Ú s t í n/L. - Ústečtí dorostenci mají na kontě další porážku. Po necelých třech minutách hry otevřel skóre jihlavský kapitán Michael Polcar. Ve druhé třetině se Ústečtí urputně snažili dobýt soupeřovu bránu, ale marně. Ve třetí třetině definitivně potvrdil vítězství opět kapitán hostující celku, Michael Polcar.
so 22. 9. 2007
HC Dukla Jihlava
0:2 0:1, 0:0, 0:1

Branky a nahrávky: 3. Polcar (Kasalý, Mikeš), 56. Polcar (Kuřítko). Rozhodčí: Wagner - Kajínek, Toman. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 137. Střely na branku: 17:27. Průběh utkání: 0:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Ponikelský, Sova, Hříbal, Andres, Špila, Rektořík, Medjanöi - Jankovič, Ptáček, Žák - Chytrý, Tuček, Richter - Slavíček, Purma, Bezpalec - Pojezný.

HC Dukla Jihlava: Šťastný - Šidlík, Brychta, Musil, Cirhan, Kolda, Randa, Kvasnička, Hejl - Matějka, Kuřítko, Pěška - Malec, Zídek, Vysloužil - Zeman, Polcar, Kasalý - Mikeš.

V úvodu zápasu měl hostující celek výhodu početní převahy, když se provinil ústecký obránce Juri Medjanői. Jihlavští měli několik šancí, ale Petráska nepřekonali a přesilovku nevyužili. Jen několik málo sekund po návratu ústeckého obránce na led prostřelil Petráska jihlavský kapitán Michael Polcar, když mu ideálně nahrál Mikeš. Ve druhé půli první třetiny si i Ústečtí vyzkoušeli přesilovku, ale po neúspěšném pokusu Richtera se nijak zvlášť neprosadili. V 16. minutě se hosté natlačili před Petráskovu bránu, ale ten domácí celek podržel. V 17. minutě si Lvi vyzkoušeli hru bez brankáře, byla jim ponechaná výhoda, když fauloval hráč Jihlavy Kasalý, ale ani šesti hráčům na ledě se nepovedlo vstřelit puk do soupeřovy brány.

V první minutě druhé třetiny se hosté dostali do první větší šance, ale Petrásek měl vše pod kontrolou. Ve 23. minutě se celkem snadno dostal jihlavský útočník Matějka přes ústeckou obranu. Snažil se nacpat puk do brány, ale bez úspěchu. 25. minuta přinesla šanci domácích, ale Purma se neprosadil přes jihlavské obránce. Ve 27. minutě si připsal další úspěšný zákrok brankář domácích. Po střele jihlavského útočníka chytil kotouč do své lapačky. Lvi si vytvořili tlak na soupeře. Nejdříve střílel Jankovič, poté Slavíček, ale ani jemu se nepovedlo zasunout kotouč do brány. Ve 34. minutě měli obrovskou šanci hosté, kdy jeli dva na jednoho, ale Petrásek byl na včas správném místě. V posledních dvou minutách druhé třetiny byl vyloučen Slavíček za krosček. Lvi obětavě bránili svou klec. Vrhali se do soupeřových střel. Jihlavští přesilovku nevyužili.

Do třetí třetiny vstoupili domácí jen s jednogólovou ztrátou. Už v 41. minutě prověřili jihlavského brankáře Klimeše, ale ten byl pozorný. Ve 42. minutě si domácí opět zahráli přesilovku, když byl vyloučen Musil za podražení. Ale domácím se přesilovka vůbec nepovedla. Do šancí se postupně dostávali jihlavští hráči. Nejdříve pálil Randa, ale trefil pouze výstroj Petráska. Po něm to zkoušel Kasalý, ale Petrásek chytil puk do lapačky. Do velké šance se dostali Lvi, když vystřelil Slavíček, ale zdálo se, že brankář Klimeš je neprůstřelný. Lvům jako by docházely síly. V 55. minutě se opět prosadil jihlavský kapitán Polcar, když překonal Petráska a potvrdil tím definitivní vítězství hostů. V 58. minutě se do šance dostal jihlavský útočník Vysloužil, ale Petrásek si už puk pohlídal.