Ú s t í n/L. - Další taktický boj mezi Ústeckými Lvy a Berounem skončil opět nešťastně pro domácí. Celé dvě třetiny se hrálo ze zajištěné obrany. Pak vstřelil Beroun šťastný gól a domácí hra se začala sypat jako domeček z karet. Ani Sýkorovo snížení v závěru nepomohlo a Lvi prohráli 1:2. Ze tří zápasů s tímto soupeřem tak získali pouhý 1 bod a v atraktivním souboji o čelo tabulky opět ztrácejí.
st 12. 1. 2005
Medvědi Beroun 1933
1:2 0:0, 0:0, 1:2

Branky: 59. Sýkora (Jankových) - 47. Kasík, 49. Šinágl. Rozhodčí: Štěpán - Mašek, Vitík. Vyloučení: 6:5, navíc Kopřiva (BER) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2600. Střely na branku: 34:21. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Zikmund – Štěpánek, Kříž, Kočí, Jan Kudrna, Mazanec, Vála - Jankových, Sýkora, Jiří Kudrna – Šaffer, Pazourek, Fink - Hodek, Pavliš, Dragoun - Přeučil, Koudelka, Buďa

Medvědi Beroun 1933: Kopřiva - Kasík, Veber, Hořava P., Jareš, Filip, Braniš, Ovčačík - Besser, Šinágl, Tvrzník - Křesťan, Eiselt, Klimenta - Slížek, Novotný,Toma - Jech, Kukla

Medvědi to na Lvy umí. Poslední výhru zaznamenali ústečtí hokejisté 26. 11. 2003, kdy Medvědy porazili 3:0. Od té doby naplno nebodovali již v 8 zápasech za sebou a získali v nich pomyslné 3 body, pokud bychom tak počítali i zápasy play off. V těchto 8 zápasech dokázali berounským vstřelit jen 10 branek. Hosté i dnes hráli ze zabezpečené obrany a zápas svým průběhem kopíroval ty předešlé. Domácí navíc ještě přišli o tři hráče, když Koudelkovi se obnovilo zranění lokte, Jiří Kudrna má zhmožděné pravé rameno a před zápasem ulehl s vysokými horečkami a zánětem v čelisti Drábek.

Do utkání vstoupili Lvi aktivně. Poprvé prověřil Kopřivu hned po 40 vteřinách Jankových. Na druhé straně měl Zikmund první zákrok až v 5. minutě, kdy zastavil střelu Slížka. Utkání se nehrálo zrovna v rukavičkách, k vidění bylo množství osobních soubojů i tvrdá hra do těla. V 7. minutě vytvořila Pazourkova formace před Kopřivou závar, ale hosté se ubránili a Toma vyrazil do protiútoku. Jeho pokus ale Zikmund ukryl v lapačce. O 2 minuty později hráli domácí první přesilovku, ale sami se připravili o útočné pásmo. Zbytek přesilovky už neúčelně prohospodařili. Navíc jim po chybě ujel Eiselt, ale skokem mu kotouč vyrazil vracející se Vála. Vzápětí mohl po Šafferově přiťuknutí zpoza branky skórovat Pazourek, ale neprostřelil hradbu těl. Slovan si postupně vytvářel bezzubý tlak a hostům stačilo vyhazovat kotouče za svou obrannou modrou čáru. Lvi měli v závěru první třetiny mírně navrch, ale těsná obrana Berouna jim dělala velké potíže. V 19. minutě si svou první přesilovku zahráli i hosté a dlužno dodat, že Buďa byl určitě rád, že vyfasoval pouze 2 minuty. Těsně před první sirénou se až před Zikmunda proháčkoval Šinágl, ale domácí brankář se překvapit nenechal.

Do prostřední části hry vstoupili hosté ještě s výhodou jednoho muže v poli. Domácí se trochu stáhli a Medvědi se daleko častěji objevovali před Zikmundem. Ve 24. minutě vytvořili domácí hokejisté před Kopřivou opět závar. Při spršce střel to v publiku několikrát zahučelo, ale skóre se neměnilo. Vzápětí putoval na trestnou lavici Tvrzník a domácí mohli pokračovat v okupování útočného pásma. Nejprve promáchnul těsně před Kopřivou Kočí a z následné šance se neprosadil Pazourek. Z protiútoku se nebezpečnou střelou mohl prosadit Novotný, ale Zikmund kotouč schoval pod sebe, i když úplnou jistotu neměl. Postupně se hosté začali více prosazovat, když domácí měli velké potíže s jejich těsným forčekingem. Gól na hokejce měl ve 32. minutě opět Novotný, ale Zikmund prokázal skvělý postřeh a jeho teč chytil. Až do konce třetiny se pak hrál úporný hokej s mírnou převahou hostů.

Závěrečná třetina začala v duchu předešlých dvou. Od 43. minuty hráli hosté přesilovku. Největší šanci při ní měl Tvrzník, když po rychlé kombinaci trefil jen tyč za bezmocným Zikmundem. S přibývajícími minutami vzrůstala na ledě nervozita, což odnesl desetiminutovým trestem hostující brankář. Vzápětí ve středním pásmu chyboval Fink, do brejku se pustil Klimenta, ale Jan Kudrna se stihl vrátit a odzbrojit ho. Další rychlý protiútok hostů přišel ve 47. minutě. Kasík napřáhl od modré a jeho bomba skončila za Zikmundovými zády - 0:1. Uběhly jen 2 minuty, když po pravé straně ujel tentokrát Šinágl. Jeho první střelu Zikmund ještě vyrazil, ale na dorážku už nedosáhl. S tímto stavem se Lvi nechtěli smířit a přepnuli na vyšší obrátky. Po dalším závaru před Kopřivou vyhazoval Kasík kotouč z brankové čáry. Domácí se začali více tlačit do útoku, ale kazili přihrávky nebo trefovali soupeřovy hráče. Necelé 2 minuty před koncem třetí třetiny byl za hákování vyloučen berounský Filip. Zikmund odjel na střídačku a přesilovku 6 proti 4 využil po půl minutě Sýkora. Domácí trenéři si vyžádali oddechový čas a opět odvolali brankáře. 40 vteřin před sirénou však musel za záchrannou brzdu zatáhnout Pazourek a síly na ledě se vyrovnaly. Hosté už těsné vedení udrželi a odvezli si tak do Berouna další 3 body.

Otakar Vejvoda (HC Berounští medvědi): "My jsme teď v takové situaci, že nám chybí hodně zraněných hráčů. Chtěli jsme tu dnes hrát na čtyři řady, ale museli jsme to nakonec tak nějak poslepovat. Včera se nám zranil Pabiška, střevní potíže dnes postihly Křesťana. Na zápas jsme se připravovali. Kluci dostali na zítra volno, a to bez ohledu na to, jak ten dnešní zápas skončí. Dnešní zápas jsme odehráli po taktické stránce naprosto bezchybně. Ústí je velmi kvalitní mužstvo. A že se takhle drží s Budějovicemi, to mohu jedině smeknout. Že se mu nedaří zrovna proti nám... Každému se proti někomu nedaří."
Pavel Hynek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Z naší strany to byl špatný výkon. Naší hře chybělo větší nasazení, úsilí a bojovnost. S patřičným nasazením a bojovností jsme začali hrát v posledních 10 minutách, a to už bylo pozdě. Na Beroun jsme se připravovali jako na nepříjemného, úporného soupeře s dobrou defenzívou. Po celé utkání nám dělalo problém se prosadit proti jejich dobře organizované obraně. Hra neměla plynulost, z naší strany bylo nízké nasazení a tím, že jsme ani nevyhrávali osobní souboje, nevytvořili jsme si přečíslení. Nechci hráče omlouvat, ale hrajeme teď proti soupeřům, kteří hrají o play off a to jejich nasazení je vyšší. My pořád doufáme, že je přehrajeme nějakou hokejovostí. Ten výkon byl dnes z naší strany příliš profesorský."