O s t r a v a - Po dvou neúspěšných domácích kolech s celky z Moravy zajížděli junioři Ústeckých Lvů na led dalších soupeřů na sever Moravy. Tentokrát se jim dařilo nepoměrně lépe a roli favorita začali v Porubě plnit už v první třetině. Skóre rovnoměrně každou třetinu narůstalo až na konečných 8:3 z pohled Seceročechů.
pá 18. 12. 2009
HC RT TORAX Poruba 2011
3:8 0:2, 1:2, 2:4

Branky a nahrávky: 30. Blažej (Burzala, Vidlák), 41. Mach (Vaněk, Motyka), 47. Blažej (Poláček, Voznica) - 14. Holomek (Kentoš), 16. Baránek (Janíček, Humpolíček), 33. Bříza (Hříbal, Kentoš), 35. Baránek (Hříbal, Pořický), 43. Vávra (Bříza), 50. Kentoš, 52. Bříza (Vávra), 58. Holomek (Humpolíček, Drnec). Rozhodčí: Jeřábek J. - Mrákava, Koliba. Vyloučení: 8:8, navíc Vernek (UNL) 5 + OK. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 100. Střely na branku: 23:45 (6:15, 10:15, 7:15). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:5, 3:5, 3:8.

HC RT TORAX Poruba 2011: Hanuska - Hanus, Špok, Lužný, Poláček, Mládenka, Burzala - Procházka, Zuber, Vidlák, Lucák, Vaněk, Barčák Jan, Barčák Jakub, Voznica, Motyka, Blažej, Mach.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Drahorád, Humpolíček, Hříbal, Zákoutský, Holomek, Brož - Vernek, Kentoš, Janíček, Pořický, Baránek, Šrámek, Drnec, Bříza, Žák, Hošek, Místecký, Chládek, Vávra.

Lépe vstoupil do utkání samozřejmě favorit z Ústí nad Labem, který v předešlých dvou zápasech dokázal skórovat jen několik vteřin poté, co bylo vhozeno úvodní buly. Tentokrát se nic takového neudálo, Poruba velice dobře bránila a nechala soupeře vytvořit si v úvodu prakticky pouze jednu vážnou příležitost, když Drnec trefil břevno Hanuskovy klece. Na pokraji sedmé minuty byl nepříjemně loktem sražen Motyka, což znamenalo pro Verneka předčasný odchod do šatny. V průběhu dlouhé přesilovky toho domácí příliš vymyslet nedokázali. Pohlednou samostatnou akci předvedl Vaněk, ten si „udělal“ dva beky soupeře, ale v rozhodující moment mu sjel puk z hole, a tak jej Petrásek mohl bez problémů ukrýt do své lapačky.

V první periodě měli Lvi množství přesilových her a právě jednu z nich dokázali proměnit v úvodní branku. V čase 13:01 napřáhl od modré Ondřej Holomek, jehož rána zapadla až do porubské klece. Na druhou branku Severočechů se čekalo pouze do času 15:28. To poslal Janíček šikovně kotouč zpoza branky na sjíždějícího Martina Baránka, pro nějž nebyl problém střelou z první překonat po druhé dezorientovaného Hanusku. Po dvaceti minutách se tak odcházelo do šaten za stavu 0:2.

První polovina druhé tercie patřila domácímu týmu. Ve 23. minutě už zvedal ruce nad hlavu Voznica, ale Petrásek stačil kotouč zachytit ještě pár centimetrů před brankovou čarou. O několik momentů později ujelo v oslabení duo Voznica – Vidlák. V situaci dva na jednoho se nepochopitelně snažil druhý jmenovaný, ačkoliv byl ve výborné střelecké pozici, najít ještě svého parťáka z útoku. Červené světlo za brankou Severočechů se nerozsvítilo ani poté, co Radim Blažej vystihl ústeckou rozehrávku a pádil na Petráska zcela sám. Ovšem v čase 29:10 si to už domácí útočník vynahradil. Na hostujícího strážce branky vyslal ihned z otočky nechytatelnou střelu pod horní tyč.

Rázem se domácí dostali na rozdíl jediné branky, což ale vyprovokovalo Ústecké k většímu důrazu, a tak další momenty v této části patřily již jen svěřencům kouče Evana, který mohl mít radost ze třetí trefy již v čase 32:26. Přesilovou hru dokázal využít Tomáš Bříza střelou pod víko porubské kasy. Uběhlo jen něco málo přes dvě minuty a hosté si vypracovali již poklidný tříbrankový náskok. A opět se jednalo o na vlas stejnou trefu jako v předchozích případech. Šťastným autorem střely byl tentokrát Martin Žák. S domácími mohlo být ještě hůře, když Bříza měl před Hanuskou až příliš prostoru a času, ale jakoby dnes Slovan střílel branky jen po střelách od modré. Po druhé periodě tak svítil na světelné kostce stav 1:4.

Porubě se podařilo snížit hned po odehraných sedmatřiceti sekundách třetí části. Vaněk vyslal do úniku Marka Macha a ten po naznačeném blafáku zvolil nejchytřejší možné řešení – mezi betony gólmana Petráska. V čase 42:47 se mezi střelce zapsal také Tomáš Vávra. Využil tak zmatků v porubské defenzívě a také výborné Břízovy přihrávky. Trefit se z první k tyči bezmocného Hanusky již pro něj nebyl problém. VOKD opět dokázalo reagovat. V přesilové hře napřáhl od modré Poláček, jehož pokus ještě stačil před Petráskem tečovat Radim Blažej.

Svěřencům kouče Leksovského tak přece jen svitla alespoň nějaká naděje na bodový zisk. Ta definitivně uhasla v čase 49:15, kdy v přesilové hře domácích nedokázal dobře rozehrát Hanuska, čehož hosté po pár vteřinách využili. Nakonec se mezi betony zmateného Hanusky trefil Jozef Kentoš. Čas 51:37 a ruce ústeckých hokejistů vzlétly nahoru po sedmé. Velmi aktivní Tomáš Bříza si najel na úroveň brankové čáry a o jednoho z domácích obránců dokázal šikovně skórovat. Zápas se pomalu začínal měnit v mírnou exhibici hostujících hráčů. V čase 57:22 ještě dal výsledku definitivní podobu Ondřej Holomek. Samozřejmě jak jinak než tvrdou střelou zápěstím od modré. V závěru ještě napálil kapitán Šrámek tyč. VOKD Poruba tak podlehla Ústeckým Lvům vysoko 3:8.