Ú s t í n/L. - První střetnutí baráže mezi Ústeckými Lvy a Vsetínem, které se odehrálo na Lapači, skončilo těsným vítězstvím Slovanu 0:2. Rozhodl o tom Jiří Kuchler, který si chvíli po uplynutí poloviny zápasu po samostatném úniku nejprve pohrál s domácí obranou a poté si blafákem vychutnal Sasu Hoviho. V závěru při vsetínské power-play přidal další branku Pazourek. Vsetínští měli v utkání několik příležitostí ke skórování včetně dvouminutové přesilovky pět na tři, Lvi v čele s Romanem Málkem však Valachům vstřelit branku nedovolili a ujímají se tak vedení v sérii 1:0.
ne 26. 3. 2006, Zimní stadion Na Lapači
VHK ROBE Vsetín
0:2 0:0, 0:1, 0:1

Branky a nahrávky: 32. Kuchler, 60. Pazourek (Eiselt, Málek). Rozhodčí: Smeták, Minář - Barvíř, Blűmel. Vyloučení: 2:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5385. Střely na branku: 22:28. Průběh utkání: 0:2.

VHK ROBE Vsetín: Hovi - Hrabal, Kučný, Augusta (35. Bolf), Spitzer (42. Ponomarev), Bauer, Horák - Květoň, Stantien, Jenáček - Zdráhal, Steiner, Demel - Dubec, R. Hruška, Rob - Valko, Sakrajda, Duba.

Ústecký Slovan s.r.o.: Málek - Jan Kudrna, Hájek, Pavlas, Mazanec, Grof, Vála, J. Evan, Zápotočný - Eiselt, Pazourek, Antoš - Havel, Slížek, Kuchler - Jankových, Sýkora, Jiří Kudrna - Fink, Červenka, Klimt.

První utkání letošní barážové série začali aktivněji hosté z Ústí nad Labem. Několik jejich pohledných kombinací ale už ve 3. minutě ukončil vyloučením Vítězslav Jankových. Nervózní domácí se při nabídnuté přesilovce osmělili střelou Steinera z mezikruží a následnou dorážkou jeho spoluhráče Tomáše Demela. Brankář Roman Málek sice tuto chytil, ale puk nekontroloval a tak rozhodčí se zapískáním dlouho váhali. Po skončení této početní výhody ujeli do situace dva na obránce Horáka Jankových a Milan Antoš. Druhý jmenovaný však nezpracoval přihrávku a bylo po šanci. Hosté pokračovali v aktivní hře a dobrým pohybem několikrát vážně zaměstnali vsetínskou obranu. Na konci páté minuty šel na trestnou lavici Richard Bauer za hákování, ale Ústečtí se k výraznější šanci nedostali. A tak taktovku převzali pro změnu Valaši. Ve 12. minutě byl vyloučen Antoš a Vsetínští se ihned dostali do ohrožení branky. Nejprve střílel, mezi obránci křižovaný, Pavel Zdráhal a další pokus přidal Ondřej Steiner, jehož bekhendový pokus lapil Málek do své rukavice. Po skončení přesilovky se před Hovim objevil Tomáš Klimt a tvrdou střelou zaměstnal vsetínského brankáře. V 15. minutě dostali domácí výhodu dvojnásobné přesilovky a byli velmi blízko branky. Často nebezpečně stříleli, ale většinou nacházeli jen hbitou lapačku Romana Málka. Tváří v tvář podruhé neuspěl Steiner, tvrdá střela obránce Hrabala mířila do stejného místa Málkovy výstroje. Valaši do konce třetiny udávali tempo, ale prosadit se nedokázali.

Vsetín pokračoval v aktivní hře i ve druhé třetině, ale nedokázal využít dvě přesilovky při vyloučení ústeckého obránce Jana Kudrny. Hosté nadále dobře pokrývali střední a obranné pásmo a nepustili soupeře do výraznějších šancí. Do první se tak dostal až aktivní Jankových, jenž pálil na Hoviho od levého mantinelu. I na druhé straně se střílelo hlavně z delší vzdálenosti, to když Tomáš Demel na Málka vyslal ránu příklepem. Při druhé přesilovce hostů střílel nebezpečně od modré Mazanec, ale Jiří Kuchler ještě nedal. Dočkal se až v čase 31:05. Vsetínští obránci vyrobili při rozehrávce chybu, kterou Kuchler chladnokrevně potrestal. Útočník Ústí si objel padajícího obránce Augustu a bekhendovým blafákem překonal finského brankáře Hoviho. Vsetínští se ihned pokusili vyrovnat, jenže ani Steiner po Demelově akci, ani Martin Jenáček ve 35. minutě v těsné blízkosti Málka uspět nedokázali. O minutu později se ještě do brejku dostal Tomáš Klimt, ale na Hoviho si nepřišel. Tím výčet šancí ve druhé třetině skončil.

Hned v úvodu třetí části vystrašil Málka střelou od modré obránce Michal Horák. Hosté pak vsadili spíše na defenzivní taktiku, perfektně pokrývali střední pásmo a pokud možno ujížděli do brejků. V jednom z nich se ocitl bek Aleš Vála, ale svůj pokus neproměnil. Vsetínští měli nadále s přechodem do útočného pásma velké potíže. Ve 47. minutě se ocitl v obrovské šanci Ladislav Slížek, ale Sasu Hovi jeho bekhendový blafák zázračně vyrazil špičkou betonu. O tři minuty později se objevil sám před Málkem Marek Dubec a byl faulován. Při následné přesilovce hráči Vsetína pálili snad ze všech pozic. Hlavně několik pokusů od modré Horáka s Bauerem bylo velmi nebezpečných a Roman Málek měl opravdu plné ruce práce. Po skončení početní výhody si znovu našlápl do brejku Vála, ale ani tentokrát, v situaci 2 na 1, nezvolil tu správnou variantu. Další šanci v otevřené obraně domácích vyrobil David Pazourek, ale Hovi jeho střelu vyrazil betonem. Minutu před koncem si Vsetínští vzali oddechový čas, v následné power play už ale vyrovnat nestihli. Naopak druhý gól pro hosty přidal do prázdné branky po přihrávce Eiselta Pazourek. Ústí porazilo v prvním utkání Vsetín 2:0 a získalo první bod v sérii. Druhé utkání se hraje zítra ve stejném čase.

Břetislav Kopřiva (Vsetín): Čekali jsme, že utkání doma zvládneme, ale Ústí bylo velmi dobře defenzivně připravené. Bránili střední pásmo. Klíčová byla přesilovka pět na tři, Ústí v ní mělo i štěstí. Samozřejmě, že kdybychom dali gól, tak by se kluci zklidnili. Nestalo se tak, a postupem času kluci znervózněli a z toho pramenily chyby. Takové góly jako byl ten první nemůmežeme dostávat. V závěru nepřineslo žádný efekt ani stažení hry na tři pětky. Prohráváme sice 0:1 ale série se hraje na čtyři vítězné zápasy, takže nic není ztraceno.

Pavel Hynek (Ustí nad Labem): Musím hráčum poděkovat za předvený výkon. Prvni půlka zápasu patřila domácím, protože byli lepší. Důležitým momentem bylo to, že jsme přežili přesilovku pět na tři. Když jsme dali gól, domácí znervózněli a my jsme narostli. V poslední třetině jsme se zaměřili jen na obranu. A i když jsme měli pár šancí a mohli jsme zvýšit, jsme rádi, že jsme utkání dotáhli do vítězného konce.