Na zimním stadionu v Ústí nad Labem mladší dorost odehrál zásadní zápas proti týmu HC Kobra Praha. Domácí zabojovali, a tak se ve čtvrtek 23.2.2017 podařilo Slovanu zvítězit a udržet si tak místo v extralize mladšího dorostu.
čt 23. 2. 2017, ZS Ústí nad Labem
HC Kobra Praha
5:1 3:0, 0:1, 2:0.

Branky a nahrávky: 6. Šindelář (Costa, Šešina), 8. Janoušek (Čermák T., Magasanik), 13. Tůma J. (Šešina), 47. Tůma V. (Costa), 57. Tůma J. (Čermák T., Šešina), 26. Fiala (Doležal).
Vyloučení: 4:6 + TS Kobra.
Využití: 2:0.
Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.
Střely na bránu : 40:47.
Rozhodčí: Petružálek, Mašek, Sládek.
Počet diváků: 83.

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke, Kadlec, Šešina, Tůma V., Magasanik, Sitár, Polata, Tůma J., Čermák T., Dohnal, Šindelář, Costa, Janoušek, Čermák J., Bláha, Tot.

HC Kobra Praha: Cihoň O., Fiala, Cihoň J., Skalík, Střeštík, Ženíšek, Havlíček, Dupal, Rubeš, Ksandr, Kapal, Ribakovski, Vítů, Koval, Jaroš, Černý, Doležal.

Hned na počátku první třetiny se domácí dostali do přesilové hry, která se rychle změnila ve hru 4 na 4. Sotva byly tresty odpykány, na trestnou lavici usedl další ústecký hráč. V oslabení se však podařilo Slovanu vstřelit jejich první branku. Postaral se o ni Šindelář, s asistencí Costy a Šešiny. Pár minut nato byl vyloučen hráč Kobry a domácí tak měli skvělou šanci na další gól. Tu s přehledem využil Janoušek, nahráli mu T. Čermák a Magasanik. Následně měly oba týmy mnoho šancí a k velké radosti žlutomodrých jednu z nich proměnil J. Tůma, kterému pomohl svou přihrávkou Šešina. Závěr první třetiny nabídl Slovanu další příležitost v podobě hry 5 na 3, tu se ale nepodařilo využít.

Do druhé třetiny vstupoval tým hostí v oslabení. Později byl vyloučen i hráč domácích, žádná z přesilových her ale nebyla využita. Ve 26. minutě utkání se podaří týmu Kobry snížit na 1:3, zásluhou Fialy. Hra začíná být vyhrocenější, později hosté dostávají další příležitost ke gólu. Této přesilové hře se ovšem domácí ubrání. Kvůli mnoha střelám hostů vypadala tato část zápasu pro Slovan kriticky. Díky zákrokům Volkeho a nasazení týmu se ale podařilo udržet stejné skóre až do konce druhé třetiny.

Také ve třetí třetině se naskytlo pro oba týmy mnoho šancí. Domácí se nenechali rozhodit gólem, který inkasovali v přechozí části utkání a ukázali, komu patří dnešní vítězství. Čtvrtý gól žlutomodrých padl v přesilové hře Ústí zásluhou V. Tůmy, kterému asistoval Costa. Kotouč se pohyboval spíše u brány hostí a tak nebylo divu, že pár minut před koncem třetiny potvrdil výhru Slovanu J. Tůma závěrečným gólem. Podíleli se na něm T. Čermák a Šešina. Zápas tak skončil za velmi příznivého stavu pro žlutomodré 5:1.

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí nad Labem): Byli jsme pod obrovským tlakem, protože dneska se rozhodlo o záchraně extraligy mladšího dorostu pro příští sezónu. Kdyby tady dnes Kobra vyhrála, tak její ztráta by byla jen 5 bodů a bylo by to pro nás ještě náročné. Takže kluci moc dobře věděli, o co hrají a musím říct, že první a třetí třetinu k tomu přistoupili parádně. Ve druhé třetině jsme trošku polevili a pustili jsme Kobru do zápasu, ale zvládli jsme to a klukům patří poděkování, že tady vybojovali extraligu i pro příští sezónu.

Milan Vrzal (HC Kobra Praha): Není k dispozici.