Ú s t í n/L. - Po dvou venkovních zápasech se Slovan představil na domácím ledě proti Rytířům z Kladna. Hráči domácího Ústí nad Labem začali lépe, ale postupně se herní iniciativy chopili Kladenští. Ve druhé třetině z toho byl obrat skóre, kdy se Rytíři dostali do dvoubrankového vedení. Ve třetí periodě přidalo Kladno ještě další dvě branky, zatímco Slovan jen jednu. Zápas tak ovládli hráči kladenských Rytířů.
po 28. 9. 2015, Zimní stadion Ústí nad Labem
Rytíři Kladno
3:6 2:1, 0:3, 1:2

Branky a nahrávky: 7. Tůma (Kloz, Roubík), 8. Gengel (Kuchler, Melka), 52. Kubica (Pohl) – 16. Stach (Rudovský), 32. Bílek (Rudovský, Stach), 40. Pitule (Rudovský, Repe), 40. Skuhravý (Bílek, Kindl), 43. Skuhravý (Nash, Zajíc), 57. Horna (Kindl, Rudovský). Rozhodčí: Horinek – Rozlílek, Toman. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:4. Diváci: 1 837. Střely na branku: 23:31 (10:7, 6:15, 7:9). Průběh utkání: 2:0, 2:5, 3:5, 3:6. Zakázaná uvolnění: 1:1. Ofsajdy: 5:2; z toho úmyslné 0:1. Vyhraná vhazování: 26:28 (8:9, 7:13, 11:6). Nejlepší hráči: Jiří Rys - Jan Rudovský.

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup – Vl. Brož, Smetana, Pohl, Hes, Kurka, Bernad, Macek – D. Tůma, Roubík, J. Kloz – Rys, Kubica, Křivohlávek – Gengel, Melka, Kuchler – D. Novák, O. Kopta II, Navarra. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

Rytíři Kladno: Mensator – Nash, Kolářík, Repe, Kehar, Zajíc, Gutwald – Horna, Skuhravý, Pitule – V. Bílek, Stach, Rudovský – Dalecký, Machač, Kindl – Redlich, Lukáč, Dvořáček. Trenéři: Jindřich Lidický, David Čermák.

První třetina ze začátku vypadala na poklidný hokej. Hra se přelévala ze strany na stranu. Větší šance přišla v čase 03:20 min. při přesilové hře, když se Michal Lukáč pokusil dorazit puk z těsné blízkosti. Slovan se bránil však úspěšně a ke vstřelení branky nedošlo. Gól padl o necelé tři minuty později. Přesným zásahem se prezentoval David Tůma s pomocí Jana Kloze a Jaroslava Roubíka. Úspěšný střelec nalezl volný prostor pod gólmanovou lapačkou a nedělalo mu problém prostřelit.

Ústí nad Labem využilo další příležitost v osmé minutě, když Ladislav Gengel jel od modré čáry sám s pukem na bránu a blafákem z pravé strany mířil přesně. Kladno se pokoušelo odpovědět a snížit dvoubrankové vedení Slovanu, ale marně. Ladislav Gengel se snažil opět od modré čáry vystřelit, ale tentokrát na Lukáše Mensatora nevyzrál. Ústečtí dostali další možnost navýšit své skóre poté, co byl vyloučen Vítězslav Bílek. Využít přesilovku se nepodařilo, ale zato Rytíři stav na světelné kostce snížili. David Stach vystřelil z předbrankového prostoru a puk letěl přímo za záda Jakuba Soukupa.

Začátek druhého dějství se nesl spíše ve znamení vyloučení. Prosadit se mohl Vítězslav Bílek, jenž z levé strany neuspěl proti ústeckému brankáři. Kladno dokázalo vyrovnat až ve třicáté druhé minutě díky Vítězslavovi Bílkovi, který se prosadil proti gólmanovi Severočechů z těsné blízkosti. Po vstřelené brance zůstal na zemi ledě ležet Matěj Hes, hra musela být přerušena a na ledovou plochu byl přivolán lékař. Matěj Hes nakonec odjel za pomoci spoluhráčů na střídačku, kde byl ošetřen.

Drama přišlo minutu a čtyřicet šest vteřin před koncem druhé části. Ošetřený Matěj Hes byl chvilku po návratu do hry vyloučen na pět minut za zásah do oblasti krku a hlavy. K pěti minutám přidal hlavní sudí také osobní trest do konce utkání. Za bouřlivé atmosféry se dohrávala druhá třetina. V čase 39:11 min. Tomáš Pitule dostal do vedení své mužstvo po útočné kombinaci u branky Slovanu. Na 4:2 navýšil Václav Skuhravý, který se stihl prosadit ve čtyřicáté minutě po chybě domácí obrany.

Závěrečná dvacetiminutovka začala lépe pro hosty. Václav Skuhravý opět využil přesilovku a perfektně přestřelil Jakuba Soukupa. Pátý gól Kladna padl v čase 42:40 min. a byl třetí při vyloučení Matěje Hese. Jan Dalecký se ve čtyřicáté osmé minutě pokusil jedovkou k pravé tyči vstřelit puk do klece, ale gólman Slovanu zůstal ve střehu. Antonín Melka dostal šanci v devětačtyřicáté minutě, když se nikým nechráněný dostal ke svatyni Rytířů a poslal dělovku na středočeského hájce brány. Proti Lukášovi Mensatorovi však neuspěl a stav zůstal 2:5 z pohledu domácích.

Slovan přece jen snížil v padesáté druhé minutě. Jan Pohl vyslal střelu od modré čáry, Zdeněk Kubica ji v mezikruží tečoval a puk doskákal za záda Mensatora. Zhruba pět minut před závěrečným hvizdem se museli domácí snažit více, jelikož byl vyloučen David Tůma. Čtvrté využití přesilové hry bylo k vidění v čase 56:42 min, zásluhou Tomáše Horny.

Následně se utkání spíše dohrávalo a příliš mnoho gólových akcí k vidění nebylo. Kladenští si domů odvezli tři body, i když se jim ze začátku střetnutí příliš nedařilo. Slovan se musí smířit s prohrou a nulovým ziskem do tabulky WSM Ligy.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem):
"Prvních deset minut jsme byli jasně lepší. Vedli jsme 2:0, trefili jsme tyčku a měli jsme nájezd. Potom uděláme nepochopitelnou chybu, dostaneme gól na 2:1 a hra se sesype. Kladno toto umí hrát a přesilovky proměňovat. Dopadlo to jak to dopadlo. Chceme se za to omluvit divákům."

David Čermák (Rytíři Kladno): "Do první třetiny jsme vstoupili velmi špatně, tam mohlo Ústí rozhodnout. My jsme prohrávali 2:0, oni trefili tyčku a měli samostatný nájezd. V druhé třetině jsme se zlepšili, vyrovnala se hra i skóre. Pak už rozhodlo vyloučení na pět minut, ve kterém jsme dali tři góly."