Ú s t í n/L. - Po dvoubodovém vítězství nad Vítkovicemi si junioři ústeckého Slovanu připsali tříbodové vítězství nad Porubou. Až do poloviny třetí třetiny byl zápas vyrovnaný, ale poté vyšla domácím přesilovka a hosté se úplně sesypali. Lvíčata pak dalšími dvěma brankami stanovila konečný stav na 5:1.
so 22. 11. 2008
HC RT TORAX Poruba 2011
5:1 1:0, 1:1, 3:0

Branky a nahrávky: 3. Holomek (Šrámek, Havlíček), 35. Kentoš (Drnec, Holomek), 57. Kentoš (Havlíček, Šrámek), 59. Janíček (Havlíček, Grin), 59. Kentoš (Drnec, Kočí) - 26. Mlynář (Jelšík). Rozhodčí: Würtherle - Marek, Chochola. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:1. Diváci: 79. Střely na branku: 32:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Wegert - Zákoutský, Holomek, Grin, Drahorád, Stejskal, Sveikauskas, Říha, Jurčák - Šrámek, Havlíček, Drnec - Kentoš, Bříza, Janíček - Kočí, Baránek, Pojezný - Šaršok, Řídel, Drda.

HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich - Večeřa, Plzák, Tomis, Spusta, Pindur, Mlynář, Skočovský - Chomič, Bartošek, Kalina, Šimkovič, Bartoš, Jelšík, Voznica, Kopáč, Capcara, Vajda, Blažej, Richter.

Domácí hráli hned v úvodu utkání přesilovku a ve 3. minutě mířil do černého Holomek. Ve 12. minutě se dostal do brejku Drda, ale brankáře Poruby nepřekonal. Kromě několika přesilovek se hra odehrávala převážně ve středním pásmu, k většímu ohrožení branek obou soupeřů nedošlo. V 18. minutě sevřeli domácí svého soupeře, ale zakončit se jim nepodařilo.

Na začátku druhé třetiny dohrávali hosté přesilovku, ale k ohrožení domácí svatyně se nedostali. Vyrovnávací branka padla až při další přesilovce hostí. Střelou přes hráče se trefil Mlynář. Ve 29. minutě nahrál Kentoš před branku volnému Havlíčkovi, ale hosté mu nedovoleným zákrokem nedovolili střílet. Ve 35. minutě se při signalizované výhodě prosadil Kentoš, když brankář betonem vyrazil puk na tyčku a od ní se odrazil do branky. Hosté se dostali ke konci třetiny do tlaku, ale domácí branka odolala.

Začátek třetí třetiny se nesl v duchu snahy hostí o vyrovnání a před domácí brankou bylo hodně horko. Přetížená domácí obrana faulovala a hosté pokračovali ve svém tlaku ve dvou po sobě jdoucích přesilovkách. Ve 48. minutě se domácí postupně z tlaku vymanili a hra se poté přelévala ze strany na stranu. V 57. minutě hráli domácí přesilovku, Havlíček pálil od modré a Kentoš tečoval - 3:1. O 2 minuty později nahrával při powerplay Poruby před brankou Šrámek Janíčkovi, ale ten bekhendem minul prázdnou branku. O několik okamžiků později si mohl dát repete a tentokrát už mířil přesně - 4:1. Do branky Poruby se vrátil Gleich a po 40 vteřinách musel kapitulovat před střelou Kentoše, který tak zkompletoval hattrick.

Jan Vavrečka (HC VOKD Poruba): Měli jsme pohovory s hráči. Včera jsme odehráli slušných 40 minut, a pak jsme se během 20 minut sesypali. Dnes jsme hráli 50 minut a v tom závěru jsme, bohužel, odešli psychicky. Mužstvo je dole a je lehce nalomitelné. Dokáže nás zlomit nějaká chyba nebo i jeden gól a najednou je po zápase. Budeme muset pracovat s psychikou hráčů, a to tak, že musíme zaměřit trénink na to, aby se více bojovalo, a to celých 60 minut. U mužstva jsme týden a neměli jsme ani čas nacvičovat přesilovky. Hráči nám tam nechodí před branku, protože tam to bolí, a to se podepsalo i na té dlouhé přesilovce v úvodu třetí třetiny. Ten kádr budeme muset asi nějak zúžit, vyčistit a nechat tu jen hráče, kteří tu hrát chtějí a nebojí se bolesti.
Vladimír Evan (HC Slovan Ústečtí Lvi): Po tom včerejším vítězství jsme si asi mysleli, že to půjde samo. Dali jsme rychlý gól, a pak jsme se dlouho nemohli dostat do tempa. Poruba tu podala dobrý, bojovný výkon. My jsme to rozhodli až v samém závěru utkání. Jinak si myslím, že ještě za toho stavu 2:1 to bylo úplně vyrovnané utkání. Na začátku třetí třetiny tam v té jejich dlouhé přesilovce měli šance a naštěstí pro nás jim to tam nepadlo. My jsme pak to štěstí v přesilovce měli, když tam padla ta tečovaná střela.