Chomutov - V rámci jednadvacátého kola ELIOD extraligy mladšího dorostu cestovala Lvíčata do Chomutova, kde odehrála derby. Zápas se Slovanu vůbec nepovedl, po první třetině prohrával 0:4. Po nepřesvědčivém výkonu prohrál 2:7. Rozdíl je znatelný i v ohledu střelby. Chomutov vystřelil jednapadesát pokusů, Ústí jen patnáct.
ne 15. 12. 2013
Piráti Chomutov
7:2 4:0, 1:1, 2:1

Branky a nahrávky: 3. Kulich (J. Svoboda, Koblížek), 4.M. Svoboda (Lyszczarczyk, Stínil), 5. M. Svoboda (Lyszczarczyk, Stínil), 16. Hřebíček (Kulich), 40. Šilar, 44. Chlán (Hřebíček, Šilar), 50. Stínil (Lyszczarczyk) – 39. Leitner (Vandas), 48. Magasanik (Vandas, Vaněk). Rozhodčí: Vlásák - Wohlrab, Tauš. Vyloučení: 4:4 navíc Magasanik (UNL)10 [NESP]. Využití: 0:1. Diváci: 51. Střely na branku: 51:15. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 6:1, 6:2, 7:2.

Piráti Chomutov: Polášek – Buchtela, Dvořák, Hajič, Petržilka, Studený, A. Novák, Šilar, Lyszczarczyk, J. Svoboda, Kulich, M. Svoboda, Bukač. Palička, Dejmek, Hřebíček, Hejduk, Koblížek, Jindra, Chlán, Stínil.

Ústecký Slovan s.r.o.: Dobiáš – Vytejček, Moucha, Horčička, Štěpánek, Opočenský, Vandas, Spálenka, Vaněk, Bejček, Osmani, Vico, Leitner, Zich, Magasanik, Veselý, Brňák.

Partnerem mládeže HC Slovan je město Ústí nad Labem

Úvod zápasu se hokejistům Slovanu opravdu nepovedl. Ve třetí minutě se dostali domácí na dva doteky za obranu Ústí a Jaroslav Kulich poslal puk pod horní tyčku. Dobiáš neměl šanci zasáhnout. O minutu a půl později prohrávali modrožlutí už o dvě branky. Maryáš Svoboda dostal přesnou přihrávku a rychlou střelou překonat brankáře Lvíčat. V páté minutě vstřelil Chomutov další branku. Matyáš Svoboda poslal kotouč do branky. V čase 7:50 si Slovan připsal první střelu na branku. Při vyloučení Mouchy se činil Dobiáš, když zneškodnil šest kvalitních střel domácího týmu. V šestnácté minutě inkasovala Lvíčata znovu. Střelou od modré čáry se prosadil Martin Hřebíček. Po první třetině Ústí prohrávalo 0:4.

Ve dvacáté třetí minutě se do šance dostal Jan Svoboda, trefil levou tyč branky hostů. Při vyloučení Horčičky se do brejku dostali hostující Vaněk a Osmani. Svou šanci však využít nedokázali. Ústí zlepšilo svůj pohyb, což se projevilo také na skóre. Ve třicáté deváté minutě přihrál Vandas ideálně do jízdy Marku Leitnerovi, který prostřelil brankáře Poláška. Půl minuty před koncem třetiny se k odraženému puku dostal Daniel Šilar, který překonal Dobiáše. Po dvou třetinách prohrávalo Ústí 1:5.

Krátce po začátku třetiny se prosadil Chomutov. Petr Chlán překonal Dobiáše a Lvíčata prohrávala 1:6. V přesilové hře se dokázali prosadit hosté. Petr Magasanik se prosadil střelou z dálky. Tento moment měl brankář Polášek bez problémů vyřešit. V padesáté minutě Michal Stínil poslal kotouč do branky. Slovan prohrál 2:7.