Ú s t í n/L. - Lvíčata měla zápas rozehraný velmi dobře, po dvou třetinách vedla 3:0. V posledním dějství ale přišly individuální chyby, které znamenaly tři góly Českých Budějovic. V nájezdové loterii rozhodl o výhře Severočechů Tomáš Faigl.
so 23. 2. 2013
ČEZ Motor České Budějovice
4:3sn 2:0, 1:0, 0:3 - 0:0, 1:0

Branky a nahrávky: 2. Fojt (Kuchynka, Hanzl), 19. Ságer (Hanzl, Kuchynka), 34. Kubáč (Navarra, Bulva), 65. Fojt - 51. Přibyl (Švec, Bílek), 58. Přibyl (Turek, Záhora), 59. Švec (Bílek, Plašil). Rozhodčí: Turčan - Toman, Rozlílek. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 137. Střely na branku: 27:29. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 4:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Novák - Motejlek, Zdvořáček, Navarra, Fojt, Kubáč, Kuchynka, Hanzl, Piewak, Strnad, Ságer, Bačák, Dostálek, Holeček, Vegner, Faigl, Musil, Jindřich, Bulva, Neumann, Málek

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha - Pícha, Janásek, Turek, Švec, Záhora, Ciboch, Brabec, Přibyl, Plášek, Březina, Reiniš, Škopek, Bílek, Kolařík, Trummer

Úvod zápasu vyšel domácímu týmu výborně, z první velké šance se prosadil Fojt. Budějovice se také dostávaly do dobrých pozic, ale gólman Novák chytal výborně. V závěru třetině hrálo Ústí přesilovou hru. Pumelenicí od modré čáry se prosadil Ságer. Po první třetině vedli žlutomodří 2:0.

Do druhého dějství vstoupili hosté s vědomím, že musí zlepšit hru. To se také stalo, ale defenziva Lvíčat fungovala velmi dobře. V polovině zápasu v útočném pásmu napřáhl Kubáč a prostřelil gólmana Bláhu. Severočeši svůj náskok bránili a nic nenasvědčovalo tomu, že ty o vedení měli přijít. Po dvou třetinách 3:0.

Do třetí periody vstoupili velmi dobře hosté. Budějovice začaly stupňovat nápor, a tak bylo otázkou, jak dlouho budou domácí odolávat. V 51. minutě prostřelil bezmocného Nováka Přibyl. Tou dobou hrálo Ústí ve dvojnásobném oslabení. Žlutomodří stále vedli o dvě branky, dostali se do několika dobrých střeleckých pozic, ale nevyužili je. Běžela 58. minuta a Přibyl se radoval znovu. V čase 58:37 Švec vyrovnal na 3:3. Ústí úspěšně přišlo o vedení 3:0.

V prodloužení nebyla k vidění žádná velká šance, a tak došlo na nájezdy. V loterii uspěl jediný hráč. Fojt zvolil střelu na lapačku, což se ukázalo jako správné řešení. Hostující gólman uspěl proti Hanzlovi s Kubáčem. Novák si poradil s Píchou, Přibylem. Jakmile neuspěl ani Švec, bylo jasné, že v nájezdech vyhrálo Ústí.

Milan Skrbek (HC Slovan Ústí): Vedli jsem 3:0, poté zbytečně přišli o bod.