Marek Veselý (na fotografii) a ve třetí třetině vedl Slovan. Sedmnáct vteřin před koncem utkání se podařilo hostům vyrovnat a rozhodli tak samostatné nájezdy, ve kterých domácí celek podlehl a připisuje si tak jeden bod.">
V 8. kole ELIOD ligy mladšího dorostu se na domácím ledě utkali HC Slovan Ústí nad Labem a hostili Piráty z Chomutova "B". V první třetině vedli hosté, ve druhé třetině vyrovnal Marek Veselý (na fotografii) a ve třetí třetině vedl Slovan. Sedmnáct vteřin před koncem utkání se podařilo hostům vyrovnat a rozhodli tak samostatné nájezdy, ve kterých domácí celek podlehl a připisuje si tak jeden bod.
ne 19. 10. 2014, Zimní stadion Ústí nad Labem
Piráti Chomutov B
2:3sn 0:1, 1:0, 1:1 - 0:0

Branky a nahrávky: 39. Veselý (Harkabus), 49. Čermák (Dörner, Štochl) – 3. Bláha (Urbánek), 60. Pipota (Kozelnický), rozh. náj. Pipota. Rozhodčí: Michal Barna – Miroslav Majerčin, Oldřich Štěpanovský. Vyloučení: 7:8. Bez využití V oslabení: 0:1. Diváci: 176. Střely na branku: 47:15 (14:5, 18:7, 15:3). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3. Úspěšnost na nájezdech: 1:2

Ústecký Slovan s.r.o.: Paťha (Lejčík) – Dörner, Veselý, Horyna, Štochl, Štěpánek, Tipán, Batryn, Chmela, Herák, Patera, Gottfried, Stuchlý, Mareš, Vidlička, Harkabus, Čermák

Piráti Chomutov B: Běhula (Šebek) – Bláha O., Bláha M., Hájek, Novák, Georgiev, Urbánek, Hradecký, Brejcha, Nerad, Kozelnický, Pipota, Vlk, Němeček, Zrnová, Brandner, Kovář, Sommer, Kunc

Na první branku utkání nás hráči nenechali příliš dlouho čekat. Po necelých dvou minutách fauloval hostující Radek Nerad a i když si myslel, že to bude pro jeho tým trestem, bylo tomu naopak. Po půl v minutě početní nevýhodě se podařilo Pirátům skórovat. Přes střední pásmo projel Oliver Urbánek, puk předal Ondřeji Bláhovi a ten již neměl problém zakončit. I přes několik šancí domácích se hostům tohle jednobrankové vedení udržet po celou dobu první třetiny.

V druhé třetině jsme viděli mnoho vyloučených, ale ne příliš mnoho šancí. Hráči obou týmů se stále připravovali o puk nepřesnými přihrávkami a až v posledních minutách si Slovan dokázal vytvořit stálejší nátlak a ve 39. minutě poprvé prostřelil Richarda Běhulu Marek Veselý. Po druhé třetině skončil stav utkání vyrovnaný 1:1.

Třetí třetina patřila převážně domácím. Po celou dobu uzamykala hosty v jejich obranném pásmu a z tohoto tlaku dokázali vytěžit další gól. Ve 49. minutě skóroval Tomáš Čermák a podařilo se mu tím dostat Slovan do vedení. Když už si domácí mysleli, že je vyhráno, Piráti zkusili v poslední minutě powerplay a 17 vteřin před koncem Martin Pipota prostřelil Ondřeje Paťhu a vyrovnal stav utkání na 2:2.

O tom kdo si připíše dva body rozhodli samostatné nájezdy. V nich zvítězil tým Piráti Chomutov B. Rozhodující nájezd vstřelil Martin Pipota. Domácí si tak připsali jeden bod.

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí nad Labem):„Dneska jednoznačně prohrálo lepší mužstvo. My jsme po celou dobu zápasu dominovali, takhle to bohužel ve sportu je, že lepší prohrají. Jen díky tomu, že jsme neproměnili tolik šancí, které jsme si vytvořili, jsme zápas prohráli. Výkon kluků hodnotím hodně kladně."

Miroslav Buchal (Piráti Chomutov B):„Byl to pro nás těžký zápas. Věděli jsme, že je Ústí kvalitní soupeř, protože jsme s nimi hráli přátelský zápas. Přehráli nás, ale řekl bych, že náš gólman podal výborný výkon a to nás podrželo po celou dobu. Nakonec se štěstí přiklonilo k nám a vyhráli jsme na nájezdy. Jinak to bylo vyrovnané utkání, až na třetí třetinu kde jsme se trošku víc bránili, protože si domácí vytvořili neskutečný tlak. Po nás to šťastně dopadlo a děkujeme za dva body."