Ústí nad Labem - Ani třetí zápas čtvrtfinálové série play-off se Slovanu proti Kladnu výsledkově nevydařil. Rytíři si připsali třetí vítězství v řadě a Ústí nad Labem má před sebou nelehký úkol, a to již v sérii se Středočechy nezaváhat. Na třetí duel série, ve kterém svěřenci Miroslava Macha a Tomáše Mareše podali sympatický výkon, si našli cestu 2 602 diváci.
čt 2. 3. 2017, Zimní stadion Ústí nad Labem
Rytíři Kladno
1:4 0:1, 0:1, 1:2

Branky a nahrávky: 46. Vrdlovec (Moučka) – 7. P. Ton (Tenkrát), 33. D. Tůma, 47. Jánský (R. Přikryl, J. Strnad), 59. Burger (J. Kloz, P. Hořava). Rozhodčí: Luczków, Valenta – Maštalíř, T. Svoboda. Delegát: Bolina. Vyloučení: 4:5, navíc Kasík (UNL) 10 min. OT [NESP]. Bez využití. Diváci: 2 602. Střely na branku: 31:34 (4:12, 12:10, 15:12). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4. Zakázaná uvolnění: 2:2. Ofsajdy: 2:4. Vyhraná vhazování: 25:33 (8:13, 8:12, 9:8). Nejlepší hráči: Daniel Vrdlovec - Lukáš Cikánek. Stav série: 0:3 na zápasy.

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup – Vl. Brož, Kasík, Husák, M. Vágner, M. Zdvořáček, Přindiš, D. Málek – Z. Doležal, Roubík, D. Merta – Dalecký, Vrdlovec, Moučka – Gengel, Moskal, Mical – do 20. Macek, do 40. Navarra. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

Rytíři Kladno: Cikánek – P. Hořava, J. Drtina, David Růžička, Repe, Ptáček, Ulrych, Kehar – D. Tůma, Burger, J. Kloz – Jánský, R. Přikryl, J. Strnad – P. Ton, Machač, Tenkrát – Gratton, Kubík, Pekr. Trenéři: Pavel Patera, František Kaberle, Jiří Kopecký.

Se snahou zvrátit stav série nastoupil Slovan před domácí publikum. Úvodní oťukávanou v čase 6:24 utnul Petr Ton, když po přesné přihrávce vyjel sám na Soukupa a bez váhání zakončil bekhendem nad beton.

Následně se začala projevovat převaha Kladenských. Jiří Burger poslal křižnou přihrávkou do vyložené šance Petera Jánského, jeho střelu však zastavil beton Soukupa. Závěr třetiny Slovan dohrál v oslabení, ovšem na skóre to nic nezměnilo.

Druhá perioda přinesla divákům o poznání ostřejší hokej. Doposud největší šanci domácích měl na holi Jan Dalecký, ale v samostatném úniku neproměnil. Nedáš, dostaneš. Na druhé straně se v podobné situaci ocitnul David Tůma a střelou k levé tyči zvýšil na rozdíl dvou branek. V posledních minutách měl ještě na holi kontaktní gól David Merta, ovšem jeho zadovka do sítě neprošla.

Poslední naději ve třetí třetině vykřesal Daniel Vrdlovec, jenž se jako nejrychlejší dostal k odraženému puku. Na inkasovaný gól však Kladno našlo rychlou odpověď. Svým druhým gólem se prosadil Peter Jánský a definitivní tečku tomuto utkání dal gólem do prázdné brány Jiří Burger. Po prohře 1:4 má tak Slovan zítra poslední šanci na prodloužení série.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): Dnešní zápas byl vyrovnaný. Myslím si, že tam rozhodla naše koncovka, v poslední době se trápíme. Šancí jsme měli plno, ale na jeden gól se těžko vyhrává s takovým soupeřem, jako je Kladno. Ti dneska hráli přesně to, co potřebovali, hráli perfektně obranu středního pásma a vyráželi do protiútoku, trestali naše chyby. My jsme jim první tři góly darovali po našich individuálních chybách a to si myslím, že rozhodlo. Jak jsme si řekli po zápase - určitě nic nebalíme, budeme tu sérii chtít prodloužit a budeme chtít zítra vyhrát.

Pavel Patera (HC Rytíři Kladno): Myslím si, že první dvě třetiny byly hodně vyrovnané. Opět nás podržel gólman, máme střelce, kteří umí z různých pozic dát gól a strašně důležité bylo, že když Ústí snížilo na 1:2, my jsme zvýšili na 1:3. Tam už se to asi rozhodlo, to Ústí zlomilo.