Kladno - Ústečtí hokejisté v pondělí 29. února 2016 odehráli první čtvrtfinále play-off na ledě Kladna. Rytíři začali skórovat už ve druhé minutě po trefě do černého Davida Stacha. Kladno vstřelilo touš do branky Jakuba Soukupa poté ještě čtyřikrát a do padesáté první minuty vedlo 5:0. Slovan v čase 50:21 min. snížil vedení domácího celku na čtyřbrankové díky Davidovi Tůmovi. Utkání skončilo za stavu 5:1 pro Kladno, které tak vede sérii 1:0.
po 29. 2. 2016, ČEZ Stadion
Rytíři Kladno
5:1 1:0, 3:0, 1:1

Branky a nahrávky: 2. Stach (Dvořáček, Kindl), 23. Strnad (Skuhravý, Ptáček), 31. Machač (Stach, Strnad), 39. Nash, 42. Růžička (Repe) – 51. Tůma (Kloz). Rozhodčí: Petružálek, Krob – Rozlílek, Kokrment. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Diváci: 3 468. Střely na branku: 37:22 (13:8, 14:5, 10:9). Průběh utkání: 5:0, 5:1. Stav série: 1:0.

Rytíři Kladno: Mensator – Nash, Kehar, David Růžička, Repe, Ptáček, Těrnavskij – Rudovský, Skuhravý, M. Procházka – V. Bílek, Stach, Kindl – Dvořáček, Pitule, Machač – Strnad, Lukáč, Redlich.<b>Trenéři:</b> Jindřich Lidický, David Čermák.

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup – Bernad, Holomek, Vl. Brož, M. Vágner, Hes, od 40. Skočovský – D. Tůma, Roubík, J. Kloz – Tenkrát, Kuchler, Pohl – Gengel, Melka, D. Merta – od 40. Křivohlávek, od 40. Macek. <b>Trenéři:</b> Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

Domácí hned v úvodu potvrdili roli lídra, když na soupeře vletěli a po necelé minutě a půl šli do vedení. David Dvořáček zabojoval za brankou, předložil kotouč před brankoviště a David Stach doklepl puk za brankáře hostí - 1:0. O chvíli později se Procházka dostal do úniku po návratu z trestné, ale zasunout kotouč za Soukupův beton se mu nepovedlo. V polovině třetiny střílel Kloz z pravého kruhu nebezpečně z první, Mensator se však přesunul včas. V početní výhodě měli obrovské možnosti Procházka s Repem, ale první jmenovaný z dobré pozice Soukupa nepřekonal a Repe dorážel rovněž jen do do strážce hostující svatyně.

Začátek druhé části opět patřil Rytířům. Machače v dobré pozici ještě Soukup vychytal, ale po pěkné přihrávce z rohu vypálil Jakub Strnad přesně k tyči - 2:0. Ve čtyřminutové přesilové hře pak měli Kladenští opět veliký tlak, další trefu ovšem nepřidali. Až po jejím uplynutí dostal Patrik Machač kotouč do mezikruží a odrazem od Soukupova ramene rozvlnil síť - 3:0. Při Procházkově vyloučení dorážel Brož, z pravého kruhu ale vypálil jen nad branku Kladna. V samém závěru periody se s kotoučem rozjel Brendon Nash, který dělovou ránu umístil rovnou do sítě - 4:0.

I úvod třetí části vyšel Kladnu na podtrženou jedničku. Jurij Repe rozjel pěknou akci, zadovkou našel Davida Růžičku a ten uklidil kotouč k tyči - 5:0. Vzápětí se řítil k Mensatorovi Gengel, jenže ten byl odzbrojen vracejícím se obráncem. V oslabení mířil sám k brance Ústí Redlich. Ten však vypálil jen vedle bližší tyče. Hosté se přeci jen branky také dočkali. David Tůma vypálil ze středu a kotouč proskotačil mezi Mensatorovými betony až do sítě - 5:1. Rytíři se v závěru ještě jednou hnali nebezpečně k brance Slovanu, ale celou situaci překombinovali a Kindl zakončoval jen do připraveného Soukupa.

Autor: rytirikladno.cz

David Čermák (Rytíři Kladno): „Nemyslím si, že jsme první třetinu hráli nějak dobře. Chyběl nám pohyb a až od druhé třetiny se to zlepšilo. Tím jsme si vytvořili tlak a pak, řekl bych, jsme byli lepší.“

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): „Jeli jsme na Kladno, abychom si pohlídali první třetinu. Bohužel jsme dostali hned ve druhé minutě gól a od toho se odvíjel celý zápas. Tahali jsme za kratší konec, Kladno bylo jasně lepší. Musíme se z toho poučit a do zítřejšího zápasu vstoupit úplně jinak.“