Ú s t í n/L. - Ústečtí Lvi zvládli vítězně i druhé domácí utkání. Kometa je zaskočila již v první minutě úvodní brankou. Slovan postavila na nohy využitá přesilovka v šesté minutě. O obrat se nejvíce zasloužil kapitán Daniel Hodek, který se dvakrát střelecky prosadil. Ve třetí třetině již Slovan udržoval výsledek, což se mu málem vymstilo. Baranyk svým druhým gólem utkání ještě zdramatizoval. V samém závěru ovšem Slovan soupeře do dalšího tlaku nepustil a cennou výhru 4:2 uhájil.

st 22. 9. 2004
HC Kometa Brno
4:2 2:1, 2:0, 0:1

Branky: 6. Hodek (Mazanec, Pavlas), 11. Sýkora (Jankových, Vála), 28. Hodek (Jelínek, Koudelka), 31. Kočí (Fink, Jan Kudrna) - 1. Baranyk (Nohel, Sedláček), 55. Baranyk (Nohel). Rozhodčí: Souček - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. Diváci: 3300. Střely na branku: 31:26 Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Sáblík - Pavlas, Mazanec, Kříž, Kubeš, Vála, Drábek, Kudrna, Kočí - Hodek, Koudelka, Jelínek - Švík, Pazourek, Fink - Jankových, Sýkora, Kudrna - Vlček, Lipina, Přeučil

HC Kometa Brno: Maláč (34. Rech) - Mikel, Staněk, Elsner, Lhotský, Chvojka, Šmach, Šmach, Vyrúbalík - Navrátil, Šebek, Hladký - Nohel, Sedláček, Baranyk - Staněk, Moskal, Černý

Divácky velmi atraktivní utkání bylo sehráno na ústeckém zimním stadionu. Duel, ve kterém útok vysoce předčil obranu, však asi příliš nepotěšil ani jednoho z trenérů. Skóre by mohlo být na obou stranách mnohem vyšší, ale všichni tři brankáři, kteří zasáhli do hry, dnes předváděli jeden skvělý zásah za druhým.

Hned v úvodu utkání připravili brněnští hokejisté domácímu publiku ledovou sprchu. Po 55 vteřinách ujeli domácí obraně Baranyk s Nohelem a prvně jmenovaný nedal Sáblíkovi nejmenší šanci. V 5. minutě si slabší chvilku vybral Jan Kudrna, když ho obešel Hladký, ale jeho pokus šel naštěstí pro domácí nad branku. O minutu později hráli Lvi první přesilovku. Usadili se před Maláčem a po ukázkové akci na jeden dotek srovnal Hodek stav na 1:1. V 8. minutě si vyměnil kotouč Sýkora a Jankových, ale Maláč se překvapit nenechal. Oba hráči byli i u další akce v 11. minutě, když Jankových zachytil ještě v útočném pásmu kotouč a jeho přihrávku poslal Sýkora pod padajícím brankářem do sítě. Vzápětí po vhazování ve středovém kruhu se prodral až před domácí svatyni Šebek, ale domácí brankář proti jeho pokusu výborně zasáhl.

Na začátku druhé třetiny dohrávali hosté přesilovku a v momentě, kdy Drábek naskočil na led, zazvonila tyčka Sáblíkovy branky. Poté Kometa sevřela domácí hokejisty jako v kleštích a ti se dokázali několikrát osvobodit jen za cenu zakázaného uvolnění. Postupně se hra vyrovnala a hrál se rychlý hokej nahoru dolů. Důležité okamžiky se odehráli v polovině zápasu. Ve 28. minutě si Hodek nohou zpracoval Jelínkovu přihrávku mezi kruhy a střelou z bekhendu poslal domácí Lvy do dvoubrankového vedení. Neuběhly ani 3 minuty a hokejistům Slovanu se naskytla možnost hrát přesilovku 5 proti 3. Usadili se před Maláčem a již po 19 vteřinách propálil Kočí vše, co mu stálo v cestě - 4:1. Ve 34. minutě se v brance hostí vystřídali brankáři. Maláče nahradil Rech. Zbytek třetiny se dohrával spíše v režii domácích, když si nejprve ve 37. minutě dvakrát za sebou pohrál Přeučil s obranou Komety, ale na Recha nevyzrál. Brněnský brankář se vyznamenal i minutu před sirénou, když nejprve vyrazil prudkou střelu Kočího a vzápětí nadvakrát zneškodnil dorážku Finka.

Závěrečná třetina se nesla v duchu promarnění i těch nejvyloženějších šancí na obou stranách. Hrálo se ve velice svižném tempu s minimem přerušení. Během prvních 8 minut třetí třetiny si připsal kladné body domácí brankář Sáblík, když si dokázal poradit se třemi samostatnými nájezdy hostujících útočníků. S postupem času přibývalo bezstarostnosti a obě mužstva se snažila víc útočit než bránit. Tato hra téměř bez obran se ale domácím vymstila. V 55. minutě je za to potrestal Baranyk po nádherném pasu Nohela za domácí obránce. Necelé 3 minuty před koncem třetiny si trenéři Komety vzali oddechový čas. Hokejisté Slovanu však už hosty z Brna svou aktivní hrou k ničemu nepustili a stav 4:2 udrželi až do závěrečného hvizdu rozhodčího.

Pavel Hynek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Především jsme velmi rádi, že jsme získali 3 body, a tím jsme Brno dostali v tabulce pod sebe. Nejdůležitějšími zlomy v utkání byly naše využité přesilovky. Na druhou stranu musím být k mužstvu velmi kritický. Do utkání jsme vstoupili velice špatně, protože hned po 50 vteřinách jsme dostali gól. Tím jsme hrozně znervózněli a celkově byl náš výkon v první třetině velice špatný, a to i přesto, že jsme vývoj dokázali otočit. Ve druhé třetině jsme odskočili na 4:1, ale nedokážeme tam navíc trefit prázdnou bránu. Mohlo to být 5:1 a místo toho jsme začali hrát velmi pasivně a nechávali prostor soupeři. Ten si jen za třetí třetinu vytvořil tři jasné gólové šance. Nemůžeme si dovolit, aby nám soupeřovi útočníci jezdili sami na bránu nebo aby si tam v klidu projížděli za obránci. To je nedisciplinovanost. Takhle bychom v dalších zápasech v žádném případě nemohli uspět. Je to hlavně o osobní a herní disciplíně. Dnes jsme se vyvarovali zbytečných vyloučení, ale jinak jsem zklamaný. Soupeř dělal ty samé chyby jako my, ale jinak byl hodně hokejový, hrál velmi pohledný hokej. Úplně stejně otevřenou hru, jako my. Hodně byli jejich hokejisté nebezpeční co se týče brejků. Během týdne by se do zápasového rytmu měl už zařadit i Milan Buďa, ale nechtěl bych předjímat budoucí složení útoků. Na ledě už začíná, zatím doma na Spartě, trénovat po zranění kolenních vazů i Michal Dragoun"