Kadaň - Vítězstvím 3:1 na ledě Kadaně udělal Slovan tečku za základní částí. Konečné skóre nabralo finální podobu již během prvního dějství, kdy se hned v jeho úvodu trefili Červenka a Kuchler. V 16. minutě snižovali domácí Klozem, výhru o dvě branky však pečetil minutu před první sirénou David Pazourek, jenž tak po devíti zápasech ukončil svůj střelecký půst a potvrdil i pozici nejproduktivnějšího Lva. Díky výhře Jihlavy v Boleslavi se po základní části honosí Ústečtí Lvi náskokem 13 bodů právě před druhou Duklou.
po 20. 2. 2006
SK Trhači Kadaň
1:3 1:3, 0:0, 0:0

Branky a nahrávky: 16. Kloz (Derfler) - 2. Červenka (Hořava), 4. Kuchler (Havel), 19. Pazourek (Antoš). Rozhodčí: Würtherle - Rozlílek, Svoboda. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 220. Střely na branku: 18:49. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.

SK Trhači Kadaň: Hübl - Hlavatý, Hlubuček, Lašek, Kloz, Plaček - Žák, Derfler, Postl - Zika, Valčák, Polanský - Řepík, Hlusička, Hubínek - Neprášek, Krpenský, Stehlík.

Ústecký Slovan s.r.o.: Málek - Hájek, Kudrna Jan, Mazanec, Pavlas, Vála, Hořava, Zápotočný - Antoš, Pazourek, Eiselt - Jankových, Sýkora, Klimt - Červenka, Slížek, Kuchler - Havel, Kudrna Jiří, Klobouček.

Ústí nad Labem nastoupilo do zápasu ve výrazně oranžových dresech. Jasná byla také převaha, kterou si hosté vypracovali už v úvodních vteřinách. Lvi byli dravější a útočná třetina se stala jejich druhým domovem. Nadvládu nad kadaňským stadionem potvrdil ve 2. minutě útočník Roman Červenka, který po skvěle zpracované přihrávce Hořavy otevřel skóre zápasu. Kadaň se ani nerozkoukala a prohrávala 0:1. Domácí hráli poslední duel, ale do bojů rozhodně nevkládali své poslední síly. Hosté však vlažný přístup okamžitě trestali. Jen minutu a půl potřebovali k další brance. Ve 4. minutě přihrál Havel bývalému kadaňskému hráči Jiřímu Kuchlerovi a ten švihem nahodil puk do brány. Touš okamžitě propadl za záda domácího gólmana Hübla a ten jen odevzdaně rozpažil ruce. Kadaň se po úvodní sprše oklepala až v polovině první třetiny. Ve 14. minutě si vypracovali hezkou akci Řepík s Hubínkem. S jedním obráncem na modré si hravě poradili, ale brankář Málek už byl nad jejich síly. Hned poté zavládla v domácíh řadách obrovská radost. O první a jediný gól se postaral junior Vojtěch Kloz, díky jehož trefe stáhla Kadaň náskok hostí na 1:2. Ke konci první třetiny přišlo také první vyloučení. Po tvrdém zákroku na Derflera skončil na trestné lavici ústecký bek Hořava. Domácí měli hrát přesilovku, ale hned po vhazování se puku ujal soupeř. Ústečanům se povedl husarský kousek, ve kterém kadaňská obrana nechala vlastního gólmana ve štychu. Celá pětka útočila na Málka, když se utrhl jeden z obránců a s pukem daleko před sebou si vyšlápl směr kadaňská svatyně. Hübl musel vyjet z brány daleko do mezikruží, tady mu ale puk unikl a ústecké komando ho pak na druhý pokus dorazilo do prázdné brány. Šťastným střelcem se stal David Pazourek, první neúspěšný pokus předvedl kapitán hostí Antoš. Před odchodem do kabin hlásila světelná tabule stav 1:3.

I druhá třetina začala tlakem hostí. Větší souboj než na ledě sváděla hrstka ústeckých fanoušků s početnou skupinou dětí, které z plna hrdla fandily Kadani. V 25. minutě Zika odnesl tvrdý zákrok Vály a domácí měli rázem k dobru další přesilovku. Jenže ani v početní výhodě nedokázali spolehlivě obsadit útočné pásmo. Lehkou střelou prověřil Málka jen kadaňský obránce Hlavatý. Hosté si ve druhé třetině neodpustili velké množství tvrdých zákroků a to hlavně podél mantinelů. Přestože byla Kadaň pro Lvy snadnou kořistí, lídři tabulky si neodpustili důrazné souboje bez hokejové ohleduplnosti. Ve 35. minutě Ústí promarnilo obrovskou šanci na čtvrtý gól. Pavlas, Kuchler ani Havel nedokázali po strhující vřavě v útočném pásmu pokořit brankáře Hübla. Když už si Hübl myslel, že pustil puk do brány, nebyla to pravda. Přímo v brankovišti mu vypomohl jeden z domácích obránců. Ke konci druhé dvacetiminutovky se ještě blýskl Klobouček a Červenka, kteří se společně pustili do dravé kombinace. Kotouč však bezpečně skončil v lapačce kadaňské jedničky.

Roman Červenka byl vyhlášen nejlepším hráčem hostí a právem. Hned na začátku druhé třetiny vyměnil parťáka Kloboučka za Pavlase a pustil se do další vlny útoků. Ani tentokrát kadaňskou svatyni nepokořil. Ve 44. minutě už to však Červenka přehnal a za hrubost dosedl na lavici pro hříšníky. Za katrem se ale octl i domácí obránce Hlavatý, který si na něj dovolil krosček. Hra pokračovala na obou stranách ve čtyřech. Vteřinu před vypršením trestů si na Hüblovi vylámal zuby Jankových. Deset minut před koncem promarnili černožlutí další přesilovku a o tři minuty později si v přečíslení neškrtli ani hosté. Poslední gólová šance přišla pět minut před koncem utkání. Havlovi, Kuchlerovi a Kudrnovi ale štěstí nepřálo. Ani jeden z nich nedokázal najít skulinu ve výstroji famózního Hübla, přestože gólman po třetí ráně zůstal ležet rozplácnutý na zemi. Skóre po šedesáti minutách hry zůstalo 1:3.