Ú s t í n/L. - To byla kanonáda! Ústečtí Lvi doma inkasovali pět branek, přesto zvítězili. Sice až po nájezdech, takže za dva body, zato v parádní hokejové bitvě. Chrudim v Ústí dokázala zužitkovat maximum svých příležitostí, a tak Lvům ke třem bodům nestačilo dvoubrankové představení Pazourka a Pojkara. Hosté srovnali při power play v závěru řádné hrací doby. Nájezdy rozhodl šikula Rok Pajič.
so 21. 11. 2009
HC Chrudim
6:5sn 1:2, 2:1, 2:2 – 0:0, 1:0

Branky a nahrávky: 7. Pazourek (Alinč), 30. Heřman (Šagát), 34. Janků (Pojkar, Němeček), 43. Pazourek (Pojkar, Alinč), 52. Pojkar (Němeček), 65. Pajič - 16. Žák (Martinec, Procházka), 17. Šeda (Zadina), 38. Toužimský (P. Mocek), 46. P. Mocek (Toužimský, Žák), 60. Procházka (Martinec). Rozhodčí: Vampola - Reich, Skopal. Vyloučení: 5:6. Využití: 3:2. Diváci: 2183. Střely na branku: 47:26. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4, 5:5, 6:5.

Ústecký Slovan s.r.o.: Salfický - Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, O. Kříž, Vobořil, Gýna, Sklenička - Janků, Alinč, Pazourek - Hovorka, Hanzl, Kloz - Šagát, Pajič, Heřman – M. Pšurný, Havlíček, Dragoun.

HC Chrudim: Koutský - Charousek, D. Mocek, Evan, Drtina, P. Mocek, Toužimský, Vágner, Malinský - Rákos, Klejna, Semorád - Šeda, Zadina, Radil - Žák, Martinec, Procházka - Bláha, Bělohlávek, Stoklasa.

Lvi vstoupili do zápasu aktivně, už při prvním střídání si vynutili faul, ale přesilová hra zůstala nevyužita. Chrudimský Šeda soupeře vzápětí upozornil, že nemohou myslet jen na útok, průnik po pravém křídle mohl korunovat příhrou na jednoho ze dvou najíždějících spoluhráčů, ale raději sáhl po střele, s níž si Salfický poradil. Až do sedmé minuty si nikdo nevypracoval vyloženou šanci. To se podařilo až Alinčovi, když takřka poslepu našel nikým nekrytého Pazourka před brankou a ten se nerozpakoval poslat puk rovnou mezi nohy brankáře Koutského – 1:0. Hostům se nevyplácelo nechávat Ústeckým příliš osobního prostoru, důkazem byla i následující početní výhoda, v níž si Lvi vcelku nerušeně přihrávali v útočném pásmu, do vážnějšího ohrožení branky se nedostali jen kvůli zanedbávání střelby. Alinč se pokusil zopakovat gólovou situaci, tentokrát vyzval k rozšíření statistik Janků, tomu ale gólman nenechal dostatek prostoru ke skórování. Chrudim s nabídnutou přesilovkou naložila o poznání hůře, hráči měli problémy usadit se v pásmu, k jedinému ohrožení branky došlo, když nahození Toužimského tečoval Žák. Zkrátka a dobře až do šestnácté minuty to vypadalo, že Lvi mají zápas pod kontrolou. Jenže pak přišly dvě překvapivé akce a vše bylo jinak. Nejprve si Žák spravil chuť dorážkou Martincovy střely – 1:1. A hned další střídání poslalo hosty do vedení. To se pro změnu Šeda nacpal mezi dva obránce a puk, který se zřejmě otřel o hokejku jednoho z nich, proklouzl mezi betony Salfického – 1:2.

Domácí se ovšem nehodlali s takovou situací smířit, a tak načali druhou dvacetiminutovku tlakem v útočném pásmu, dobrou příležitost měl Hovorka, jenže puk mu v klíčové chvíli sjel z hole. Útočníkovi Slovanu se nevedlo o moc lépe ani vzápětí, ve velmi slibné pozici ho Koutský zázračně vychytal. Hned po buly zkoušel chrudimského gólmana překvapit Kříž, ale skóre se ani nezachvělo. Začínalo to vypadat na nekonečné dobývání začarované branky, když oddechový čas jednoznačně prospěl domácím. Vyhráli buly v útočném pásmu, po střele od modré se kotouče zmocnil Šagát, obkroužil s ním pásmo, aby se dostal na útočnou lajnu, odkud mohl puk nahodit, Koutský ho jen vyrazil a Heřman pohodlně doklepl do odkryté branky – 2:2. Hlad Slovanu tím ale ještě nebyl utišen, do útoku se hráči vrhali se stejnou naléhavostí jako před vyrovnáním. Janků si z křídla vybruslil až před branku, jeho střela byla pokryta. Vzápětí ještě namazal Pojkarovi na hranici kruhu, ani jeho jedovka však nenašla uplatnění. Alespoň zatím ne. Chrudimský Evan se dopustil taktického prohřešku zdržování hry, a protože se tak stalo v oslabení, získali Ústečtí výhodu pěti proti třem. Trenér je zřejmě nabádal ke zjednodušení hry, což v tomto případě znamenalo, že místo složitých kombinací do prázdné branky volil Pojkar přímočařejší metodu a prostě prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 3:2. Chrudimi ale očividně dnes přálo štěstí. Jak jinak vysvětlit další puk v síti domácích, který se tam dostal nešťastným odrazem od obránce Kloboučka? Autorem nahození, které by původně směřovalo mimo branku, byl Zdeněk Toužimský - 3:3.

Na začátku třetí třetiny se nejprve do ústecké obrany prosmýkl Bláha, aby protáhl Salfického, jenž kryl polovysokou střelu lapačkou. Vzápětí se ale na druhou stranu vydali Lvi, vykoledovali si faul a proměnili přesilovku. Nádherná kombinace začala u Alinče, jenž si dovolil křižnou přihrávku na Pojkara a ten se nerozpakoval vrátit puk zpět na vzdálenější tyč, odkud ho do prázdné branky posunul Pazourek - 4:3. Jenže ani toto vedení nevydrželo dlouho, hosté se přičinili o další vyrovnání gólem z početní výhody. Před Salfickým stálo tolik hráčů, že nemohl reagovat na střelu Petra Mocka od modré a ta zaplula do sítě kolem jeho lapačky – 4:4. Přestřelka se na chvíli utišila, jako by si oba týmy musely srovnat v hlavách, co se to vlastně děje a jak dál pokračovat. Po šesti minutách vzal opět zodpovědnost do svých rukou ústecký Pojkar, jeho rána z hranice útočného pásma našla svůj cíl až za zády Koutského – 5:4. Chrudim se pokoušela kontrovat a velmi blízko k tomu měla v 54. minutě, kdy nebylo jasné, zda Safický přikryl puk za čárou nebo před ní. Po poradě s brankovým rozhodčím nebyla branka uznána. Další možnost udělat něco s nepříznivým skóre měli hosté v početní výhodě, jenže nejnebezpečnější, co v tu chvíli bylo k vidění, byl Pojkarův únik, který řešil střelou z prostoru kruhu. Koutský vytěsnil puk ramenem. Poslední minuta utkání rozhodla o tom, že se přece jen bude prodlužovat, Martinec našel před brankou zapomenutého Procházku, jemuž se povedlo vyrovnat – 5:5.

Prodloužení začalo opatrně, ani jeden tým nechtěl být tím, který se dopustí chyby, jež by ukončila zápas. Ústečtí se ale nakonec osmělili, velkou šanci měl Šagát po narážečce s Pajičem. Hovorkova rána nepropadla mezi rukou a tělem Koutského. I hosté zabrousili do útoku a vytvořili si několik dobrých pozic. Salfický ale všechny pokryl. Tak přišly ke slovu nájezdy. Pajič a Šagát za Ústí uspěli, zatímco Klejnu a Šedu Salfický vychytal. Pajič se tedy stal autorem vítězné branky, i když mu ji nejprve rozhodčí nechtěl uznat, slovinský štírek, překonal gólmana chytrým blafákem, ale Koutský posunul ve stejnou chvíli branku. Nakonec po poradě se svými kolegy sudí gól uznal. Ústečtí Lvi si tedy připsali vítězství 6:5 po samostatných nájezdech.