České Budějovice - Do zápasu 35. kola I. hokejové ligy ČR v Českých Budějovicích nevstoupili hokejisté Ústí nad Labem podle svých představ, když prohrávali v sedmé minutě 0:3. Motor se následně dostal do vedení 5:1, čtyřbrankové manko dokázali svěřenci Miroslava Macha a Tomáše Mareše i díky přesilovým hrám zvrátit. Klíčové bylo vyloučení Tomáše Kolafy šest sekund před koncem řádné hrací doby, kdy severočeský obránce vyhodil puk mimo hřiště. V nastaveném čase zařídil prémiový bod Jihočechům Tomáš Nouza.
po 15. 12. 2014, Budvar Arena
ČEZ Motor České Budějovice
6:5pp 3:1, 2:1, 0:3 - 1:0

Branky a nahrávky: 3. Pajič (Rob, Švihálek), 5. Prokeš (Semrád, Rob), 7. Punčochář (Pajič), 24. Heřman (Nouza, Mucha), 27. Pajič (Kuchejda, Punčochář), 61. Nouza (Straka, Mucha) – 20. Baránek (Černý, Vávra), 40. Vávra (Smetana, Baránek), 43. Vávra (Černý, Suchan), 46. Merta (Brož), 52. Merta (Brož, Budínský). Rozhodčí: Horinek – Jindra, Zíka. Vyloučení: 10:9. Využití: 2:2. Diváci: 3 079. Střely na branku: 42:24 (18:6, 16:6, 7:12 - 1:0). Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:5, 6:5.

ČEZ Motor České Budějovice: Kůdela (52. Pechek) – Punčochář, R. Vráblík, Mucha, Jakub Suchánek, Chmelíř, Semrád – Kuchejda, Pajič, Švihálek – Nouza, J. Straka, M. Heřman – Vaniš, Rob, Prokeš – A. Přibyl. Trenéři: Petr Rosol, Radek Bělohlav st.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Kolafa, Holomek, Vl. Brož, M. Vágner, K. Černý, Smetana - D. Tůma, Roubík, Rod - Budínský, J. Kloz, D. Merta - Pohl, Baránek, T. Vávra - Navarra, Suchan. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

První třetina byla poměrně jednoznačná a hrálo se téměř výhradně na jednu branku. Ráz úvodní periody určila první sedmiminutovka, při kterém Motor skóroval hned třikrát. Z první branky se českobudějovická Budvar aréna těšila ve třetí minutě, kdy se po Robově střele v brankovišti nejlépe zorientoval Rok Pajič a uklidil puk za záda Petráska. Uběhly necelé dvě minuty a Motor se radoval znovu. Mladíček Radek Prokeš se natlačil z levé strany kolem tyče před branku a bekhendem zasunul puk ke vzdálenější tyči. V sedmé minutě se hrálo čtyři na čtyři a ke slovu se dostal opět domácí tým. Petr Punčochář operoval netypicky u tyče hostující branky a povedlo se mu procedit kotouč až za záda brankáře Ústí nad Labem. Hosté měli poté k dispozici několik početních výhod, ale i při nich hrál prim Motor. Domácí ale polevili v posledních dvou minutách a to se jim krutě nevyplatilo. Ve velké šanci sice nejprve neuspěl Kloz, poté už se ale Slovan mohl radovat po povedeném blafáku Martina Baránka.

Ve druhém dějství pokračovala hra v podobném duchu. Domácí určovali tempo hry a přidali další branky. Přesně v čase 24:00 padla čtvrtá branka do hostující sítě, která byla hodně kuriózní. Nouza přihrál Martinu Heřmanovi, který jel v situaci dva na jednoho a snažil se najít svého lépe postaveného kolegu. Jeho přihrávku si však do vlastní sítě nešťastně srazil obránce Černý. Přesně po třech minutách se Motor radoval znovu. Kuchejda vystřelil po buly na Petráska, od kterého se puk několikrát odrazil a dezorientovaný brankář ho nedokázal zkrotit. Situace využil Rok Pajič, který si vzal kotouč do své moci a zasunul ho mezi Petráskův beton a tyčku. Domácí poté měli příležitosti na zvýšení skóre, když hráli dokonce dvojnásobnou početní výhodu. Žádná další šance už se ale neujala a tak se v poslední minutě opět prosadilo Ústí nad Labem. Tomáš Vávra jel sám na Kůdelu, kterému zamířil přesně mezi betony.

Gól z konce druhé části Ústecké evidentně nakopl a ti nastoupili s odhodláním porvat se ještě o výsledek. První krok k vyrovnání udělal ve 43. minutě Tomáš Vávra, který dorazil vyražený puk do odkryté klece Českých Budějovic. O chvíli později zazvonila horní tyčka Kůdelovy branky po střele Tůmy. V tu chvíli už se dalo leccos tušit a David Merta dal těmto spekulacím za pravdu. Dostal přihrávku od ležícího Brože a propálil českobudějovického brankáře ranou mezi betony. V tu chvíli bylo Ústí doslova na dostřel, ale domácí si z toho ponaučení nevzali. Vzápětí faulovali a v početní výhodě trefil spojnici břevna a tyče hostující Baránek. Když už to chvíli vypadlo, že Motor utkání celkem kontroluje, stal se přesný opak. David Merta udeřil po druhé, když uklidil přihrávku před branku za Kůdelova záda, a vyhnal brankáře Motoru z branky. Do klece se tak vůbec poprvé podíval osmnáctiletý Jan Pechek. Ten už příliš práce neměl, výjimkou byla šance Kloze 40 vteřin před koncem, která zůstala nevyužita. Za zmínku stojí ještě obrovská promarněná příležitost Nouzy, který mohl rozhodnout ve prospěch Motoru, ale netrefil úplně odkrytou klec.

V prodloužení se příliš dlouho nehrálo. Hned po 9 vteřinách rozezněl brankovou konstrukci svou dělovkou Mucha a o chvíli později už mohli domácí slavit dva body. Strakova zblokovaná střela se odrazila k Tomáši Nouzovi a ten svou přesnou ranou do horní poloviny branky nedal brankáři šanci.

Petr Rosol (ČEZ Motor České Budějovice) utkání nechtěl hodnotit.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): Nám se zápas nakonec hodnotí dobře, jelikož jsme získali zlatý bod. Měli jsme z toho utkání obavy. Máme hodně zraněných a nemocných, navíc během hry dostali další čtyři hráči teploty. Jediné, co se mi nelíbí, je nový trend, jakým chtějí rozhodčí pískat. Za chvíli lidi na ten hokej přestanou chodit. Bylo to přísné na obě strany - v první půlce zápasu vylučovali nás, potom domácí. My jsme dvě početní výhody využili.