Ú s t í n/L. - Ústí vstoupilo do prvního domácího zápasu nové sezóny velmi dobře. Hned na začátku třetí minuty se trefil Merta. Ve druhé třetině přidal Slovan další tři branky, Kadaň pouze jednu a vypadalo to, že si jde Ústí jasně pro vítězství. V poslední části však nepolevilo, naopak přidalo ještě více na tempu a soupeři vstřelilo dalších pět gólů. Dvěma brankami se blýskl Ladislav Gengel a Zdeněk Doležal. Slovan tak slaví první domácí vítězství v nové sezóně a to 9:3.
pá 9. 9. 2016, Zimní stadion Ústí nad Labem
SK Trhači Kadaň
9:3 1:0, 3:1, 5:2

Branky a nahrávky: 3. Merta (Z. Doležal), 22. Gengel (Moučka, Dalecký), 34. Poulíček (M. Vágner), 38. Z. Doležal (TS), 44. Roubík (Vrdlovec, Kloz), 46. Přindiš (Moučka, Dalecký), 48. Gengel (M. Vágner, Merta), 53. Z. Doležal (Vrdlovec, Brož), 60. Kloz (Roubík, Vrdlovec) – 23. Kohout (J. Tomeček, D. Šimek), 43. R. Veselý (O. Beránek, Trefný), 58. Wágner (Osmík, Černý). Rozhodčí: Kika – Reich, Měkýš. Vyloučení: 6:8. Využití: 3:0. Diváci: 686. Střely na branku: 40:36 (15:9, 13:13, 12:14). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 8:2, 8:3, 9:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup – Husák, Kasík, Brož, M. Vágner, Bernad, Přindiš, Hes – Vrdlovec, Roubík, Kloz – Z. Doležal, Poulíček, Merta – Dalecký, Gengel, Moučka – Markulinec, Komárek, Navarra.

SK Trhači Kadaň: Strmeň (53. Tadeáš Dvořák) – Trefný, R. Černý, Tejnor, Szathmáry, J. Tomeček, D. Šimek, R. Havel – Kůs, Hejcman, Chrpa – Kohout, Osmík, Vaněk – R. Veselý, Berger, O. Beránek – Ringler, Wágner, Hlava.

Ve 2. kole WSM ligy na sebe narazili ústečtí hokejisté a celek SK Kadaň. Úvodní vhazování vyhráli Trhači a ihned rozjeli útočnou akci. O chvilku později musel situaci zachraňovat Strmeň. Ve třetí minutě už ale hostující brankář takové štěstí neměl.

Zdeněk Doležal nahrál Davidu Mertovi a ten střelou z blízkosti umístil kotouč do klece Kadaně. Modrožlutí se tak ujali vedení 1:0. Domácí kombinovali a hostům téměr nic nedovolili. Ústečtí vybojovali přesilovou hru. Ta však zůstala bez využití. Také hosté zkoušeli prověřit Soukupa, ale ten žádnou komplikaci nepřipustil.

Navýšit mohl v početní výhodě Přindiš, ale Strmeň kotouč vyrazil do rohu. Tři minuty před koncem první části se svým zákrokem blýskl Soukup, když na poslední chvíli ukryl puk v lapačce. Po první třetině platil stav 1:0 ve prospěch Slovanu.

V úvodu druhého dějství dohrávali Trhači přesilovou hru, ale ani oni ji nevyužili. Byli to naopak žlutomodří, kteří se radovali. Jaroslav Moučka našel před bránou nepokrytého Ladislava Gengela a ten střelou do odkryté brány navýšil na 2:0. Radost domácích trvala ale pouhých dvacet vteřin. Kadaňští díky střele Martina Kohouta snížili na 1:2.

V polovině utkání vyzkoušel pozornost Soukupa Hlava, ale jeho trefa skončila vedle brány. Stav na tabuli se měnil znovu v čtyřiatřicáté minutě. Patrik Poulíček oklamal hostujícího obránce a puk propasíroval za záda Strmeně. Hokejisté z krajského města tak zvýšili na 3:1.

Tři minuty před druhou sirénou Trefný fauloval a sudí nařídil trestné střílení. A to Zdeněk Doležal proměnil. Modrožlutí tak vedli 4:1. Tento stav se již nezměnil a po dvou periodách šli hráči do kabin za stavu 4:1 ve prospěch domácích.

Do třetí dvaceminitovky vstoupili aktivněji hosté. Ke kotouči se dostal ve středním pásmu Radek Veselý, nabral rychlost a blafákem z blízkosti překonal Soukupa. Trhači tak snížili na 2:4. Hosté se neradovali dlouho. O minutu později Jaroslav Roubík využil odkrytou část klece Strmeně a umístil kotouč za brankovou čáru. Domácí tak navýšili na 5:2.

O chvilku později lovil hostující gólman puk ze své brány znovu. Tentokrát po spolupráci Jaroslava Moučky s Petrem Přindišem. Žlutomodří tak odskočili na 6:2. A ani toto nebylo vše. Na neuvěřitelných 7:2 zvyšoval Ladislav Gengel. Modrožlutí měli zápas zcela ve své režii a Kadaňské téměř k ničemu nepustili.

Osm minut před koncem využil přesilovou hru Zdeněk Doležal a pro Slovan zajistil vedení 8:2. Trhači zbraně nesložili a ostřelovali Soukupa. Ten jejich tlaku odolal. Necelé tři minuty před závěrem František Wágner dorazil kotouč do brány a snížil na 3:8. Ale ani tento výsledek nebyl konečný. Na 9:3 upravil Jan Kloz, když puk uklidil do prázdné brány. Hráči z města nad Labem tak zvítězili vysoko 9:3.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): „Výsledek hovoří za vše. Dali jsme devět gólů a velmi nás těší produktivita. Myslím si, že jsme mohli zápas rozhodnout už v první třetině, kde jsme mohli dát čtyři nebo pět branek. Ve druhé třetině jsme dostali Kadaň trochu do hry, jelikož jsme měli asi tři vyloučení za sebou. Ale jak říkám, byli jsme hodně produktivní, dali jsme přesilové góly a výsledek hovoří za vše."

Jaroslav Beck (SK Kadaň): „Dostali jsme pořádnou a zaslouženou facku. Za stavu 2:1 jsme si mysleli, že Ústí přestane hrát a my zápas otočíme. Začali jsme si dovolovat, přicházely zbytečné fauly v útočném pásmu a samozřejmě tohle si na Ústí doma nemůže dovolit ani extraligový tým, natož my. Tato euforie a nekoncentrace vedla k totálnímu rozpadu defenzivy. Pro naše hráče to musí být tvrdá lekce. Doufám, že se z toho poučíme a rychle otřepeme. Tohle se stávat nesmí, to by byla cesta špatným směrem."