Ú s t í n/L. - V rámci 14. kola Ligy juniorů Slovan na domácím ledě hostil tým PZ Kladno. V říjnovém klání na ledě Kladna Ústí zvítězilo jasným poměrem 3:6, nyní byl zápas o poznání vyrovnanější. Ovšem i s trochou štěstí po nastřelené tyči od kladenského obránce dvanáct sekund před závěrečnou sirénou si domácí po napínavé bitvě a těsném výsledku 4:3 odnesli ze zápasu cenné tři body.
ne 22. 11. 2015, Zimní stadion Ústí nad Labem
PZ Kladno
4:3 1:1, 2:1, 1:1

Branky a nahrávky: 4. Řídel (Amirov, Navarra), 30. Navarra (Amirov, Procházka), 31. Patzelt (Kopta, Hucek), 55. Kopta (Patzelt, Loukota) - 16. Lachman (Pliml), 23. Černý (Bednár), 57. Bednár (Pliml). Rozhodčí: Battěk - Bosák, Kučera. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. Diváci: 137. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 4:2, 4:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kosina - Loukota, Procházka, Hucek, Zdvořáček, Michajličenko, Macek, Ozom, Amirov, Vykouk, Řídel, Drha, Koval, Navarra, Patzelt, Kopta, Janák.

PZ Kladno: Jiroušek - Míka, Procházka, Hulcr, Keller, Heindl, Němec, Kratochvíl, Molčík, Macháček, Černý, Pliml, Bednár, Novotný, Postárek, Lenárt, Janeček, Lachman.

Po těsné prohře na ledě Litoměřic si Slovan chtěl spravit chuť opět doma, tentokrát proti Kladnu. Po úvodním vhazování se modrožlutí usadili v útočném pásmu a Jiroušek musel čelit prvním střelám. V dalších minutách si Ústečtí svojí aktivní hrou vybojovali přesilovou hru a hned při první šanci otevřeli skóre. Po střele Daniela Řídela z pravého kruhu se k odraženému kotouči dostal nejrychleji Famil Amirov, který následně uklidil kotouč do odkryté brány. Oba týmy si poté připsali na konto několik neúspěšných střel, přičemž střelu Martina Patzelta hostující gólman jen těsně dokázal ramenem vyrazit do ochranné sítě. V závěru třetiny se schylovalo k vyrovnání. Z vrcholku pravého kruhu napřáhl Jakub Bednár, ale Kosina si následně pohlídal i několik dorážek. V čase 15:48 se ale hosté přeci jen gólu dočkali. František Pliml nahrával na najíždějícího Richarda Lachmana, který kotouč zavěsil přesně pod horní tyč. Hráči tak po dvaceti minutách odjížděli do kabin za vyrovnaného stavu 1:1.

Hned na úvod druhé části domácí dostali studenou sprchu v podobě rozdílového gólu. Střelou mezi betony se po přihrávce od Jakuba Bednára prosadil Matěj Černý. Slovan se po inkasované brance tlačil do zakončení a kladenský gólman rozhodně nebyl bez práce. Skulinku mezi Jirouškovými betony se po spolupráci s Milanem Janákem snažil najít Martin Patzelt a z otočky to následně zkusil i Jakub Koval. Ani Kladenští však nezůstali pozadu, po chybě ústecké obrany se do úniku dostal Václav Janeček, ale také Kosina si se situací poradil. Zlom poté nastal v polovině třetiny, kdy Slovan otočil nepříznivý stav ve svůj prospěch. Nejprve si připsal vyrovnávací branku Roman Navarra, když po přesné přihrávce od Famila Amirova ujel hostující obraně a bekhendem zakončil do pravého rohu brány. A přibližně minutu poté se Ústečtí dostali do vedení zásluhou Martina Patzelta, který po přihrávce zpoza brány zavěsil přesně pod horní tyč. Kladno se ještě ke konci třetiny snažilo o vyrovnání, když Martin Molčík vypálil z vrcholku pravého kruhu. Kosina byl však na střelu připraven a po čtyřiceti minutách si tak domácí drželi jednogólový náskok.

Tak jako předchozí třetiny i ta závěrečná nabídla vyrovnaný hokej a zároveň vypjatý konec. V čase 54:18 poslal Slovan do dvoubrankového vedení svým gólem mezi Jirouškovi betony Ondřej Kopta, ovšem o necelou minutu a půl dokázali Kladenští na inkasovanou branku najít odpověď. Zpět na rozdíl jediné branky dokázal snížit Jakub Bednár, který se nejlépe zorientoval v tlačenici před Kosinou a kotouč dostal až do branky. V závěrečných minutách museli domácí čelit Kladenskému nátlaku a pouhých dvanáct sekund před koncem měl hostující celek na holi vyrovnávací gól. Po střele kladenského obránce však zazvonila pouze tyč a ústečtí junioři si tak po vypjatém závěru připsali cenné vítězství.

Jiří Merta (HC Slovan Ústí nad Labem):
„Uhráli jsme tři body, ale myslím si, že to utkání dnes z naší strany bylo hodně upracované. Šance byli na obou stranách, jak my tak soupeř jsme spoustu šancí neproměnili a nakonec jsme šťastní za ten rozdílový gól na 4:3, zápas to byl vyrovnaný.“