Ú s t í n/L. - Dnes se na kadaňském ledě odehrálo poslední venkovní utkání Slovanu v této sezóně. Zápas byl velice vyrovnaný, ale domácí celek měl o trochu více střeleckého štěstí, a tak zápas skončil v poměru 6:4.
st 21. 2. 2018, Zimní stadion Kadaň
SK Trhači Kadaň
6:4 1:1, 3:2, 2:1

Branky a nahrávky: 1. Chrpa (Kadeřávek, Tůma), 21. Rindoš (Kůs, Trefný), 29. Havlíček (Chrpa), 34. Rindoš (Kůs, Ringler), 51. Rezek (Hejcman, Kůs), 55. J. Müller (Hejcman, Kadeřávek) – 9. Roubík (M. Vágner, Severa), 30. Krliš (Markulinec, Najman), 31. Roubík (Weinhold, Severa), 54. Severa (Melka, Roubík). Rozhodčí: Škrobák, Luczków – Kokrment, Toman. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 300. Střely na branku: 6:4. Průběh utkání: 1:1, 3:2, 2:1.

SK Trhači Kadaň: Pavlát – Ringler, Trefný, Kadeřávek, Blaha (A), Šefl, Hlaváček – Rezek (A), Rindoš, Kůs – Tůma, Havlíček, Chrpa – J. Müller (C), Hejcman, Krejčiřík – Chlán, Polák, Bláha.

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke – Weinhold, M. Vágner (C), Bernad, Vl. Brož, Mlčoch, M. Zdvořáček – Smolka, Roubík (A), Severa – Davídek, Melka, D. Merta (A) – L. Volf, Pšenička, Gengel – Krliš, Najman, Markulinec.

Než se tři stovky fanoušků usadily, už mohly slavit s Jakubem Chrpou, který pohotově doklepl vypadnutý kotouč v brankovišti – 1:0. Od páté minut hráli domácí oslabení, ve kterém mohl udeřit Darek Hejcman na konci přečíslení dva na jednoho a Jan Müller ránou z levé strany, ani jeden ale na Martina Volkeho nevyzrál.

V deváté minutě bylo vyrovnáno, jelikož se po totožné akci jako na druhé straně prosadil Jaroslav Roubík – 1:1. Ve druhé polovině úvodní třetiny měly oba celky několik nadějných šancí, ale žádná v brance do sirény neskončila, přestože Josef Rindoš uháněl sám na brankáře a hráči Slovanu jeli ve dvou na jednoho.

I do druhého dějství měli svěřenci Miroslava Buchala s Petrem Klímou výborný vstup, hned po 49 vteřinách hry střelu Jaroslava Kůse dorazil do branky Josef Rindoš, který tak využil jedenáct vteřin před koncem přenesou přesilovku – 2:1. Rychle mohl odpověď Tomáš Pšenička, jenž ale nadvakrát nepřekonal mladou naději místního hokeje Dominika Pavláta, ten vychytal i Martina Weinholda s Pavlem Smolkou.

Ve 29. minutě Jakub Chrpa počkal na druhou vlnu, ve které jel Ondřej Havlíček, jenž z prostoru mezi kruhy poslal Trhače do dvougólového vedení – 3:1. Za dvě minuty už bylo vyrovnáno, jelikož na konci křižné akce přes celé psáno byl Václav Krliš, který zakončil do odkryté části branky. O druhou branku Slovanu během minuty se postaral povedenou tečí Jaroslav Roubík – 3:3.

Ještě do konce prostřední periody si vzala Kadaň vedení zpět zásluhou Josefa Rindoše, ten zužitkovat povedenou přihrávku před odkrytou část svatyně hostů – 4:3. V dalším průběhu ani jeden tým nevyužil početní výhodu, takže se pokračovalo za nezměněného stavu.

Na začátku závěrečného dějství měl Dominik Pavlát velkou dávku štěstí, jelikož Václav Krliš i David Bernad nastřelil během jediné minuty dvakrát brankovou konstrukci. Krátce po ubráněném oslabení Trhači předvedli povedenou kombinaci – Václav Rezek přihrál Jaroslavu Kůsovi, ten posunul zadovkou na Darka Hejcmana, jenž nevystřelil a předložil puk na hůl Václavu Rezkovi, pro něhož nebyl problém trefit prázdnou branku – 5:3.

Přesně za tři minuty bylo zaděláno na drama, když vyraženou střelu Antonína Melka dorazil do branky Jiří Severa – 5:4. O definitivní tečku se postaral Jan Müller, jehož teč se pomalu došourala za brankovou čáru – 6:4. Poslední minutu se museli Kadaňští bránit, ale Ústí nad Labem už nic nepředvedlo, takže se potřetí sklonilo černožlutým.

Miroslav Buchal (SK Trhači Kadaň): „Nezačali jsme špatně. Na soupeře jsme nastoupili a byli jsme aktivní. Postupně se hra vyrovnala a my udělali spoustu chyb, které soupeř naštěstí pro nás ne vždycky potrestal. Kluci ale bojovali až do konce a šli za vítězstvím, díky čemuž máme tři body a letos potřetí jsme porazili Ústí.“

Vladimír Machulda (HC Slovan Ústí nad Labem): „Odehráli jsme tu katastrofální zápas. Odklouzali jsme ho. Nemám moc co hodnotit, protože to nemělo žádnou úroveň.“