Domácí přivítali na svém ledě soupeře z Jihlavy. Lvíčata už dopředu věděla, že to bude vyrovnaný zápas. Byla to právě Jihlava, se kterou se Lvíčata už potkala. Tehdy Ústí padlo na nájezdy. Ve Zlatopramen Areně se domácím povedla 1. třetina, i když ji prohráli, tak herní projev byl dobrý. Ve zbytku zápasu dominovala Dukla a vyhrála 5:3.
čt 22. 11. 2012
HC Dukla Jihlava
3:5 1:2, 0:1 2:2

Branky a nahrávky: 7. Kubáč (Matai, Faigl), 44. Kuchynka (Hanzl, Grin), 60. Kuchynka (Štěpánek, Hanzl) - 13. Prokš (Tobola, Zídek), 18. Prokš (Zídek), 33. Zídek (Prokš), 43. Gregar (Tobola), 59. Střecha (Štěpán, Vantuch). Rozhodčí: Nečas - Komárek, Krátký. Vyloučení: 7:5, navíc navíc Prokš (JIH) 10 min. OT . Využití 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci:137. Střely na branku: 34:44. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4, 2:5, 3:5.

Ústecký Slovan s.r.o.: Novák - Bulva, Grin, Holeček, Málek, Vegner, Zdvořáček - Bačák, Dostálek, Faigl, Hanzl, Kubáč, Kuchynka, Matai, Piewak, Štěpánek

HC Dukla Jihlava: Fučík - Březka, Čermák, Dudáček, Polívka, Tobola, Žáček - Gregar, Horký, Lupač, Mikeš, Prokš, Střecha, Štěpán, Vantuch, Zídek

Oba týmy od samého začátku snažili hrát tak, jak nejlépe umí. V sedmé minutě se puku ujal Kubáč, který prostřelil jihlavského brankáře. Ústí se dostalo do vedení. Jihlava dlouho okupovala domácího brankáře Nováka, který nakonec po střele Prokše lovil kotouč z branky. Hosté byli dále aktivní, v čase 17:18 se puku zmocnil Prokš, který poslal Duklu do vedení. Domácí se do konce třetiny snažili vyrovnat. Šancí měli mnoho, ale neproměnili je. Celá první třetina se odehrála v nezvykle rychlém tempu. Za stavu 1:2 skončila první třetina.

Domácí se po pauze vrhli na led jako šelmy s odhodláním vyrovnat. Dlouho obléhali branku hostů, avšak branku nevstřelili. Soupeř se nenechal zastrašit a také útočil. Probíhala 33. minuta, když hosté vyrazili do boje. Další branku zápasu vstřelil Zídek a Dukla vedla 3:1. Od poloviny zápasu se domácím naskytlo několik přesilových her 5:4 nebo 5:3. Ani to jim nepomohlo snížit a po druhé třetině odcházeli do kabiny se skleslými hlavami a přáním alespoň vyrovnat.

To se ovšem nepodařilo. Do posledního dějství hosté vlétli, Gregar, který zvýšil skóre na 4:1 z pohledu Jihlavy. Na tento gól velmi rychle odpověděl ústecký Kuchynka a bylo to zase zajímavější. V čase 58:49 hostující Střecha vstřelil pátou branku Jihlavy. Poslední branku zápasu zaznamenal hodně aktivní Kuchynka, jeho gól nic neřešil. Ústí padlo 5:3.