Ú s t í n/L. - Junioři odehráli čtrnáctý zápas skupiny "O baráž". V zápase rychle vedli, ale hosté dokázali ve čtvrté minutě vyrovnat. O výhře Ústí rozhodla nájezdová loterie, svůj pokus jako jediný ze šesti hráčů proměnil Radomír Vaněk.
ne 23. 2. 2014
Velké Popovice
3:2sn 1:2, 1:0, 0:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 1. Zdvořáček (Vaněk), 30. Kment (Bačák, Zdvořáček), 60. Vaněk – 4. Honc (Hynek), 20. Beran (Burian). Rozhodčí: Turčan, Rozlílek, Ptáček. Vyloučení: 2:2. Bez využití:. Diváci: 137. Průběh utkání: 1:0, 2:1, 3:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kosina – Procházka J., Vegner, Straka, Trončinský, Fojt, Kment, Musil, Bačák, Chovanec, Jindřich, Piewak, Vondráček, Vaněk, Šimanovský, Strnad, Vykouk

Velké Popovice: Červ – Hynek, Burian, Krčma, Prokopec, Široký, Honcl, Janáč, Čáslavský, Morava, Lhoučka, Beran

Partnerem mládeže HC Slovan je město Ústí nad Labem

Úvod zápasu vyšel lépe domácímu týmu. Po šestnácti sekundách hry se prosadil Martin Zdvořáček a Ústí rychle vedlo. Hosté ovšem dokázali vyrovnat. V čase 3:41 se prosadil Michal Honc. Aby toho nebylo málo, tak sekundu před první sirénou se střelou od modré prezentoval Václav Beran. Po první třetině platil stav 1:2.

Druhá třetina nabídla poměrně rychlý hokej, který nebyl příliš přerušovaný. Diváci si ve Zlatopramen Areně museli na gól počkat takřka do poloviny zápasu. Domácí Slovan předvedl pohlednou akci. Zdvořáček našel Bačáka, který si všiml před brankou stojícího Jana Kmenta. Ten měl snadnou práci, protože gólman Červ čekal přihrávku na vzdálenější tyč. Ústecký hráč měl tak hodně prostoru v brance. Druhá třetina skončila za stavu 2:2

Ve třetí třetině bylo na obou týmech patrné, že na tempu polevily. Bojovalo se spíše o střední pásmo. Gólové šance k vidění nebyly. Během posledních dvou minut si obě mužstva vzala oddechový čas. Branka nepadla, a tak se jeli nájezdy. V první sérii neuspěl domácí Zdvořáček ani hostující Honcl. Druhá série v podání Strnada a Hynka dopadla stejně. Ani Jindřich s Janáčem neskórovali. Měnilo se pořadí. Čásanský si na Káchu nepřišel. Červ vychytal Procházku. V páté sérii dál kralovali brankáři. Mezi neúspěšné se zapsali Široký i Kment. V šesté sérii neuspěl Hynek. Na straně Ústí svůj pokus proměnil Radomír Vaněk, díky kterému Lvíčata získala bonusový bod.

Lukáš Zahradník (HC Slovan Ústí): Se zápasem nejsem spokojený.

Pavel Janáč (HC Slavoj Velké Popovice): Zápas se mi nehodnotí dobře, protože jsme nevyhráli. V nájezdech si ale nedomácí výhru zasloužili.