Ú s t í n/L. - Skóre otevřel v šesté minutě první třetiny přerovský Sýkora. Slovan si však tento gól nenechal líbit a v první třetině tak odpověděl Antonín Melka a Pavel Smolka. Druhou periodu si však ústecký celek nechal utéct a inkasoval 5 gólů v řadě. S konečným výsledkem ještě chtěli něco udělat Dufek a Severa, ale Slovan už nedokázal obrátit konečný stav utkání a z Přerova tak odjíždí bez bodu.
po 25. 9. 2017, Zimní stadion Přerov
HC ZUBR Přerov
7:4 1:2, 5:1, 1:1

Branky a nahrávky: 6. Sýkora, 23. Koblar (Pala, Berger), 28. Fořt (Pšurný, Čáp), 28. Berger (F. Dvořák, Pala), 36. F. Dvořák (Pala), 38. Šlahař (TS), 55. F. Dvořák (Gazda) – 12. Melka (Vl. Brož, P. Kousal), 13. Smolka (Husák, Roubík), 40. Dufek (Hes), 43. Severa (Vrdlovec). Rozhodčí: Fiala, Kopeček – Lukš, Gančarčík. Vyloučení: 6:8. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1485. Střely na branku: 38:25. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 6:2, 6:4, 7:4.

HC ZUBR Přerov: Šimboch – M. Novotný, Čáp, Zbořil, O. Horák, Pala (A), Gazda – Plášek (A), T. Sýkora (C), M. Kratochvíl – Milan Procházka, Pšurný, Fořt – Koblar, Berger, F. Dvořák – Goiš, Šlahař, Navrátil.

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup – Bernad, Husák, Macek, Vl. Brož, M. Zdvořáček, Hes – Smolka, Roubík (C), Melka – L. Volf, Vrdlovec (A), D. Merta – P. Kousal, Najman, Dufek – Severa, Gengel, Mical.

Hned v úvodu se o velkou šanci Ústeckých postaral Smolka, z domácích pak zahrozil Fořt. I v šestém kole se Zubři prosadili během prvních minut. V čase 5:46 chaosu před Soukupem využil Karel Plášek a zblízka se postaral o první domácí gól. Bojovnější hokej dospěl ve 12. minutě k dalšímu brankovému přírůstku. Po chybě domácí obrany srovnali Ústečtí, když byl nejrychlejší Antonín Melka a poslal kotouč do odkryté klece.

Slovan si poté zahrál první přesilovku a počínal si úspěšně. Střelu Kousala brankář Šimboch vyrazil betonem, puk šel do brusle Pavla Smolky a od ní zamířil za brankovou čáru. Hosté tak skóre rychle otočili ve svůj prospěch. Brankář Soukup následně zlikvidoval úprk Goiše i dělovky Zbořila a Severočeši po první části drželi vedení 2:1.

Po nejistém výkonu z první „dvacky“ vstoupil Přerov do druhé části o poznání lépe a po dvou minutách slavil srovnání z hole Gregora Koblara. Pala pálil od modré a jeho střelu tečoval právě slovinský forvard. Zubři s vervou pokračovali dál, díky čemuž si vynutili faul. Po jedné ze sražených střel se puku jal Tomáš Fořt a navrátil modrožlutým vedení. Hned vzápětí Hanáci svůj náskok navýšili. Jan Berger nabral rychlost podél mantinelu, proklouzl až k brankovišti a odtud zasunul kotouč do ústecké kasy počtvrté.

Dění na ledě přineslo během krátké chvíle poněkud větší množství trestů, během jejichž plynutí Zubři opět skórovali. Do brejku pláchl Pala s Filipem Dvořákem, jenž si Soukupa vychutnal. Zanedlouho byl v úniku atakován Jakub Šlahař a svou příležitost si mohl zopakovat v trestném střílení. Ústeckého brankáře během něj přelstil zakončením mezi betony. To však pro druhou periodu nebylo vše. Osm vteřin před sirénou skóre na 6:3 zkorigoval bekhendovou střelou Jan Dufek.

Domácí se na úvod třetí třetiny provinili faulem a Slovan trestal. Ústí obsadilo útočné pásmo a Vrdlovec zpoza branky našel Jiřího Severu, který Šimbochovi nedal šanci. Přerovští poté sehrávali přesilovku, při čemž nebezpečně ostřelovali soupeřovu svatyni. Výhoda pak zamířila na druhou stranu. Oba celky však v polovině periody své obranné mise zvládaly.

Ústečtí však své v pořadí osmé oslabení v duelu nezvládli. Ve skrumáži před brankou se puku zmocnil Filip Dvořák a z bezprostřední vzdálenosti přidal svou druhou branku večera. Slovan dostal poslední šanci udělat něco s nepříznivým skóre při dvojnásobné přesilovce, ani ta už ale s konečným výsledkem nijak nehnula.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Pro diváky, co se týká gólů, to bylo atraktivní utkání. Chtěli jsme potvrdit výkony z venkovních kluzišť a z derby s Prostějovem. Chtěli jsme tak nalákat lidi na středeční zápas s Karlovými Vary, který bude naším třetím domácím představením v řadě. Do duelu s Ústím jsme vstoupili velice špatně a celou první třetinu byl soupeř jednoznačně lepší. My jsme ji totiž prospali a neplnili jsme vůbec stanovenou taktiku.. Ve druhé třetině jsme podle mě praktikovali hru, kterou se chceme v domácím utkáních prezentovat. Byli jsme jednoznačně lepší, vytvořili jsme si šance a dostali jsme protivníka pod tlak. Hráli jsme jednoduchý hokej s důrazem do předbrankového prostoru a vývoj zápasu jsme otočili ve svůj prospěch. Právě ve druhém dějství jsme si vypracovali rozhodující náskok. Ve třetí periodě jsme se nevyvarovali hloupých faulů, které se Ústí snažilo potrestat a střetnutí zkorigovat. Poté už jsme utkání dohrávali v takovém tempu, jaké jsme předvedli ve druhé třetině. Kvůli zranění některých dalších obránců jsme museli trochu improvizovat se sestavou. Ti, co nastoupili, to zvládli. Od druhé periody to byl zase týmový výkon.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): Hokej se hraje 60 minut, my jsme hráli prvních 20. V 1. třetině jsme hráli dobře, hráči dodržovali co měli, měli jsme ještě několik šancí na vstřelení dalších branek. Byli jsme překvapeni, že na nás domácí jak se říká nevlétli. Čekali jsme to od 2. třetiny a hlavně na to jsme hráče upozorňovali o první přestávce. Chtěli jsme hrát jednoduchej hokej jako v první třetině. Opak byl pravdou. Přestali jsme bruslit, ztráceli kotouče a z toho pramenily naše fauly, které soupeř trestal. Během 5 minut jsme 3x inkasovali a najednou bylo na ledě jedno mužstvo. Po 2. třetine jsme stáhli sestavu na 3 pětky, dali rychle 4. gól, ale pak jsme se třemi zbytečnámi vyloučeními připravili dostat se do zápasu.