Ú s t í n/L - Po domácí prohře s Olomoucí se Lvi odebrali na led Medvědů do Berouna. Hned po prvním hvizdu rozhodčího to netrvalo dlouho a měnilo se skóre. Do vedení šli žlutomodří zásluhou Pavla Janků. Ve druhé třetině se ještě prosadil další ústecký hráč Tomáš Rod a od té doby Ústečtí své vedení již nepustili, protože Beroun jen vždy dokázal snížit skóre. Do třetí třetiny se nastupovalo za stavu 1:3. Vítěznou branku si totiž ve druhé třetině připsal hostující kapitán Jan Klobouček. Domácí ještě dokázali vsítit jednu branku, naopak hosté své vítězství stvrdili dalšími třemi přesnými zásahy v závěrečné periodě.
so 15. 1. 2011, Zimní stadion Beroun
Medvědi Beroun 1933
2:6 0:2, 1:1, 1:3

Branky a nahrávky: 23. Nedvěd (Jelínek), 43. Novotný (Kafka) - 1. Janků (Němeček), 16. Rod (Diviš), 30. Klobouček (Handlovský), 44. Pajič (Hořava), 51. Handlovský (Černý, Kloz), 51. Janků (Šagát, Poživil). Rozhodčí: Pavlovič - Dančišin, Matějíček. Vyloučení: 5:7, navíc Hampl (UNL) 10 min (NESP). Využití: 2:1. Diváci: 850. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:6.

Medvědi Beroun 1933: Furch (51. Kareš)- Husák, Nedvěd, Jebavý, Višňák, Jelínek, Malý, Hertl - Vlček, Kupec, Švagrovský - Pavel, Tůma, Rudovský - Novotný, Polák, Forman - Kafka.

Ústecký Slovan s.r.o.: Francouz - Němeček, Boháč, Klobouček, K. Černý, L. Poživil, P. Hořava - Janků, Šagát, Ludvík - Čurilla, Alinč, Hampl - Diviš, Pajič, Rod - Kloz, R. Hanzl, Handlovský.

Lepší vstup do utkání měli jednoznačně hokejisté ústeckého Slovanu. Již v osmadvacáté sekundě uvolnil Němeček Pavla JANKŮ, který se při nájezdu trefil mezi Furchovy betony – 0:1. V téže minutě byl za držení vyloučen Kamil Černý, nová posila Ústeckých Lvů. Berounští nesehráli přesilovku podle svých představ a vzešli z ní bez vyrovnávací branky. V jedenácté minutě mohl srovnat skóre domácí Vlček, ale jeho střela z mezikruží skončila pouze na Francouzově betonu. O pět minut později se zrodil druhý gól hostů. Diviš přihrál zpoza branky Tomáši RODOVI, který se stejně jako Janků trefil mezi betony – 0:2. V závěrečných sekundách první části se Janků ze vstřelené branky mohl radovat podruhé, trefil ale jen břevno. Po dvaceti minutách hry byl stav 0:2.

Do druhého dějství nakročili správnou nohou Medvědi. V samotném úvodu si došli pro dva fauly a devadesát pět vteřin hráli dvojnásobnou přesilovku (vyloučení bylo 0:5). Tu využili sekundu po jejím skončení zásluhou Jaroslava NEDVĚDA, který propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:2. V pětadvacáté minutě mohli Středočeši vyrovnat. Vlček dostal puk mezi kruhy a ve vyložené šanci trefil pouze spojnici. Za minutu byl v podobné situaci ústecký Hanzl, na rozdíl od Vlčka trefil tyč Furchovy branky.

V 29. minutě využili početní výhodu i Ústečtí. Handlovský nalezl dobře postaveného Jana KLOBOUČKA a ten byl v koncovce neomylný - 1:3. O tři minuty později pálil z prostoru mezi kruhy Handlovský, Furch vyrazil betonem a následná dorážka Hanzla skončila pouze na brankové čáře! A protože se ve druhé periodě už nic důležitého neudálo, na světelné tabuli svítilo před závěrečnou třetinou skóre 1:3.

A právě třetí část byla nejvíce bohatá na góly. Jako první v této dvacetiminutovce se prosadil Jiří NOVOTNÝ, jenž vrátil Medvědy do hry – 2:3. To bylo ale ze strany Berouna vše a červené světlo se rozsvěcelo už jen za domácím Furchem. (Kareš, který Furcha po šesté brance střídal, již neinkasoval.) Větší klid na ústecké hole přinesla branka Roka PAJIČE, který prokličkoval celé hřiště a kotouč nakonec skončil se štěstím za zády Furcha - 2:4.

Poté přišla 51. minuta, na kterou nikdo z Berouna nebude vzpomínat v dobrém. Vše začalo vyloučením Tůmy, které Ústí potrestalo. Lukáš HANDLOVSKÝ se ocitl s černou gumou na úrovni domácí branky a střelou přes beton překonal Furcha. Přesně po čtrnácti sekundách se do černého trefil podruhé v zápase Pavel JANKŮ, jenž překvapil Furcha a donutil ho střídat.

V závěru se utkání už jen dohrávalo a nic se nezměnilo na tom, že si svěřenci Petra Rosola a Milana Skrbka odvezou ze středu Čech tři body.