T ř e b í č - Už ve třetí minutě šli domácí do vedení, když kotouč ještě tečoval obránce Lvů a dal si tak vlastní gól. Pak ale přišli ke slovu hosté a trefovali se tentokrát už do třebíčské branky. Vyrovnali a dvakrát šli do vedení, dvakrát však domácí dokázali srovnat, takže po šedesáti minutách byl stav 3:3. Rozhodující gól nepřineslo ani prodloužení a tak došlo na nájezdy, v nichž byli úspěšnější domácí.
pá 21. 9. 2007
SK Horácká Slavia Třebíč
4:3sn 2:2, 0:1, 1:0 - 0:0, 1:0

Branky a nahrávky: 3. Jánský, 17. Vítek, 45. Nahodil (Kundela, Vítek), 65. Nahodil - 13. Bacovský (Novák, Hanzl), 16. Mizera (Procházka), 29. Hanzl (Novák). Rozhodčí: Vampola - Klouda, Křivohlavý. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslebení: 1:0. Diváci: 160. Střely na branku: 32:28. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3.

SK Horácká Slavia Třebíč: Ondrůj - Vlašín, Hobza, Popela, Jaroš, Čtveráček, Kadela R. - Němec, Dostál, Vítek, Dočekal, Kesner, Nahodil "C", Jánský, Kundela, Fila, Klíma, Kejda, Burián, Kurial.

Ústecký Slovan s.r.o.: Dědek - Zachar, Müller, Mizera, Musílek "C", Šimon, Porcházka, Brož - Janíček, Kočí, Kauschitz, Hanzl, Regner, Šrámek, Svitavský, Vacovský, Novák, Hadbabný, Salač, Szabo, Chládek.

Horácká Slavia patrně chtěla potvrdit propastný rozdíl v tabulce mezi ní a Ústím nad Labem a do utkání vlétla velmi aktivně. Již ve druhé minutě se ve střeleckých pozicích objevili Kesner a Němec. Jeden z dalších útoků vedl Martin Jánský, jehož střelu jeden z obránců tečoval a puk skončil za zády nešťastného Dědka – 1:0. Úvodní branka Třebíčské nastartovala k dalšímu tlaku před hostující svatyní, z čehož vyplynula dvě ústecká vyloučení shodně za zdržování. Domácí ale nabídnuté přesilové hry nezužitkovali. A když se ani Kesnerovi, jenž se objevil sám před Dědkem, nepovedlo zvýšit vedení domácích, jako blesk z čista jasna přišla branka na druhé straně. Do střelecké listiny se zapsal Petr Bačovský1:1. Hosté oživli a zakřiknutí hráči Horácké Slavie řešili poplach v obraně dvěma fauly. Následná přesilovka hostí 5 proti 3 byla zanedlouho využita Davidem Mizerou1:2. Odpověď přišla velmi rychle, ještě ve vlastním oslabení zakončil zkušeně svůj únik David Vítek a bylo srovnáno – 2:2. Do konce první části se již nic zásadního nestalo, a tak se odcházelo do kabin smírně.

Ústí nad Labem vycítilo šanci na bodový zisk a v úvodu prostřední třetiny na ledě dominovalo. V této chvíli podržel Třebíč několika pěknými zákroky Ondrůj. I Horácká Slavia se dostala do tempa, sám před brankářem hostí se objevil Vítek, nedokázal však Dědka překonat. O pár minut později se dostali do přečíslení dva na jednoho opět Vítek a Kesner. Strážce ústecké svatyně byl opět na místě. Do slibné pozice se záhy na druhé straně prodral Hanzl, Ondrůje však ani nadvakrát nepřekonal. Ve třicáté minutě už tomu bylo jinak, odražený puk se dostal znovu na čepel hole Robina Hanzla a ten chladnokrevně zavěsil – 2:3. Na hokejkách domácích hráčů se začala projevovat mírná nervozita a akce postrádaly myšlenku. Naopak ústecká obrana pracovala velmi dobře a domácí pouštěla do útočného pásma jen sporadicky. V závěru sice Třebíčští vyslali na Dědka několik střeleckých pokusů, nijak výrazně však vedení hostí neohrozili a tak se po druhé siréně šlo do kabin za vedení hostí v poměru 2:3

Nepříznivý stav, svítící na světelné kostce nad ledem, nabudil třebíčskou střídačku k výrazné herní převaze hned v úvodu závěrečné třetiny. V závaru před ústeckou bránou se nejlépe zorientoval Lukáš Nahodil a pohotově srovnal skóre zápasu – 3:3. Třebíč vyvinula na branku hostí drtivý tlak, z čehož plynulo Regnerovo vyloučení za podražení. V přesilovce zvedl diváky ze sedaček opět Lukáš Nahodil, když se dvakrát ocitl v dobré střelecké pozici. Dědek byl ale pozorný a střely skvěle vykryl. V další fázi poslední části byl k vidění monotónní hokej – Třebíč svého soupeře zamykala do obranného pásma a ústečtí hrozili z četných úniků. Přestože se domácí snažili urputně strhnout vedení na svou stranu, gólu už se v normální hrací době nedočkali a následovalo prodloužení. V něm působily oba týmy opatrným dojmem, nikdo nechtěl inkasovat a přijít tak o bod navíc. V největší šanci prodloužení se objevil hostující Martin Novák, Ondrůj však pokus ústeckého útočníka zlikvidoval.

Po krátké úpravě ledové plochy přišla na řadu trestná střílení. V prvním kole uspěli shodně domácí Nahodil a hostující Hanzl. Další dvě série nepřinesly branku, a tak trenéři poslali na led opět úspěšnou dvojici z prvního kola. Zatímco Hanzl svůj nájezd neproměnil, za domácí se i podruhé trefil Lukáš Nahodil a rozradostnil tak sympaticky zaplněné ochozy stadionu – 4:3.