Ústí nad Labem - Tomu před sérií nevěřil snad ani největší fanoušek Severočechů! V Ústí nad Labem se zrodilo překvapení, když outsider čtvrtfinálové série play-off WSM Ligy dokázal vyřadit vítěze letošní základní části a favorita na postup do české extraligy. Slovan vítězí 4:3 po prodloužení díky brance Jaroslava Roubíka a sérii ovládl poměrem 4:2 na zápasy. Pro kladenské Rytíře sezóna 2015/2016 končí.
st 9. 3. 2016, Zimní stadion Ústí nad Labem
Rytíři Kladno
4:3pp 1:0, 1:2, 1:1 - 1:0

Branky a nahrávky: 13. Brož (Melka, Kuchler), 24. Tůma (Pohl, Roubík), 44. Tůma (Kloz, Bernad), 68. Roubík (Tenkrát) – 26. Skuhravý (Nash), 26. Machač (Redlich), 43. Kindl (Růžička). Rozhodčí: Krob, Souček – Štofa, Beneš. Delegát: Lípa. Vyloučení: 8:6. Využití: 2:2. Diváci: 5 468. Střely na branku: 42:48 (10:10, 15:14, 8:19 - 9:5). Průběh utkání: 2:0, 2:3, 4:3. Zakázaná uvolnění: 2:4. Ofsajdy: 2:5. Vyhraná vhazování: 41:45 (9:11, 13:16, 14:17 - 5:3). Nejlepší hráči: Jaroslav Roubík - Václav Skuhravý. Konečný stav série: 4:2 na zápasy.

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke – Pohl, Bernad, Vl. Brož, M. Vágner, Holomek, Smetana – D. Tůma, Roubík, J. Kloz – Tenkrát, Melka, Kuchler – Navarra, Gengel, D. Merta. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

Rytíři Kladno: Mensator (57. Cikánek) – Kehar, Nash, Repe, David Růžička, Ptáček, Těrnavskij – Dvořáček, Skuhravý, M. Procházka – V. Bílek, Stach, D. Kindl – Dalecký, Machač, Redlich – Strnad, Pitule, Lukáč. Trenéři: Jindřich Lidický, David Čermák.

Úvodní třetina šestého čtvrtfinálového utkání začala lépe pro domácí celek. Ve třinácté minutě se podařilo Vladimírovi Brožovi využít přesilovou hru, kterému předal na hranici útočné třetiny puk Martin Vágner a první úspěšný střelec Slovanu prostřelil už pouze vše, co mu stálo v cestě.

Do druhého dějství vstoupilo Ústí nad Labem gólově. Tentokrát se za záda Lukáše Mensatora trefil David Tůma, který se prosadil střelou do odkryté branky z pravého kruhu. Následně se však druhá dvacetiminutovka vyvíjela spíše ve prospěch hostů. Václav Skuhravý si z bezprostřední blízkosti ve dvacáté šesté minutě poradil s Martinem Volkem.

Václava Skuhravého následoval po jednapadesáti vteřinách jeho spoluhráč Patrik Machač, jenž srovnal skóre střelou zblízka. Ve dvacáté deváté minutě se dostal do šance Jaroslav Roubík, který získal přihrávku od Jana Kloze, ale nastřelil pouze beton přesouvajícího se Lukáše Mensatora.

Třetí část otevřeli Rytíři už v čase 42:20 min. při početní výhodě na hrací ploše. Třetím zásahem do černého se za Kladno prezentoval Denis Kindl perfektní dorážkou do branky ústeckého klubu. Slovanu se podařilo po padesáti sekundách srovnat skóre na kostce na 3:3 po trefě do černého od Davida Tůma, který vymetl horní roh svatyně Kladna.

Přestože měly oba týmy několik příležitostí ke vstřelení gólu, ani jedno mužstva se neprosadilo a muselo následovat desetiminutové prodloužení. V nastaveném čase se dlouho nikomu nedařilo překonat brankáře soupeře, až ústecký kanonýr Jaroslav Roubík v čase 67:45 min. z dorážky překonal Lukáše Cikánka.

Ústí nad Labem po jasně lepším výkonu v prodloužení a vítězství 4:3 postupuje do semifinále WSM Ligy, kde se utká s týmem Dukla Jihlava. Slovan překonal lídra tabulky základní části stavem 4:2 na zápasy. První utkání semifinále se odehraje v pondělí 14. března 2016 na Horáckém zimním stadionu.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): „Být v semifinále je sen, kterému stále nemohu uvěřit. Musím smeknout před našimi hráči, kteří se za poslední dva měsíce velmi vytáhli. Kluků si velmi vážíme za to, co dokázali. Fanoušci byli na utkání úžasní a my jim za to moc děkujeme. Fanoušci jsou naším šestým hráčem. Několikrát nám už docházely síly, ale diváci nás hnali k vítězství. Vyřadit lídra tabulky je nádherný pocit i přesto, že z Kladna pocházím. V Ústí nad Labem jsem už devět let a je to pro mě úžasný pocit. Mně osobně se splnil sen. Do série jsme šli s tím hlavně neprohrát 4:0. Vyhráli jsme 4:2 na zápasy.“

David Čermák (Rytíři Kladno): „Byli jsme pod tlakem, jelikož jsme museli zvítězit a ukončit sérii sedmým zápasem. Utkání bylo vyrovnané, které mohlo dopadnout dobře na obě dvě strany. Ústí nad Labem si vítězství zasloužilo za svou bojovnost. Klíčový moment bylo neudržení našeho vedení ve druhé třetině. Série se pro nás zlomila po druhém zápase u nás na Kladně, který jsme podcenili. Lukáše Mensatora jsme museli vystřídat, jelikož si už v první části poranil koleno. Naším cílem byla baráž. Nyní budeme trénovat a připravovat se na novou základní část. Klobouk dolů před Ústím nad Labem, které podalo skvělý výkon.“