Ú s t í n/L. - Napínavé severočeské derby lépe vyznělo pro hosty z Ústí nad Labem. Již v první minutě se prosadil veterán Pavel Janků. Chomutov však dokázal zabrat a výsledek i otočil. Na konci třetí třetiny se opět do vedení dostal hostující Slovan. Vedení ale neudržel dlouho, jelikož v šedesáté minutě obdržel vyrovnávací gól. O vítězovi tohoto duelu se rozhodlo v prodloužení. Vítězný gól si připsal Lukáš Poživil.
st 10. 11. 2010, ČEZ Stadión
Piráti Chomutov
4:5pp 1:1, 2:1, 1:2 - 0:1

Branky a nahrávky: 16. Seman (Sikora, Mudroch), 22. Jíra (Skořepa, Duda), 29. Selingr (Mudroch, Sikora), 60. Hluchý (Kraft, Radulay) - 1. Janků (Klobouček), 24. Alinč (Pojkar, Čurilla), 48. Kanko (Hanzl, Boháč), 59. Pajič (Janků), 64. Poživil (Čurilla, Hořava). Rozhodčí: Smítka - Čížek, Padevět. Vyloučení: 6:12, navíc Pulpán (CHM) a Mikulík (UNL) 5 + OK. Využití: 2:2. Diváci: 2678. Střely na branku: 45:30. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4, 4:4, 4:5.

Piráti Chomutov: Hanuljak - Mucha, Bombic, Havíř, J. Benda, Mudroch, Pulpán, Rutta - Seman, Sikora, Duda - M. Procházka, Kraft, Hluchý - Selingr, Skořepa, Jíra - Kuběna, Zucker, Radulay - D. Hruška.

Ústecký Slovan s.r.o.: Orct - Němeček, Pojkar, Klobouček, P. Hořava, L. Poživil, Holomek, od 21. Boháč - Čurilla, Alinč, Diviš - Janků, Pajič, Pazourek - Kloz, Mikulík, Ludvík - Kanko, R. Hanzl, Sklenička - od 41. Šedivý.

Hosté vlétli do úvodu utkání jako blesk a hned v první minutě se radovali. Obraně ujel Pavel Janků a přesně umístěnou střelou poslal hosty do vedení. Domácí byli brankou zaskočeni, ale o pár okamžiků později měli na holích vyrovnání. Nejprve ze závaru před Orctovou brankou střílel Duda a poté ani Zucker ani Kuběna či od modré čáry Bojnic nedokázali skóre srovnat. To se povedlo až mladému Filipu Semanovi. Tomu přihrál do jízdy jeho parťák Sikora a prvně jmenovaný nedal hostujícímu brankáři šanci. Vzápětí Chomutov srovnal, když kotouč vypadl Orctovi z náručí a ten domácí zasunuli do klece, ale rozhodčí fouknul do píšťalky příliš brzy a i přes veškeré dohady nebyla regulérní branka uznána. Krušnohorci měli do konce první třetiny ještě dvě velké šance, ale do kabin se odcházelo za stavu 1:1.

Úvod druhé třetiny byl jako přes kopírák, akorát na opačných stranách. Domácí trio Duda, Skořepa a Petr Jíra předvedlo, jak správně rozebrat obranu a poslední jmenovaný zasouval kotouč do prázdné svatyně. Hosté se však nevzdali. Prakticky hned po této akci kombinovali Pojkar a Jan Alinč, který srovnal skóre. V dnešním zápase bylo celkem 17 vyloučených hráčů. Dvě přesilovky využili hosté a jednu početní výhodu využili i domácí hráči, když ve 29. minutě střílel Mudroch od modré čáry, do jeho střely vložil chytře hůl Pavel Selingr a kotouč se zastavil až v síti. Po dvou třetinách byl tedy stav 3:2.

Třetí třetina přinesla opět branky a pěknou tečku v podobě bitky. Nejprve hosté srovnali zásluhou Petra Kanka, který překonal Hanuljaka. Domácím daroval dvě přesilové hry Roman Němeček, který nejprve vyhodil kotouč mimo hrací plochu a jen co se vrátil na led, provinil se stejným prohřeškem. Modrobílí těchto příležitostí však nevyužili. Hosté byli třem bodům opravdu blízko. Minutu a třicet šest vteřin před koncem sebral odražený kotouč Rok Pajič a lehce ho zasunul za Hanuljaka. Žlutomodří fanoušci již slavili, ale jak se říká, neříkej hop, dokud nepřeskočíš. V závěrečné power-play dokázali Chomutovští, že bojují až do úplného konce a Milan Hluchý vybojoval vyrovnávacím gólem prodloužení. Po brance strhla opravdu povedená bitka. Mikulík si vyskakoval na Lukáše Pulpána, který se ovšem nedal a po souboji dvou kohoutů odcházel do kabin předčasně, ale s pocitem vítězství.

V prodloužení byli vítězství blíže hráči Slovanu. Při přesilové hře nejprve trefil Čurilla tyč, ale poté již Ústečtí mohli slavit alespoň dva body. Lukáš Poživil stál na správném místě ve správný čas a jeho úloha byla již snadná.

Jaroslav Liška (KLH Chomutov): Nepovedl se nám nástup do první třetiny, kdy jsme hned dostali gól. Poté jsme se ale dostali do hry a byli jsme aktivní. Dnes rozhodly neproměněné přesilovky. Soupeř dokázal využít našich chyb. Navíc hostům ještě pomohlo naše vyloučení v prodloužení. Kluci ale ukázali na konci třetí třetiny bojovnost, když se nevzdali a vybojovali alespoň bod.

Petr Rosol (HC Slovan Ústečtí Lvi): Hodně nám pomohl rychlý gól. Škoda, že jsme nepřidali ještě nějaký. Chomutov má velmi kvalitní mužstvo a chvílemi nás domácí přehrávali. Jsem ale rád alespoň za dva body.