Ústí n. L. - V dnešním zápase nedokázali Lvi odvrátit první boleslavský mečbol a padli po krutém výsledku 1:7. Utkání nezačalo pro Slovan vůbec dobře, už v 5. minutě se v oslabení prosadil Eiselt, tentýž hráč zvyšoval o chvíli později na dvougólový rozdíl. Krátce před koncem první části vykřesal jiskřičku naděje František Mrázek, avšak poté už se trefovali pouze hosté. Ústečtí Lvi se tak po roce vracejí do první ligy, v nejvyšší soutěži je střídá celek BK Mladá Boleslav.
so 19. 4. 2008
BK Mladá Boleslav
1:7 1:3, 0:2, 0:2

Branky a nahrávky: 19. Mrázek (Novotný) - 5. Eiselt, 9. Eiselt (Drábek), 14. Boháč (Sýkora), 30. Kolafa (Fiedler), 32. Sýkora (Šebesta), 53. Šebesta (Boháč), 59. Handlovský (Sýkora). Rozhodčí: Homola, Jeřábek - Bryška, Chytil. Vyloučení: 10:7, navíc Krajči (UNL) 5 min + DKU (NARZ), Heřman (UNL) 10 min (NESP), Bauer (MBL) 10 min. NESP. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 6500. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:7.

Ústecký Slovan s.r.o.: Zikmund (14.Volke) - Pojkar, Vágner, Zeman, Hořava, Němeček, Evan, Novotný, Gýna - Hovorka, Šagát, Klobouček - Čaloun, Špirko, Novák M. - Krajči, Nedorost, Mrázek - Martinec, Heřman.

BK Mladá Boleslav: Růžička - Bauer, Drábek, Jindra, Lukáč, Kolafa, Mazanec, Mocek - Nouza, Král, Gombár - Fiedler, Boháč, Šebesta - Mikulík, Sýkora, Eiselt - Gajovský, Rod, Handlovský.

V značně pozměněné sestavě se Ústečtí od začátku snažili nasadit svižné tempo, byl k vidění hokej plný tvrdých střetů a střelby z každé trochu výhodné pozice. Otevřená hra ale paradoxně pomohla spíše soupeři z Mladé Boleslavi. Lvi vyrobili první potrestanou chybu v páté minutě, kdy při vlastní přesilovce špatně rozehráli a nechali Eiselta jet nerušeně na brankáře Zikmunda, za jehož záda mladoboleslavský útočník puk dostal. Vzápětí mohl kontrovat na druhé straně Martin Novák, přihrávku od Špirka před bránu se snažil zužitkovat střelou z první, ale Růžička byl na svém místě. A tak znovu udeřili hosté a byl to opět Václav Eiselt, který našel puk mezi bruslemi obránce Evana a neváhal ho poslat do klece – 0:2. Ústí si dále vytvářelo více šancí, puk vedle tyče poslal Nedorost, Šagáta ve výborné pozici vychytal gólman hostí, podobně dopadla Heřmanova střela po buly. Ale Boleslav dokázala vytěžit maximum z nižšího počtu příležitostí. Třetí branku tak přidal Boháč, který se vymanil z dohledu ústecké obrany, přijal přihrávku od Sýkory a prostřelil Zikmunda. Jiří Zikmund po tomto gólu opustil branku a přenechal své místo Martinu Volkemu. V závěru třetiny vykřesal jiskřičku naděje čtyři sekundy před koncem přesilovky František Mrázek, jehož střela z křídla proklouzla za Růžičku – 1:3.

Domácí vtrhli do prostřední třetiny aktivněji. Souvislejší tlak si vytvořila Špirkova lajna, za záchrannou brzdu zatáhl Mazanec, když poslal k ledu Čalouna. V přesilové hře zaujala Novákem tečovaná Evanova střela. Vyloženou šanci připravil Klobouček pro Šagáta, ten svou střelu ještě dorážel, ale Růžička stál těsně přilepený u své tyče. Boleslav bránila pohodlný výsledek i za cenu faulů, a tak si domácí zahráli i v dvojnásobné početní výhodě. Jan Čaloun se blýsknul perfektní křižnou přihrávkou, na jejímž konci byl Rasťa Špirko, síť branky se sice zavlnila, ale puk ji líznul jen z vnější strany. Sotva naskočil na led Kolafa z trestné lavice, obral s Fiedlerem domácí o rozehrávku a před Volkeho už měl opět volnou cestu – 1:4. Další hřebíček do ústecké rakve připravil Sýkora se Šebestou, při úniku dva na jednoho si dvakrát vyměnili puk a Sýkora Volkeho prostřelil. Sotva se Lvi vzpamatovali z další rány, začali kousat tvrdší hrou, Krajči se po ostrém střetu u hrazení odebral do kabin a Boleslav měla výhodu pětiminutové přesilovky. S vědomím luxusního náskoku ale nepřeháněla svou útočnou aktivitu. Další branku nepřidala. Před poslední třetinou vypadal stav hrozivě - 1:5.

Ta začala v poněkud vlažnějším tempu. Nebezpečně se před Volkem mihli Eiselt s Mikulíkem, střelu druhého z nich vytěsnil domácí gólman mimo a puk do bezpečí uklidil v pádu Vágner. Sám mezi kruhy byl opět hráč, který dobře zná i ústecký dres, Václav Eiselt, jeho střelu ale Volke s přehledem ukryl v lapačce. Na druhé straně prověřil Růžičku Heřman a opět se to neobešlo bez menší strkanice před brankou. Nouza si ještě dovolil sám před domácím brankářem přihrávat spoluhráči, puk zastavil v pádu domácí bek. V přesilové hře si Boleslavští spíš užívali chvilky v útočném pásmu, než že by vážněji ohrozili domácí branku. Nejzajímavější situaci asi předvedl Jindra, když si vybruslil z pozice obránce na modré čáře do kruhu a pokusil se Volkeho prostřelit, ten ale puk za svá záda nepustil. Po hluchých pasážích, podle nichž nikdo nemohl pochybovat, že se zápas pouze dohrává, došlo k dalšímu vyloučení na domácí straně a po Lukáčově střele přibylo ještě jedno. V 53. minutě se tak zrodila kombinace, do které se zapojila snad celá pětka a která končila u Šebesty, jemuž zbývalo už jen zamést puk do branky – 1:6. Šagátův útok se ještě pokusil o nějakou aktivitu v útočném pásmu, ale následovala opět vyloučení ústeckých. Sýkorovu přihrávku zpoza branky tak nemohl promarnit Handlovský, trefil se mezi Volkeho betony. Krutý výsledek zápasu i série posílá Ústecké Lvy zpět do 1.ligy.