K a d a ň - Velmi těžký zápas svedli hokejisté mladšího dorostu v ELIOD lize proti celku Chomutova B na ledě v Kadani. V brance Slovanu nahradil od první minuty zraněného Robina Zvědělíka Dominik Landt. Utkání začalo s patnáctiminutovým zpožděním způsobeným pozdním příjezdem rozhodčích. Čekání na začátek spíše ukolébal hostující hráče. Ti se přesto do poloviny utkání ujali vedení 5:0, jenže ho málem prohospodařili.
so 24. 11. 2012, HC Kadaň
Piráti Chomutov B
6:9 0:3, 3:3, 3:3

Branky a nahrávky: 28. Kopica (Šmejc), 30. Lédlová (Suchý), 32. Haluška, 41. Haluška (Týr, Šmejc), 41. Hejduk (Šmejc), 53. Pešek - 10. Rubeš (Tůma, Amirov), 16. Rubeš (Janíček), 19. Leitner (Ozom, Vico), 22. Zdvořáček (Drha), 28. Drha (Zdvořáček, Buchtela), 39. Drha (Zdvořáček, Buchtela), 51. Zdvořáček (Drha, Loukota), 57. Rubeš (Tůma), 60. Zdvořáček (Tůma, Drha). Rozhodčí: Hrubý - Pichlík, Sukovič. Vyloučení: 3:6, navíc Haluška (CVB) 10 min. [ZHK], Rubeš 10 min. [NESP] a Buchtela (oba UNL) TS [HÁK]. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 20. Střely na branku: 52:31. Průběh utkání: 0:5, 3:5, 3:6, 5:6, 5:7, 6:7, 6:9.

Piráti Chomutov B: Mědílek - Špiegel, Hnídek,Hejduk, Studený, Hartan, Suchý, Týr, Kšíkal, Pešek, Haluška, Kopica, Šmejc, Hlíza, Lédlová

Ústecký Slovan s.r.o.: Landt - Vytejček, Loukota, Buchtela, Komár, Spálenka, Kába, Janíček - Amirov, Tůma, Rubeš - Zdvořáček, Magasanik, Drha - Leitner, Ozom, Vico - Kubín

Hosté vstoupili do zápasu s větší vervou, ale jako první se mohl prosadit domácí Filip Šmejc, který si prohodil puk mezi hostujícím obráncem. Puk ovšem o centimetry minul ústeckou klec. Do obrovské šance se dostal domácí Marek Suchý, jenže hostující gólman chytil jak jeho střelu, tak i dorážku. Hosté měli několik vyložených šancí, např. v 6. minutě Amirov střílel těsně vedle, ale domácí obrana byla bezchybná. Hosté uzamkli celek Kadaně téměř na dvě minuty v obraném pásmu. Filip Šmejc ukázal svojí chuť po gólech, když projel celé kluziště, ale ústecký gólman jeho střelu lapil. Jako první udeřili hosté, když v 10. minutě z druhé vážnější šance střelou mezi betony domácího gólmana Mědílka uspěl ústecký Filip Rubeš - 0:1. Sportovní klub dostal šanci na vyrovnání, ale v přesilových hrách nevymyslel vůbec nic. Na začátku 15. minuty uháněl sám na domácího brankáře Vico, ale svůj break neproměnil. Velkou chybu kadaňské obrany potrestal vzápětí opět Filip Rubeš, kterého vyslal do brejku asistující Janíček. Ústecký útočník se napřáhl a prostřelil domácího Mědílka – 0:2. O tři minuty později hosté skórovali potřetí. Na 0:3 střelou pod beton zvyšoval Marek Leitner.

Do druhé části vstoupil hráči Kadaně s výhodou jednoho hráče v poli navíc, tu však nikdo nezužitkoval. Ve 22. minutě Slovan zvýšil svůj náskok. Petr Zdvořáček zakončil samostatnou akci přesně - 0:4. Hosté pak ukázali svou převahu a udeřili ve vlastním oslabení. Přesnou ranou mezi betony skóroval Matěj Drha - 0:5. Hosté poté, zřejmě pod dojmem vysokého vedení, nepochopitelně polevili a dovolili domácím opanovat ledovou plochu. Kadaň se prosadila v čase 27:51. Vladimír Kopica se napřáhl od modré a prostřelil gólmana Landta mezi betony – 1:5. Hned 2 minuty nato přidala druhou branku domácích Aneta Lédlová, která měla po přihrávce lehkou práci - 2:5. Domácí celek pomalu ožíval. Na 3:5 snížil bekhendovou střelou mezi betony Jiří Haluška. Hosté se ale za žádnou cenu nevzdali. Na 3:6 zvýšil Matěj Drha, který dorazil puk do prázdné branky.

Perfektní vstup do třetiny předvedla domácí Kadaň. Nejprve proměnil přesilovou hru Jiří Haluška - 4:6. A o 12 vteřin později usměrnil lehkou tečí puk do sítě Tomáš Hejduk - 5:6. Poté navíc hostující obraně ujel domácí Jiří Haluška, který byl faulován. Rozhodčí nařídil trestné střílení, to ovšem faulovaný hráč neproměnil a zmařil tak velkou šanci na vyrovnání. Další obrovskou šanci na vyrovnání měla Kadaň, gólman Landt zastavil puk na brankové čáře. Po těchto neproměněných šancích udeřili opět hosté. V čase 50:41 si Petr Zdvořáček položil domácího brankáře Mědílka a zavěsili puk za jeho záda – 5:7. Až poté domácí proměnili přesilovou hru, konkrétně to byl Martin Pešek, jehož střela od modré zapadla hostujícímu gólmanovi k pravé tyči – 6:7. Rozhodnou mohl 6 minut před koncem střelou do prázdné brány Amirov, ale minul. Krátce nato ale svou třetí branku v zápase vsítil hostující Filip Rubeš6:8. Domácí Kadaň nakonec pohřbil hostující Petr Zdvořáček, který dovršil také svůj hattrick a zároveň tak potvrdil vítězství Slovanu v zápase bohatém na góly - 6:9.