Kladno - Čtyřicáté sedmé kolo WSM Ligy bylo ve znamení souboje mezi Kladnem a Ústím nad Labem. Do vedení šli jako první Severočeši, když se v deváté minutě prosadil v oslabení Petr Tenkrát. Při stejném vyloučení stanovili Rytíři vyrovnaný stav. Ve čtyřicáté sedmé minutě vrátil vedení žlutomodrým z přesilové hry Lukáš Chalupa. V čase 54:13 min. mohl Slovan odskočit na rozdíl dvou gólů, trestné střílení ale nezužitkoval střelec úvodní branky Petr Tenkrát. O dvacet čtyři sekundy později si Kladno zásluhou Tomáše Redlicha vynutilo prodloužení. V nastaveném čase byli úspěšnější svěřenci Miroslava Macha a Tomáše Mareše, přesně po třech minutách prodloužení potrestal nedisciplinovanost Jaroslava Mrázka ústecký David Tůma.
st 3. 2. 2016, ČEZ Stadion
Rytíři Kladno
2:3pp 1:1, 0:0, 1:1 - 0:1

Branky a nahrávky: 10. Pitule (Procházka), 55. Redlich (Kindl, Kehar) – 9. Tenkrát (Bernad), 47. Chalupa (Tenkrát, Gengel), 63. Tůma (Roubík, Tenkrát). Rozhodčí: Krob – Rozlílek, Maštalíř. Vyloučení: 6:6, navíc Skuhravý 10 min. OT [ZHK], Těrnavskij (oba KLA) TS [HÁK]. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 2 165. Střely na branku: 45:27 (15:9, 16:6, 13:7 - 1:5). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.

Rytíři Kladno: Mensator – Nash, Kehar, J. Mrázek, David Růžička, Těrnavskij, F. Ptáček – M. Procházka, Skuhravý, Rudovský – Machač, Stach, V. Bílek – Kindl, Pitule, Dalecký – Redlich, Lukáč, Šilhavý. Trenéři: Jindřich Lidický, David Čermák.

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup - Vl. Brož, D. Sobotka, Bernad, Chalupa, Holomek, Hes, Macek, Skočovský - D. Tůma, Roubík, J. Kloz - Tenkrát, Čurda, Kuchler - Křivohlávek, Melka, D. Merta - Navarra Gengel, Janák. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

První možnost zahrozit si vytvořili hosté, když získali přesilovou hru. Tu ale nevyužili a stejnou příležitost dostali i domácí hráči. Početní výhodu Kladno nezačalo vůbec dobře. Petr Tenkrát se ujal puku, uvolnil se na pravé straně a přesnou střelou uklidil kotouč mimo Mensatorův dosah - 0:1.

O osmnáct vteřin později však bylo vše jinak. Procházka si našel prostor na pravé straně a křížem předal puk na Tomáše Pituleho, který poslal kotouč rovnou mezi Soukupovy betony - 1:1. Následně se v podobné pozici ocitl Kindl, toho ovšem vychytal přesouvající se Soukup. Poslat Rytíře do vedení se pokusil z dalšího útoku i Jan Rudovský, ten byl ale v úniku faulován a nezakončil ideálně.

Ve druhé části mohli jít zpět do vedení hráči Ústí. Melka poslal dorážku přesně mezi Mensatorovy betony, ale kotouč od tyče zamířil do bezpečí. Skuhravý na tuto akci odpověděl dělovou ranou z levé strany, puk však zazvonil jen o tyč.

Jen o několik vteřin později dorážel z bezprostřední blízkosti Stach, ale Soukup byl pozorný a lapačkou zasáhl pohotově. Vítězslav Bílek na konci druhé periody ještě netrefil poloodkrytou klec, a tak se odcházelo do kabin za vyrovnaného stavu.

Hned v první minutě poslední dvacetiminutovky to hořelo před Soukupem. Skuhravý dostal od Machače přesnou přihrávku do mezikruží, ale z první vypálil jen do hostujícího brankáře. Vzápětí si Stach s Bílkem vyměnili své obvyklé role, Stach však z první netrefil Bílkův pas.

Veliký tlak Kladna potvrdil opět kapitán Skuhravý, jehož střela ale vypadla Soukupovi jen vedle branky. Neproměňování šancí bylo ovšem potrestáno. V přesilové hře předvedl Slovan krásnou kombinaci a Lukáš Chalupa z velikého úhlu propálil Mensatora - 1:2.

Po řadě dalších nevyužitých šancí domácích byl v úniku faulován Tenkrát a sudí nařídil trestné střílení. Bývalý kladenský kapitán ale vypálil jen do připraveného gólmana Mensatora. Na to odpověděl Tomáš Redlich nejlepším možným způsobem. Z levé strany poslal puk svižnou střelou pod horní tyč - 2:2. V samém závěru měli Kladenští opět veliký tlak, ale Machač ani Bílek svoji šanci nevyužili.

V prodloužení se dostal poněkud nezvykle do úniku obránce Kehar, který ale na Soukupa zblízka nevyzrál. V přesilové hře hostí mířil pak Tenkrát do odkryté klece, ale Mensator máchl rukou a svojí brankářskou holí kotouč odpálil. Nakonec ale Ústí přesilovou hru přeci jen využilo. David Tůma tečoval Roubíkovu přihrávku a Mensator byl bez šance - 2:3.

Jindřich Lidický (Rytíři Kladno): „Věděli jsme, že Ústí bude dobře bránit a že jakmile se dostane do vedení, bude to hodně nepříjemné. Bohužel se dostali do vedení při naší přesilovce. Ač jsme si řekli, že je nesmíme do přesilovek pouštět, tak jsme je tam pouštěli a proměňovali své šance. Nechávali jsme se zbytečně vylučovat, především v poslední třetině. Na konci, když jsme měli hrát přesilovku, tak jsme šli nakonec do třech my a to už bylo smrtící. Vydrželi jsme přes minutu a dvacet sekund, ale pak se ukázala ukázala zkušenost, že přesilovky umí soupeř hrát a mají na to v kádru hráče. My neproměnili fůru šancí. Jestliže Ústí proměnilo dvě přesilovky a dalo branku v oslabení, tak asi vyhrálo zaslouženě.“

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): „Do Kladna jsme jeli s velkým respektem. V poslední době se nám nedaří a je pro nás každý bod důležitý. Zaplať pánbůh, že jsme získali v tomto duelu body dva. Náš výkon byl lepší, hráli jsme výborně dozadu a navíc nám zachytal gólman. Štěstí se přiklonilo na naší stranu.“