocený Roubík, ale trefil pouze pravý beton domácího brankáře. Trhači se dočkali první branky na konci 7. minuty. Novák našel na útočné modré čáře Dareka Hejcmana, který udělal kličku obránci a poté střelou nad beton překonal brankáře hostů.

Slovan mohl vyrovnat o minutu později. Roubík zůstal osamocený u levé tyče, ale Dvořák se dokázal přemístit a v akrobatické pozici vytlačil kotouč mimo tři tyče. Vzápětí byl vyloučen Weinhold. Ústí však přesilová hra příliš nevyšla. V polovině třetiny se kotouč odrazil před Melku, který stál zapomenutý v prostoru pravého kruhu, ale hostující forward se ukvapil a poslal puk vysoko nad domácí branku. Trhači mohli v 15. minutě přidat druhou branku. Wágner se dostal k odraženému kotouči, zblízka však nedokázal zakončit do poloprázdné branky. Ke konci třetiny přidali hosté na tempu, začali hrát více agresivně a napadali kadaňskou rozehrávku hluboko v obranném pásmu.

Úvod druhé třetiny patřil hostům. Nejdříve skvěle odehráli oslabení, ve kterém se domácí téměř nedostali do útočného pásma. Po skončení zamířili do útočného pásma, kde Pohl našel volného Roubíka, Dvořák se však roztáhl na brankové čáře a betonem vyrazil kotouč. Vzápětí přišla přesilová hra pro hosty. V té nejdříve Chrpův samostatný únik zastavila tyč. Poté se Slovan dostal před domácí branku a po ukázkové kombinaci zakončil do prázdné branky Jan Kloz.

Hosté byli na koni, ale Trhače v brance podržel Dvořák. Ve 32. minutě vypálil Holomek od modré čáry a jeho střela se odrazila od tyče do Dvořákova betonu a mířila do sítě. Domácí brankář stihl zareagovat a udržel vyrovnaný stav. Ve 37. minutě se Veselý dostal až před branku a byl zastaven pouze za pomocí faulu. Rozhodčí nařídil trestné střílení, které sám postižený neproměnil. Zkusil překvapit brankáře hostů střelou mezi betony, ale Volke včas sklapl nohy a za brankovou čáru nedoklouzal. Vzápětí se dostal do diskuse s rozhodčími a obdržel osobní trest za nesportovní chování, který za něj odseděl Macek.

O minutu později se před domácí brankou rozpoutal chaos, který ukončil Dvořák rychlým skokem pro puk. Poté se rozpoutala drobná šarvátka mezi Černým a Mertou, kterou rozhodčí rychle přerušili. Minutu a půl před koncem vyrazil Dvořák kotouč pouze na hůl Roubíka, který zůstal osamocený v prostoru levého kruhu. Zkušený útočník trefil pouze lapačku domácího brankáře. Necelých dvacet vteřin před koncem třetiny byl vyloučen Sloboda. Hosté v posledních vteřinách tlačili na branku, Roubík s Klozem však tentokrát na Dvořáka nevyzráli.

Třetí třetina začala přesilovou hrou po hosty. První útok okamžitě rozjel rychlou kombinaci, ale tentokrát se branky nedočkali. Ve 44. minutě si před branku sjel z modré čáry Drobný, ale trefil pouze tyč. Vzápětí dorážel Kverka, ale jeho dorážka šla mimo branku. Poté už kontrolovali hru hosté. Ve 49. minutě zakočoval do prázdné branky Pohl ale Dvořák se natáhl a puk vyrazil holí. Útočník hostů už zvedal ruce nad hlavu, ale poté zůstal překvapeně stát. V 56. minutě však na modré čáře napřáhl David Bernad a jeho prudká střela proletěla až do sítě. Vzápětí šla Kadaň do tří. V oslabení sice ujela dvojce Chrpa-Kverka, ale druhý jmenovaný přišel o kotouč. Kadaňští se po oslabení nadechovali k náporu, ale trest pro Kolaříka dvě minuty před koncem definitivně sebral domácím naděje. Ústí nad Labem tak porazilo Kadaň 1:2 a ujímá se stejného vedení i v sérii.

Jaroslav Beck (Sportovní klub Kadaň): „Neproměnili jsme šance začátkem druhé třetiny a pak jsme se rozsypali. Ústí bylo lepší, my jsme dělali zbytečné fauly a hloupé chyby. Na druhé straně některé zákroky na naše šedesátikilové hráče, to si myslím k hokeji nepatří.“

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): „Jsme šťastní, že jsme v Kadani v úterý vyhráli, protože Kadaň hrála v druhém zápase parádní hokej, vůbec jsme na ně neměli, a dneska jsme sice první třetinu sehráli špatně, ale další dvě jsme byli o malinko lepší. Rozhodla přesilová hra, střela od modré čáry. Jsme rádi, že jsme tu vyhráli a že vedeme 2:1 na zápasy. Nechci říkat, že to zítra přijedeme ukončit, ale popereme se o to, bude to těsný zápas.“