Ú s t í n/L. - Přání splněno! Všichni ústečtí hráči před startem čtvrtfinálové série s Olomoucí vyslovovali svorně stejné: zvládnout vítězně oba úvodní duely. V prvním souboji přetlačili Hanáky 4:1. Dnes již po 17 minutách kralovali o tři branky a bylo zřejmé, že i druhou bitvu v play off zvládnou. Byli aktivnější a lepší i ve zbytku utkání a vcelku v poklidu náskok nejen strážili, ale v závěru i významně navýšili, aby konec proměnili ve vlastní exhibici. Konečné resumé druhého mače zní: 8:2. V obou zápasech se jim vedly zvláště přesilovky. Využili jich celkem šest, další dvě trefy zaznamenali při signalizované výhodě. Vítěznou branku si v obou případech zapsal kapitán Milan Antoš, který celkem zaznamenal čtyři body za tři branky a jednu asistenci.
čt 23. 2. 2006
HC Olomouc
8:2 3:0, 1:1, 4:1

Branky a nahrávky: 11. Antoš, 14. Červenka (Zápotočný), 17. Antoš (Červenka), 30. Pazourek (Jan Kudrna, Antoš), 45. Jankových (Jiří Kudrna, Sýkora), 50. Eiselt (Hořava), 55. Mazanec (Slížek, Havel), 57. Eiselt (Zápotočný) - 30. Frieb (Paška), 49. Metlička (Najdek, Faltýnek). Rozhodčí: Hodek - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 8:13, navíc Hradecký (OLO) 10 min. (NESP). Využití: 3:1. Diváci: 2828. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:2, 8:2. Střely na branku: 42:15 (18:3, 10:6, 14:6).

Ústecký Slovan s.r.o.: Málek - Hájek, Kudrna Jan, Mazanec, Pavlas, Grof, Vála, Hořava, Zápotočný - Antoš, Pazourek, Klobouček - Jankových, Sýkora, Klimt - Červenka, Slížek, Kuchler - Havel, Kudrna Jiří, Eiselt.

HC Olomouc: Žigardy - Kříž, Světlík, Faltýnek, Ondrušek, Bartoň, Protivný, Vlček, Paška - Žajgla, Ministr, Bouz - Smejkal, Najdek, Metlička - Šimo, Čuřík, Hradecký - Kreuzman, Karný, Frieb.

Domácí hokejisté vzali zápas do svých rukou hned od úvodního bully. Již na konci 2. minuty přidržel Hradecký domácímu útočníkovi hůl a první přesilovka byla na světě. Při ní zblízka Sýkora trefil z voleje Žigardyho. Během prvních minut zápasu si hokejisté Slovanu vytvořili znatelnou převahu, ale většina střel končila na obráncích nebo brankáři. V 8. minutě se osmělili i hosté. Kříž vyslal od modré tvrdý projektil, ale Málek byl na místě. O minutu později měli hosté víc než minutovou výhodu přesilovky 4 proti 3, ale prakticky nic během ní nevymysleli. To domácí s tou svojí v 11. minutě naložili o poznání lépe. Již po 16 vteřinách si před branku najel Antoš, jeho první střelu Žigardy ještě vyrazil, ale na dorážku už nedosáhl. V dalších minutách si domácí udržovali velký tlak a ve 14. minutě donutili hostující hráče k dalšímu faulu. V ponechané výhodě se prosadil po Zápotočného přihrávce Červenka. Hosté se ve zbytku třetiny prakticky nedostali za červenou čáru. V 17. minutě zamíchal pukem Červenka za olomouckou brankou. K pravé tyči si nikým nepozorován najel Antoš a přihrávku slávistického mladíka sklepl do branky - 3:0. Zápas tím byl prakticky rozhodnut.

Na začátku druhé třetiny dohrávali domácí přesilovku, ale nikam se příliš netlačili. Hosté, kteří najednou nebyli pod takovým tlakem, se hned do Lvů s vervou pustili a na několik okamžiků zatopili před domácí svatyní. Ve 29. minutě dostal Červenka hned po naskočení z trestné lavice přesný pas, dokázal v brejku vylákat Žigardyho z branky, ale z úhlu netrefil. O minutu později všechny choutky hostů rázně utnul Pazourek, když přes ležícího Žigardyho přizvedl střelu Jana Kudrny. Po vhazování ve středním kruhu, zaznamenal rozhodčí faul jednoho z ústeckých hráčů a signalizoval hostům výhodu. Při ní Frieb tak trochu nevěděl, co s kotoučem, a tak ho nahodil na domácí branku. Promrzlý Málek po teči domácího obránce, při celkově asi šesté střele na branku, nestačil včas zareagovat - 4:1. Ve druhé polovině prostřední části hry hosté vůbec nestíhali se Lvy bruslit a utkání chvílemi připomínalo zápas ve volném stylu. Domácí si své vedení v pohodě hlídali.

Závěrečná část by se mohla nazvat třetinou téměř bez obran. Hokejisté Slovanu hráli od úvodního vhazování příliš bohorovně a dali tak Hanákům možnost tlačit se před Málka. Jejich snahu ale překazil Kříž, když rozhodčí viděl jeho hákování. Z trestu si ale odseděl jen minutu a půl. Lvi dokonale rozebrali bránící olomouckou čtveřici a Jankových mohl zasunout do odkryté branky. Vzápětí měl gól na čepeli Pazourek, ale vynikající Žigardy jeho pokus vytěsnil krajem betonu. Ve 48. minutě se během půlminuty vyfaulovali dva domácí obránci a hostům se naskytla výhoda dlouhé dvojnásobné přesilovky. Po 20 vteřinách ji ale Světlík naprosto zbytečným faulem v útočném pásmu znehodnotil. Přesto hosté dokázali přesilovku 4 proti 3 využít. Přesně 6 vteřin před vyrovnáním sil na ledě se z kruhu trefil Metlička - 5:2. Přestřelka ale pokračovala dál. Pouhých 24 vteřin stačilo Eiseltovi, aby se natlačil podél pravého mantinelu do útočného pásma, kličkou do protipohybu odstavil obránce a vymetl přesně růžek olomoucké svatyně. Konec utkání už byl exhibicí domácích hokejistů. V 55. minutě, při vyloučení Žajgly, se Světlík snažil odstavit před brankou clonícího Kuchlera. Zaclonil tak svému brankáři výhled ještě víc a ten viděl Mazancovu střelu až v brance - 7:2. Na konečných 8:2 upravil v 56. minutě Eiselt, když po blafáku na dlouhou hůl zastrčil kotouč za bezmocného brankáře.

Aleš Tomášek (HC Olomouc): "Co chcete vědět? Vždyť jste to viděli, to bylo na jednu bránu. Dnes to bylo, jako by se utkala extraliga s druhou ligou a já k tomu nemám téměř co dodat. Předčili nás ve všech směrech. Žigardy nás navíc ještě podržel. Dostal sice osm branek, ale za ty góly nemohl. Těch šancí bylo tolik a my jsme tak špatně bránili. Hráči si chtěli pomáhat navzájem a zapomínali na hráče před bránou. Nikdo je neobsazoval. Od daleko většího přídělu nás zachránil Žigardy. Z chyb se chceme poučit a nějaký zápas odehrát slušněji, než tomu bylo dnes."
Pavel Hynek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "O tom utkání jsme rozhodli už v první třetině, když jsme dali tři góly. Olomouc na nás dnes vyrukovala s takovou agresivnější hrou a jejich hráči se dopouštěli mnoha faulů. Hráli hodně nedisciplinovaně a důležité je, že jsme to dokázali v přesilovkách trestat. Jak včera, tak i dnes. Z naší strany byl ten výkon dnes uvolněnější. Měli jsme lepší pohyb. Celkově to utkání mělo vyšší tempo. Jsme rádi, že po těch dvou zápasech vedeme 2:0. Sérii bychom chtěli ukončit co nejdřív a uvidíme, jestli se nám to podaří. Další zápasy začínají 0:0 a my musíme v Olomouci hrát trpělivě a vyvarovat se zbytečných vyloučení. I dnes jsme tam udělali spoustu zbytečných faulů."