Ú s t í n/L. - Deváté kolo ligy juniorů skupiny "O baráž" se odehrávalo v Ústí nad Labem, kde se proti sobě postavil domácí Slovan a hostující Slavoj. První polovina zápasu se Lvíčatům povedla, ale v té druhé byla převaha na straně hostů. Domácí borci nakonec získali tři body za výhru.
pá 24. 1. 2014
Velké Popovice
7:5 3:1, 4:2, 0:2

Branky a nahrávky: 2. Strnad (Musil), 5. Musil (Strnad), 12. Jindřich (Strnad), 29. Vykouk (Chovanec, Fojt), 35. Holeček (Vegner), 37. Bačák (Straka), 38. Holeček (Vykouk, Chovanec) – 18. Vacek (Freisler), 22. Morava (Prokopec), 40. Honc (Freisler, Burian), 47. Vacek (Prokopec), 52. Freisler (Vacek). Vyloučení: 5:5, navíc Freisler (VPO) 10 [NESP]. Bez využití:. V oslabení: 0:2. Diváci: 137. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 7:2, 7:5.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kácha - Trončinský, Holeček, Straka, Procházka J., Fojt, Vegner, Bačák, Strnad, Musil, Chovanec, Kment, Jindřich, Piewak, Vykouk

Velké Popovice: Uhlík - Vilímek, Vacek, Tumpach, Mrva, Prokopec, Morava, Honc, Freisler, Čácenský, Janáč, Žáček, Rod, Burian

Partnerem mládeže HC Slovan je město Ústí nad Labem

Lvíčata byla od samého úvodu lepším týmem. Po minutě a půl hry se poprvé radovali domácí. Musil našel Petra Strnada, který se pohotovou střelou trefil přesně. V páté minutě hry Strnad našel přesnou přihrávkou Jana Musila, který využil rychlého přenesení hry z obranného do útočného pásma a poslal domácí do vedení o dvě branky. V polovině zápasu musel Kácha řešit několik ošemetných situací, které nakonec za pomoci spoluhráčů zvládl. Běžela dvanáctá minuta a Ústí přidalo další branku. Strnadův pas našel rozjetého Jana Jindřicha, který se nemýlil. Dvě minuty před první sirénou hráli domácí v přesilové hře, ale ve středním pásmu zapomněli najetého Martina Vacka, který se trefil přesně a pohodlně poslal puk za Káchu. Za stavu 3:1 skončila první třetina.

Úvod třetiny se povedl Popovicím. Ve vlastním oslabení se dostali dva hostující hráči do brejku na gólmana Káchu. Martin Morava dostal ideální přihrávku a trefil se přesně. Obrovská chyba žlutomodré obrany. Krátce před polovinou zápasu se puk odrazil od brankáře na hůl Lukáše Vykouka, který měl celkem snadnou práci. Na 5:2 pro Slovan upravil po krásné akci Lukáš Holeček. První střelu Vegnera vyrazil brankář Uhlík nad sebe a Holeček střílel z první. Šestá branka Ústí byla také parádně promyšlená. Straka přihrál o zadní mantinel Vladimíru Bačákovi, který bekhendem poslal kotouč pod horní tyčku. V čase 37:50 našel geniální přihrávkou zpoza branky Vykouk najetého Lukáše Holečka. Ten pohodlně přidal svou druhou branku v zápase. Deset sekund před koncem třetiny překonal Káchu Michal Honc. Ústí vedlo 7:3.

Ve třetí třetině padly dvě branky. Nejprve po Prokopcově přihrávce pálil přesně Martin Vacek. Tento hráč v 52. minutě našel volného Adama Freislera. Ústí další branku nevstřelilo a radovalo se z výhry 7:5 a ze zisku tří bodů, které domácí opravdu potřebovali.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí): Jsem rád, že jsme získali tři body, ale dělali jsme zbytečné fauly.

Miloš Jeništa (HC Slavoj Velké Popovice): Nepodali jsme dobrý výkon, domácí po zásluze vyhráli. Myslím, že nám utekla první polovina zápasu.