Ú s t í n/L. - Ve 26. kole se Ústečtí Lvi představili na ledě posledních Benátek. I přes rozpačitý začátek první třetiny se Slovan dostal do vedení zásluhou Kloze. Ve druhé třetině odskočili ústečtí hokejisté na rozdíl dvou branek, ale ještě ve druhém dějství o tento náskok přišli. V poslední třetině viděli diváci šance na obou stranách, ale gólu se nedočkali. V prodloužení dokázal za hosty využít přesilovku 4 na 3 Jan Klobouček.
so 22. 11. 2008
HC Benátky nad Jizerou
2:3pp 0:1, 2:1, 0:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 36. Skořepa (Pavlů), 37. Dušek (Vantuch) - 12. Kloz (Novák, Hanzl), 27. Šagát (Sklenička), 63. Klobouček (Šagát, Pazourek). Rozhodčí: J. Dvořák - M. Jílek, Jindra. Vyloučení: 2:4, Vantuch (BNJ) 5+DKZ. Využití: 0:1. Diváci: 507. Střely na branku: 35:31. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.

HC Benátky nad Jizerou: Stejskal - Drábek, Kajínek, Hrach, M. Tondr, Lukáč, Pavlů, Kolmann - Procházka, Dušek, Vantuch, L. Tondr, Skořepa, Weiss, M. Pabiška, Nevyhoštěný, Bárta

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke - Klobouček, Zeman, Bolf, Tůma, Němeček, Pojkar, Novotný - Šagát, Dragoun, Sklenička, Heřman, Pazourek, Prorok, Látal, Špirko, Šaffer, Kloz, Hanzl, M. Novák

Domácí nastoupili proti velkému favoritovi bez citelné bázně. Už ve 2. minutě najížděl ze strany na Martina Volkeho Josef Skořepa, strážce hostující svatyně si jeho pokus pohlídal. O pět minut později trefil na druhé straně expardubický obránce Andrej Novotný tyčku Stejskalovy branky. Domácí kontrovali rychlým únikem Petra Weisse, na jehož přihrávku těsně nedosáhl Lukáš Tondr. Hrál se hokej nahoru dolů. Ivo Prorok mohl vstřelit úvodní gól zápasu, když jel sám na Jiřího Stejskala, ten sklapl své betony včas a nedovolil tak zkušenému hostujícímu hráči skórovat. To se povedlo až ve 12. minutě Janu Klozovi, který se pohotově obtočil kolem svého strážce a s přehledem zavěsil – 0:1. Domácí poté měli výhodu přesilové hry při vyloučení Zbyňka Skleničky. Vyvinuli velký tlak, leč bez kýženého gólového efektu. Největší šanci měl na své hokejce Stanislav Procházka ,ale překonat Volkeho se mu nepodařilo. V závěru přesilové hry byl vyloučen domácí Vantuch a síly na ledě se vyrovnaly. Mohli to být ovšem domácí, kdo při vlastním oslabení byl schopen skórovat. Josef Skořepa jel úplně sám na hostujícího gólmana, po perfektním blafáku zbývalo jediné, trefit prázdnou branku. Skořepa však trefil pouze boční tyč. Hosté měli velkou šanci v závěru první třetiny. Po Bolfově ráně dorážel Pazourek, ale sám před Stejskalem trestuhodně minul.

Druhou třetinu začali náporem hosté. Ve 26. minutě se jim také podařilo skórovat. Martin Tondr namazal Zbyňku Skleničkovi, který našel u levé Stejskalovy tyčky úplně volného Martina Šagáta. Ten si doslova vychutnal domácího gólmana. Blafák mu vyšel dokonale, pak stačilo jen trefit prázdnou branku – 0:2. S domácími to vypadalo zle. Naopak hosté byli na koni. Benátečtí se v těchto fázích hry bránili zejména díky zakázaným uvolněním. K obratu zavelel v 36. minutě Josef Skořepa, který šikovně tečoval ránu Michala Pavlů – 1:2. Opaření hosté za minutu inkasovali znovu. Antonín Dušek objel branku a chladnokrevně zakončil – 2:2. Vrátit vedení mohl hostům Ivo Prorok, ale v dobré šanci minul. Do kabin tak odcházeli spokojeněji domácí, navíc na začátku třetí třetiny měli výhodu dohrávání přesilovky po faulu Adama Šaffera.

Do třetí třetiny vlétli domácí jako uragán. Hosté nevěděli, kde jim hlava stojí. Jenže benátecký tým zlobí noční můra v podobě neproměňování ani těch nejvyloženějších šancí. Ve 46. minutě vzal vše do svých rukou Michal Bárta, jeho projetí přes celé hřiště zastavil až gólman Volke svým ramenem. Netrvalo to ani minutu, kdy Antonín Dušek zůstal zcela osamocený před hostujícím brankovištěm, ale nechal vyniknout opět velice dobře chytajícího Volkeho. Rozhodnout mohli Benátky v 50. minutě to dostal dvojnásobný trest za vysokou hůl Ivo Prorok. Přesilovka se však domácím nepodařila. Ústí se s přehledem ubránilo a postupem času stupňovalo svůj tlak. Domácí opět vyhazovali pouze na zakázaná uvolnění. Dvaadvacet vteřin do konce po nevině vypadající strkanici dostal pětiminutový trest Lukáš Vantuch. Hostům se tak naskytla dlouhá přesilovka, téměř do konce prodloužení.

Od začátku prodloužení Ústečtí svírali benátecké hráče ve své obrané třetině. Domácí několikrát úspěšně vyhodili. V 63. minutě vzal otěže zápasu do svých rukou Jan Klobouček a přesnou bombou od modré čáry rozhodl tento velice zajímavý zápas – 2:3 pp.