Ústí nad Labem - Čtvrté přípravné střetnutí sehráli hokejisté Ústí nad Labem proti Kladnu. V odvetě s Rytíři domácí vrátili svěřencům Jindřicha Lidického a Davida Čermáka porážku z tamního ledu a nad Středočechy zvítězili 3:1. Zajímavostí zůstává, že se žlutomodří prosadili jednou v oslabení, jednou v přesilové hře a jednou při standardním počtu hráčů. Jaroslav Roubík zaznamenal dva přesné zásahy, Martin Volke přišel o čisté konto až v jednapadesáté minutě. Na zimní stadion si našlo cestu 856 diváků.
út 11. 8. 2015, Zimní stadion Ústí nad Labem
Rytíři Kladno
3:1 2:0, 0:0, 1:1

Branky a nahrávky: 13. Tůma (Kuchler, Vágner), 20. Roubík, 60. Roubík (Tůma, Kuchler) - 51. Dalecký (Stach). Rozhodčí: M. Novák, Knapík – M. Fiala, M. Biedermann. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 856. Střely na branku: 22:36 (12:16, 3:11, 7:9). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1. Zakázaná uvolnění: 4:1. Ofsajdy: 0:6. Vyhraná vhazování: 34:30 (13:10, 13:8, 8:12).

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke – Vl. Brož, do 9. Holomek, Macek, do 30. M. Vágner, J. Kurka, Smetana, od 15. Hucek – D. Tůma, Roubík, Kuchler – Křivohlávek, Melka, Gengel – Baránek, J. Kloz, Navarra – D. Novák. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

Rytíři Kladno: Cikánek – Repe, Kolařík, David Růžička, Kehar, Posmyk, Potenchin, od 31. Matula – Rudovský, Skuhravý, Dalecký – Miura, Stach, V. Bílek – Šilhavý, Machač, Berlev – Redlich, Lukáč, Čurda – od 31. Hrabík. Trenéři: Jindřich Lidický, David Čermák.

První kontakt s kotoučem si po úvodním vhazování připsali hosté, kteří také jako první navštívili trestnou lavici. Na začátku čtvrté minuty dopřál první přesilovou hru domácím Martin Čurda. Nedisciplinovanost levého křídla Ústečtí potrestat nedokázali, v šesté minutě dal druhou šanci Slovanu Václav Skuhravý.

Největší brankovou příležitost si celek pod vedením Miroslava Macha a Tomáše Mareše vytvořil až při standardním počtu hráčů, když v deváté minutě neuspěl po přihrávce Martina Baránka při přečíslení dva na jednoho Jan Kloz.

Emoce poprvé vzplály ještě v téže minutě, kdy po souboji zůstal v rohu za brankou domácích ležet Ondřej Holomek. Sudí tento zákrok posoudili jako čistý a z domácí střídačky letěla na led lahev s pitím. Arbitr Jan Knapík byl nekompromisní a hráčské lavici Ústí nad Labem vyměřil menší trest za nesportovní chování.

Ani Kladno početní výhodu nezužitkovalo, ve třinácté minutě se proto radovali žlutomodří. Jiří Kuchler si po pasu Martina Vágnera vyměnil touš s Davidem Tůmou, který si z předbrankového prostoru věděl rady s Lukášem Cikánkem. Navýšit vedení mohl v patnácté minutě znovu autor prvního gólu, jenž orazítkoval břevno! V minutě následující poté nastřelil spojnici Jiří Kurka.

V závěru úvodní části dostali Středočeši možnost druhé přesilové hry. To by ale nesmělo být Jaroslava Roubíka, který po buly v útočném pásmu projel v oslabení obranou soupeře jako nůž máslem a na gólmanovi Kladna už si pouze smlsl.

Druhá třetina toho 856 divákům příliš nenabídla. Za zmínku stojí pouze akce Romana Navarry, jenž se v jednadvacáté minutě octl osamocený před svatyní Rytířů. Hájce hostující svatyně byl mrštný a vypíchl kotouč ústeckému levému křídlu z hole. K vidění byla dvouminutová hra čtyři na čtyři, která rovněž nic zajímavého nepřinesla.

Ve třetí dvacetiminutovce si Slovan zahrál padesát dvě sekundy ve dvojnásobné přesilovce, využít ji ale nedokázal. V minutě padesáté první zdramatizoval vývoj utkání Jan Dalecký, jenž z bezprostřední blízkosti při signalizované výhodě překazil čisté konto do té doby bezchybnému Martinu Volkemu.

O šest minut později mohli Severočeši děkovat svému brankáři, který vyloženou šanci střelce předchozího gólu vychytal. Kladno i přes vyloučení Václava Skuhravého využilo možnost oddechového času a risklo hru bez brankáře. David Tůma zahlédl u levého mantinelu nikým neobsazeného Jaroslava Roubíka, který zatloukl hřebík do pomyslné rakve Rytířů.

Hokejistům Ústí nad Labem, kteří podali bojovný výkon, se podařilo odčinit porážku na ledě Kladna a mohou se tak radovat z výhry 3:1.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): "Pro nás se jedná o dobré vítězství, v zápase jsme se ale dopustili velkého množství chyb. Můžeme děkovat Martinu Volkemu, protože Kladno si vytvořilo hodně tutových šancí. Zranili se nám další hráči během utkání, sestavu jsme lepili, kdy například i útočník Ladislav Gengel musel hrát obránce. Herní situace zatím netrénujeme, honíme kondici a děláme rovnovážná cvičení. O juniorech víme, chceme je zkoušet, abychom viděli, jak vypadají v těžkých střetnutích. Ondřej Holomek má zlomený kotník, mimo hru bude minimálně osm týdnů. Obránce nemáme žádné, budeme se muset někde poohlédnout. Zraněný je také Martin Vágner, Jan Pohl, Martin Zdvořáček."

David Čermák (Rytíři Kladno): "Zahráli jsme první třetinu velmi špatně, pasivně, Ústí nad Labem bylo lepší a zaslouženě šlo do vedení. Od druhého dějství jsme se zlepšili, vytvořili jsme si velké šance, které jsme nedokázali proměnit. V závěru jsme sázeli na risk, odvolali jsme brankáře při vlastním oslabení. Přípravná utkání nám ukázala, že kluci se chtěli proti Plzni vytáhnout, do Ústí nad Labem jsme přijeli nesoustředění a byli jsme potrestaní. Máme zraněné některé hráče, uvažujeme o posílení kádru jedním obráncem a jedním útočníkem."