Ústí nad Labem – Mladší dorostenci Slovanu sehráli další zápas ELIOD extraligy mladšího dorostu. V zápase s Chomutovem dominovali hosté a zcela po zásluze vyhráli 9:1. Vzhledem k tomu, že v souběžně hraném utkání vyhrálo PZ Kladno nad Litvínovem, jsou Ústečtí v tabulce poslední. Tato pozice znamená sestup do nižší soutěže.
ne 23. 2. 2014
Piráti Chomutov
1:9 0:3, 1:4, 0:2

Branky a nahrávky: 36. Vico (Moucha) – 12. M. Svoboda (Kulich), 12. Kulich (Jindra, M. Svoboda), 19. Palička, 26. Dvořák, 33. Palička (Dejmek, J. Svoboda), 33. Šilar (Chlán), 37. Jindra (Chlán, Petržílka), 46. M. Svoboda (Jindra), 50. Kulich (Bukač). Rozhodčí: Vlasák - Kokrment, Farkaš. Vyloučení: 2:3. Bez využití:. Diváci: 69. Střely na branku: 19:54. Průběh utkání: 0:6, 1:6, 1:9.

Ústecký Slovan s.r.o.: Havlík Š., Dobiáš – Vytejček, Moucha, Štochl, Horčička, Štěpánek, Vandas, Spálenka, Dörner, Vaněk, Domský, Osmani, Vico, Leitner, Zich, Veselý, Brňák

Piráti Chomutov: Pavlát, Khůn – Buchtela, Jírovec, Dvořák, Petržílka, Seemann, Studený, Šilar, Svoboda J., Lauko, Kulich, Svoboda M., Bukač, Palička, Dejmek, Strejc, Koblížek, Jindra, Chlán, Hnídek

Partnerem mládeže HC Slovan je město Ústí nad Labem

Úvod zápasu byl pod taktovkou hostů. Piráti lépe bruslili a byli lepší i v osobních soubojích. První branku duelu vstřelil Matyáš Svoboda, který si vybruslil před branku a střelou mezi betony překonal brankáře Havlíka. To běžela dvanáctá minuta. O třiadvacet sekund později byl stav 0:2. Jindra našel přesnou přihrávkou Jaroslava Kulicha, který se trefil přesně pod horní tyčku. Domácí gólman byl na jeho střelu krátký. Největší šanci domácích měl kapitán Michal Vico, ale jeho pokus se nevešel mezi tři tyče. Hosté byli lepším týmem. V čase 18:55 nastala totožná situace jako před prvním gólem. Vytejček nedůrazně přistoupil k Filipu Paličkovi, který nabral rychlost, vybruslil si před branku a zakončil mezi nohy. Po první třetině platil stav 0:3.

Ve druhé třetině se hrál rychlý hokej. První velkou šanci si připsal domácí Zich, branku netrefil. Ve 26. minutě projel středem útočného pásma Ondřej Dvořák, který se trefil přesně. I za tohoto stavu se Ústí dál snažilo. Vandasova střela od modré čáry branku o malý kousek minula. Poté šel tento hráč na trestnou lavici. Ihned po ukončení přesilové hry se prosadil Filip Palička střelou modré čáry. Ve 33. minutě Daniel Šilar dorazil střelu jednoho ze spoluhráčů a Chomutov vedl o šest branek. V čase 35:15 se prosadili domácí. Brejkovou situaci vyřešil Michal Vico velmi dobře. Zdálo se, že by se Slovan mohl zvednout. Místo toho však Jan Jindra překonal domácího brankáře. Po dvou třetinách platil stav 1:7.

Ve třetí periodě se zápas v poklidu dohrával. Chomutov, který vedl o šest branek hru kontroloval a nedával domácímu týmu mnoho prostoru pro kombinace. Ústí nad Labem vystřídalo brankáře. Místo Havlíka chytal Dobiáš. Ve 46. minutě však inkasoval gól. Matyáš Svoboda využil přihrávku Jindry a skóroval. V polovině třetiny Jaroslav Kulich upravil na 9:1 z pohledu hostů. Lvíčata se do žádné velké šance nedostala, a tak prohrála 1:9.

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí): Hosté vyhráli zcela zaslouženě.

Radek Šíp (Piráti Chomutov): Se zápasem jsme spokojení. Podali jsme dobrý výkon, domácí jsme přehráli.