Ú s t í n/L. - Už se pomalu stává tradicí, že Lvi jako první inkasují gól. Nebylo tomu jinak ani v zápase se Zlínem. Úvodní gól zápasu vstřelil v početní výhodě Leška. Druhý gól domácích na sebe nenechal dlouho čekat - tentokrát skóroval Balaštík. Ve druhé třetině se Lvům sice podařilo dvoubrankový náskok snížit - Tomáš Martinec zasadil puk do téměř prázdné brány, ale domácí si nenechali nic líbit a ve vlastním oslabení zvyšoval Záhorovský. Ve třetí třetině se ještě Lvi pokusili o zvrat, ale štěstí stálo na straně domácích - konečný stav utkání 3:1.
pá 23. 11. 2007, Zimní stadion Luďka Čajky
PSG Zlín
3:1 2:0, 1:1, 0:0

Branky a nahrávky: 16. Leška (Balaštík), 18. Balaštík (Záhorovský), 36. Záhorovský (Okál) - 32. Martinec (Novotný). Rozhodčí: Husička - Bryška, Chytil. Vyloučení: 5:9. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4063. Střely na branku: 39:30. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

PSG Zlín: Murín (Biegl) - Hamrlík, Galvas, Nosek, Zubíček, Vosátko, Klouček, Lučka - Balaštík, Leška, Záhorovský - Okál, M. Čech, Rachůnek - Barinka, Mokrejš, Andrašovský - Kubiš, Balán, F. Čech.

Ústecký Slovan s.r.o.: Přikryl (Zikmund) - A. Novotný, Hořava, Zeman, Vágner, Pojkar, Zápotočný, Ficenc, Gýna - V. Novák, T. Martinec, Šaffer - Janků, Pazourek, Klimt - Šagát, Špirko, Klobouček - Mrázek, Přeučil, Hašek.

Úvod první třetiny začal velmi neurovnanou hrou. Viděli jsme mnoho nepřesností na obou stranách. Už v 5. minutě si Lvi vyzkoušeli přesilovku, v jejímž závěru mohl skórovat Klobouček, ale Murín ho vychytal. Zlom nastal v 15. minutě, kdy byl za podražení vyloučen ústecký Novák. Domácí dokázali početní výhodu využít - Balaštíkovu ránu Přikryl ještě vyrazil, ale na dorážku Lešky do odkryté branky byl již krátký. O dvě minuty později si opět přesilovku zahráli domácí a opět ji dokázali využít - po buly se puk dostal před Přikryla, který ho nedokázal ve spolupráci s obránci uklidit do bezpečí a Jaroslav Balaštík jej zavěsil do branky. Do konce první třetiny se Lvi již nezvedli a nechali Zlínu dvoubrankový náskok.

Do druhé třetiny vstoupili Lvi pěkně zostra, ale výsledkem jejich snažení bylo jen několik zakázaných uvolnění. Ve 24. minutě mohl poslat Lvy do vedení Zeman, ale jeho tvrdá rána jen minula zlínskou branku. Po něm to ještě zkoušel Martinec, ale ani on nedostal puk do soupeřovy brány. Další početní výhodu měli opět domácí, ale tentokrát se Lvi nenechali rozhodit a přesilovku přežili bez úhony. Hosté se prvního gólu dočkali v čase 31:30 - tvrdou ránu Novotného ještě Murín vyrazil, ale elegantní kombinaci až do prázdné branky v podobě Novotného a Martince již jen přihlížel. Další početní výhodu si tentokrát zahráli hosté, ale Zlínští se nedali ničím rozhodit - Lvi dlouho váhali s rozehrávkou, až Okál vypíchl puk a poslal jej na rozjetého Záhorovského a ten ač tísněn, dotáhl blafák do zdárného konce. Stav na konci druhé třetiny byl opět o dvě branky.

Na začátku třetí třetiny měli domácí opět početní výhodu, ale naštěstí pro Lvy Záhorovský minul odkrytou Přikrylovu klec. Jako další si na dvě minuty oddechl domácí Martin Čech, ale hosté se k větší akci nedostali. Dlouho se ale v plném počtu nehrálo - na trestnou lavici byl ve 45. minutě poslán hostující Hašek a po něm hned Ficenc, který si vykoledoval trest 2+2 minuty. Ale i dvojnásobné oslabení Lvi zvládli na jedničku. Ve velké šanci na snížení se v 50. minutě octl Klobouček, který ale nedokázal přehodit Murínův beton. Lvům nepomohla ani v 55. minutě přesilovka, když byl za vysokou hůl vyloučen Záhorovský. V poslední minutě třetí třetiny to Lvi zkoušeli v šesti hráčích v poli - neuspěl ani Janků s dorážkou u levé tyče, ani Vágner se střelou od modré čáry. Přesto se Lvi zakousli do soupeře a dokázali ho na poslední chvíli potrápit. Zbytek utkání se již odehrál v rohu kluziště a snaha Lvů byla marná.

Jaroslav Stuchlík (RI OKNA ZLÍN): "Ústí podalo houževnatý výkon a bylo pro nás velmi tvrdým oříškem. V náš prospěch rozhodlo, že jsme proměnili dvě přesilovky. Dva góly nás dovedly k výhře, neboť hra byla v průběhu utkání vyrovnaná. Mrzí mne, že jsme soupeře pustili v posledních pěti minutách do řady šancí. Naštěstí je nedokázal proměnit."

Vladimír Evan (Ústí nad Labem): "I přes porážku jsme dnes podali na zlínském ledě kvalitní výkon. Bohužel se projevila naše slabost v neproměňování šancí a navíc jsme zbytečně faulovali. Dostali jsme dvě branky v oslabení a to rozhodlo. Body nevezeme, i když jsme hráli dobře."