Ústí nad Labem - V nejatraktivnějším přípravném utkání přivítali Lvi na domácím ledě vícemistra Bundesligy z Wolfsburgu. Po čtvrtečních duelech, kdy Wolfsburg zavítal na Kladno a Ústí nad Labem do Benátek nad Jizerou, si oba celky vyměnily pozici. Zatímco Wolfsburg podlehl Kladnu 3:2 a v pátek si spravil náladu, Lvi po vítězství v Benátkách nad Jizerou 4:1 opět okusili hořkost porážky. I v loňské přípravě byli v této přestřelce úspěšnější hosté, český protějšek porazili 3:7. Vítěznou branku letošního klání vstřelil kapitán, Američan Tyler Haskins.
pá 19. 8. 2011, Zlatopramen Arena
EHC Wolfsburg
5:6 2:2, 2:3, 1:1

Branky a nahrávky: 3. Suchý (Rod), 17. Ludvík (Klobouček), 26. Havlíček (Rod, Kružík), 31. Pazourek (Laš), 56. Laš (Pazourek, Sklenička) - 6. Haskins (J. Laliberte, Paetsch), 12. Höhenleitner (Huebscher, Paetsch), 22. Furchner (J. Laliberte, Milley), 25. D. Laliberte (Paetsch), 39. Höhenleitner (Milley, Kohl), 54. Haskins (J. Laliberte, Milley). Rozhodčí: M. Novák - Volf, Loskot. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:2. Diváci: 675. Střely na branku: 36:35. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4, 4:4, 4:6, 5:6. Zakázaná uvolnění: 9:5. Ofsajdy: 3:5. Vyhraná vhazování: 40:39 (16:11, 7:15, 17:13).

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct - L. Poživil, P. Hořava, Gureň, Sklenička, Klobouček, Holomek, Jiří Suchý, Kružík - Laš, Alinč, Pazourek - Čurilla, Pajič, Kotrla - Kloz, Roubík, Ludvík - Havlíček, Rod, Handlovský.

EHC Wolfsburg: L. Lang - Kohl, Paetsch, Sloan, Schopper, Bina, Wurm - Milley, Haskins, J. Laliberte - Furchner, Hospelt, Mayer - D. Laliberte, Davis, Höhenleitner - Huebscher, Berdsmore.

Podobně jako loni zažili diváci ve Zlatopramen aréně v duelu s účastníkem německé nejvyšší soutěže Wolfsburgem brankové hody. Letos byl sok k ústeckému týmu milosrdnější a po vyrovnaném průběhu nakonec Lvi s týmem vedeným ústeckým rodákem Pavlem Grossem prohráli o jedinou branku.

Do utkání vstoupili aktivněji. První střelu vyslal Pajič z levého křídla i další desítky vteřiny měli převahu a hráli dlouhé úseky usazeni v útočném pásmu. Hned ve třetí minutě dokonce šli do vedení. V přečíslení dvou na jednoho ještě Rod zakončoval nepřesně. Od zadního hrazení ale poslal Havlíček puk zpátky na modrou, odkud propálil brankáře hostů Jiří Suchý.

Wolfsburg se dostal do hry v šesté minutě díky přesilové hře po faulu Roubíka. A hned ji gólově zužitkoval. Tyler Haskins zakončil sólo z poloviny hřiště parádním blafákem do forhendu, při němž si domácího brankáře položil na zem a pohodlně do prázdné branky zakončil.

Německého soka branka nabudila a vypracovával si další příležitosti. Patric Davis dostal ideální pas na brankoviště. V jistém gólu mu zabránil jen skluz ústeckého gólmana. Davis jej trefil do betonů. V další příležitosti zabránil Davisovi v poslední chvíli faulem Roubík. Tlak nakonec Wolfsburg ve vedoucí branku přetavili. Christoph Höhenleitner na brankovišti zvítězil v souboji o kotouč a zametl jej do sítě.

Ústečtí však ještě do přestávky srovnali. Stačilo jim k tomu devět vteřin početní výhody. Klobouček zachytil vyhazovaný puk. Nahodil jej na branku, kde ho šikovně usměrnil David Ludvík.

Na začátku druhé třetiny už zvedal ruce Pajič. Po Čurillově ataku z pravé strany však sudí hru přerušili dříve než puk doklouzal k brankové čáře. Zato chvíli poté se radovali hosté. John Laliberte se při přesilovce rozjel z vlastní poloviny. Trochu se štěstím se prosmýkl k brankovišti, odkud nezištně předložil Sebastienu Furchnerovi. Na toho již zívala odkrytá branka – 2:3.

Domácí pak soka zatlačil, vynutili si přesilovku. V ní svou střelu otřel Kloz o břevnu, ale udeřilo zase na druhé straně. Nathan Paetsch sice střílel nepřesně. Jenže puk odražený od zadního hrazení vrátil do branky David Laliberte a poslal hosty do dvoubrankového vedení.

To vydrželo jen minutu. Po levé straně ujel Ondřej Havlíček, který trochu zaskočil brankáře Langa střelou k bližší tyči. Vyrovnat se Lvům podařilo za pět minut. V přesilovce od zadního mantinelu našel Laš Davida Pazourka. Tomu první střela nevyšla, ale dostal se i k dorážce, spíš takovému plácnutí do puku. Ten však skončil v síti.

Jenže na rozdíl od první periody stihli hosté ve druhé dvacetiminutovce na ústecké vyrovnání odpovědět. Haskins ještě v samostatném úniku neuspěl, když mu při zakončení pokus o blafák nevyšel. Po dalším propadnutí domácí obrany, kdy hosté jeli dokonce ve čtyřech na dva ústecké zadáky, už Christoph Höhenleitner skóroval. Norman Milley mu křížným pasem poslal touš jako na podnose. Pro Höhenleitnera nebylo problém podruhé v utkání skórovat.

Velkou šanci, dokonce dvojitou promarnili Ústečtí v nástupu do třetí třetiny. Handlovský byl v samostatném úniku faulován a dorážející Rod nedokázal trefit bekhendem poloopuštěnou klec. V nařízeném trestném střílení Handlovského kortoč neposlech. Při pokusu o blafák mu sjel z hole a domácí forvard ani nezakončil.

Ústečané sice celkem bez úhony přestáli více než minutu a půl trvající dvojnásobné oslabení. Jenže hosté i nadále měli více šancí. Tyler Haskins v dobré pozici mezi kruhy přestřelil. V 55. minutě se však kapitán německého celku branky dočkal. Na brankovišti nikým neatakován inkasoval příhru Normana Milleyho od zadního hrazení a s trochou štěstí procpal puk mezi Octovými betony a trefil vítěznou branku utkání.

Domácí se totiž zmohli jen na korekci. Marek Laš dojížděl nahozený puk. Lang u něj sice byl dříve, ale rozehrál na hůl Pazourka. Ten vracel puk mladému ústeckému křídelníkovi, který ostrou ranou z první trefil pod horní tyčku.

Ústečtí Lvi však v závěru nedokázali vyrovnat ani při přesilovce ani při téměř minutové power play.

Petr Rosol (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Pro diváky to musel být hezký hokej, padlo hodně gólů. Bylo vidět, že je páteční večer a obrany moc dobře nefungovaly, bylo také znát vyčerpání. Loni nás přejeli jako zamrzlou louži, letos už to bylo lepší. Obměnili mančaft a pro nás je to velký soupeř, je to finalista německé DEL. V dnešním střetnutí jsme, stejně jako v těch předchozích, chtěli vyzkoušet různé hráče a formace."

Pavel Gross (Grizzly Adams EHC Wolfsburg): "Byl to "letní" hokej, gólmani neměli svůj den a u nás bylo znát, že jsme teprve týden na ledě, přestože začínáme mistrovská utkání podobně jako I. liga ČR, 16. září 2011. V Německu je zvykem chodit na led až pět, maximálně šest týdnů předem, a proto nám ještě chybí jistota, máme dost nových hráčů. Zlepšit musíme obranu, útoku branky padly. Je nám jedno s kým hrajeme, chtěli jsme vyhrát, tým to nabudí, povzbudí to sebevědomí a je to pro mančaft hodně důležité. Loni jsme měli sehranější celek, bruslařsky lepší, ale chce to ještě čas. Bude to těžká sezóna, předpoklady jsou po loňském vydařeném ročníku velké, minimem je postup do play-off."