Ústí nad Labem - Slovan nejdříve vedl o dvě branky, ale ve třetí třetině se přestalo dařit a Most vyrovnal. Prodloužení též nerozhodlo a vítěze musely určit až samostatné nájezdy, ve kterých se zadařilo domácím, kteří získali dva body. V úvodním dějství se muselo pětkrát upravovat zakotvení hostující branky, nejen kvůli této skutečnosti zápas skončil až ve 20:41 hod.
po 27. 10. 2014, Zimní stadion Ústí nad Labem
MOSTEČTÍ LVI
3:2sn 1:0, 0:0, 1:2 - 0:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 15. Rod (Roubík, Kolafa), 41. Roubík (Pořický), rozhodující nájezd Přeučil – 50. Bojer (Petruška, Kubinčák), 53. Kubinčák (Válek, Mical). Rozhodčí: P. Würtherle – Krátký, M. Svoboda. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 831. Střely na branku: 44:35 (14:6, 13:13, 11:12 - 3:1 - 3:3). Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2. Zakázaná uvolnění: 5:5. Ofsajdy: 3:6. Vyhraná vhazování: 49:26 (15:8, 18:8, 12:9 - 4:1). Nejlepší hráči: Petr Přeučil - Jakub Soukup.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Kolafa, Holomek, Vl. Brož, M. Vágner, K. Černý, Smetana - do 40. Budínský, Roubík, Rod - do 25. Baránek, J. Kloz, D. Tůma - D. Merta, Gengel, Pořický - do 30. Suchan, P. Přeučil, do 30. Kuchynka - T. Vávra. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

MOSTEČTÍ LVI: Soukup - Havelka, Hora, K. Charousek, Grin, Čížek, Kousalík, Kokeš - Petruška, Válek, Kubinčák - Nedrda, Slavíček, Tauš - P. Smolka, Alinč, Mical - Bojer. Trenéři: Václav Baďouček, Radek Mrázek.

Od 18. kola I. hokejové ligy ČR, které se odehrálo v ústecké areně, byla konečně spuštěna i kostka. Pro fanoušky se tím vše velmi zatraktivnilo a po dlouhé době jsme i byli svědky i komerčních přestávek.

Začátek první třetiny začal v poklidném tempu. Hrálo se převážně v ofenzivní třetině domácích. Slovan nedokázal využít přesilové hry a gól nevstřelil. K vidění byla pouze jedna pořádná střela domácích, kterou však gólman vychytal levou lapačkou.

Hru v sedmé minutě, v době přesilovky pro Ústí nad Labem, přerušila už potřetí posunutá brána Jana Soukupa pod ústeckým kotlem. Rozhodčí si na ledovou plochu přivolali ledaře, jenž vrtačkou postavení branky upevnil.

Při další přesilovce pro Ústečáky už padl gól. Tomáš Rod dostal krásnou přihrávku z rohu od Jaroslava Roubíka do levého kruhu, prvně jmenovaný poslal puk do levého horního růžku za Jana Soukupa. Těsně před přestávkou se ještě Vít Budínský pokusil o střelu na branku. Trefil ale pouze horní tyč. První dvacetiminutovka skončila za stavu 1:0.

Druhá část začala menší potyčkou před brankou. Pot byli na dvě minuty vyloučeni za hrubost Martin Vágner a Patrik Petruška. Most šel do třech po nedisciplinovanosti Zdeňka Tauše. Severočeši srovnali stav na hřišti tím, že byl za podražení potrestán menším trestem Ondřej Smetana.

Vracející se Martin Vágner z trestné lavice šel sám s pukem na branku, ale gólmana nepřekonal. Následně se hra přelévala ze strany na stranu a mnoho šancí k vidění nebylo. Po druhém dějství zůstal stav nezměněn, tedy 1:0.

Hned na úvod poslední třetiny se podařilo vstřelit druhou branku tohoto střetnutí. Dobrým důrazem na brankovišti se prezentoval Jaroslav Roubík, čímž navýšil vedení svého týmu a celkové skóre zápasu na 2:0.

Až v poslední části se projevili i hosté. Patrik Petruška šel úplně sám na bránu, ale střela skončila mimo. Na bránu mířil po jeho nepodařeném výstřelu Jan Bojer, který uspěl z mezikruží. V padesáté třetí minutě nedal Patrik Petruška, jenž si vybruslil z rohu do předbrankového prostoru, ústeckému Michaelu Petráskovi šanci. Gól padl bekhendem do růžku.

V posledních dvaceti minutách nebylo o vítězi rozhodnuto. Mostu se podařilo vyrovnat jen tak tak a o všem začalo rozhodovat pětiminutové prodloužení. Avšak ani nastavený čas nerozhodl.

O konečném vítězi rozhodovaly až samostatné nájezdy. Nájezdy začali hosté. Václav Čížek sice naznačil, ale branku nevstřelil. Dále pokračovali domácí. Jaroslav Roubík nedokázal zvednout puk nad beton. Druhou sérii začal Jan Bojer, který bekhendovým blafákem nenalezl recept na Michaela Petráska. Tomáš Vávra pokračoval v nájezdech za Slovan, trefil se pukem pouze do lapačky gólmana. Bohumil Slavíček pálil taktéž v další sérii do lapačky. O tom, zda zvítězí Ústí nad Labem, rozhodl až Petr Přeučil, kterému se podařilo vystřelit puk nad beton a přelstít tak mosteckého hájce svatyně.

Nejlepšími hráči tohoto zápasu se stali za HC Most Jakub Soukup a za Slovan Petr Přeučil.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem):„My můžeme být rádi za ty dva body, protože předvedený výkon byl hrozný."

Václav Baďouček (HC Most):„My jsme dneska získali bod za patnáct minut nějaké solidní hry, takže jsme spokojení. První dvě třetiny jsme hráli špatně, málo jsme bruslili, byli jsme hrozní. Na začátku třetí třetiny jsme soupeře pustili do dvoubrakového vedení a už to vypadalo špatně, ale zaplať pánbůh za ten bod. V prodloužení nám rozhodčí vyloučil Pavla Smolku, který je náš žolík na nájezdy, takže jsme ho nemohli použít a když nedáme ani jeden za tří pokusů, nemůžeme pomýšlet na úspěch."