Ú s t í n/L. - Další zajímavý duel očekávali diváci ve Lví aréně. Slovinský mistr HK Acroni Jesenice se ale po dvoufázové přípravě ještě spíše hledal. Sehrál i v mlze s domácími vyrovnanou partii, plnou spíše osobních soubojů, než pohledné hry. Domácí vyhráli 2:1, ale výsledek byl pro soupeře víc než milostivý. Drtivou většinu šancí vychytal jesenický gólman.
po 22. 8. 2005
HK Acroni Jesenice
2:1 1:0, 0:0, 1:1

Branky a nahrávky: 6. Pavlas (Mazanec, Kysela), 54. Klobouček (Kudrna Jan) - 60. Kranjc (Rebolj). Rozhodčí: Florian Jiří - Richter Petr, Šulo Radek. Vyloučení: 2:8, Navíc Jankových 10 min. (NESP), Kudrna Jan 5+DKÚ (HRUB) - Razingar 5+DKÚ (HRUB). Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1500. Střely na branku: 32:16. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Sáblík - Vála, Drábek, Mazanec, Pavlas, Zápotočný (32), Klobouček, Kudrna Jan - Kudrna Jiří, Sýkora, Jankových - Klimt (97), Slížek (13), Kysela (14) - Lopuski (36), Kuchler (19), Buďa - Antoš (18), Pazourek, Fink

HK Acroni Jesenice: Kristian - Rebolj, Kranjc, Goličič, Vukčevič, Sotlar, Dervarič, Mlinarec, Klinar - Razingar, Rodman, Pretnar - Rožič, Polončič, Žagar - Terlikar, Hafner, Bremec - Manfreda, Varl, Tišlar

Od první minuty byl k vidění rychlý hokej, na straně domácích byla převaha střeleckých příležitostí. Ve 4. minutě objel Jankových slovinskou branku, nahrál před brankoviště najetému Jiřímu Kudrnovi, ale jeho volej brankář Kristian přikryl. O 2 minuty později hráli domácí první přesilovku. Kysela nahrál na modrou čáru Mazancovi, jehož bombu šikovně tečoval do branky Pavlas. Ve 13. minutě obhodil Razingar mazácky Mazance, ale ztroskotal na pozorném Sáblíkovi. Lvi drželi otěže zápasu pevně v tlapách. Jasné šance nedokázali přetavit v branku Pazourek a po něm ani Sýkora. V 15. minutě, opět v přesilovce, prověřil dvakrát za sebou Kristiana tvrdou střelou od modré Jan Kudrna. Vzápětí ujel Razingar, ale vracející se Kudrna mu dokázal kotouč vypíchnout.

První polovina druhé třetiny se nesla v duchu pokračujícího tlaku domácích hokejistů. Během prvních 5 minut dokázal brankář Jesenice pochytat čtyři tutovky. V době, kdy se zápas přehoupl do své druhé poloviny, se zapotil i Sáblík. Hosté během přesilovky přitlačili Lvy před jejich brankou, ale žádná ze střel se neujala. Od 34. minuty hosté zlepšili pohyb a hra se opticky vyrovnala. Domácím fanouškům záhy zatrnulo, když se Mlinarcova střela otřela o boční síť Sáblíkovy svatyně. Ve 37. minutě vydoloval Goličič u hrazení kotouč a bleskově objel branku. Sáblík se sice nestihl včas přemístit, ale jesenickému obránci v poslední chvíli sklouzl puk z čepele. Zajímavá byla poslední minuta druhé třetiny. Domácí hokejisté téměř přestali hrát a Klobouček během ní dokázal hned dvakrát "namazat".

Do závěrečné třetiny vstoupila obě mužstva daleko ležérněji. Tempo se ale postupně opět zvýšilo. Ve 43. minutě měl po přihrávce Kysely jasnou šanci Pavlas. Volil ale střelu po zemi, kde byl Kristian velmi silný. O 2 minuty později zkusil Klobouček mezi kruhy z otočky střelu bekhendem, ale trefil brankáře. Břevno zazvonilo v 51. minutě, když střílel od modré Jan Kudrna. O další 2 minuty později, při signalizovaném vyloučení, zazvonila při závaru před Kristianem pro změnu tyč. Gól visel doslova ve vzduchu, napětí na ledě dosahovalo maxima. Při dalším vyloučení hostů, tentokrát v 54. minutě, se už skóre měnilo. Kloboučkova bomba od modré se zastavila až v brance - 2:0. Hostující hráči si však už více než puku začali všímat hokejistů Slovanu a z mnoha osobních soubojů jeden vyvrcholil ukázkovou bitkou. Oba aktéři se také odešli okamžitě zchladit pod sprchy. Posledních 5 minut zápasu už hosté odehráli střídavě jen se třemi nebo čtyřmi hráči v poli. Přesto dokázali 9 vteřin před závěrečnou sirénou využít ztráty koncentrace domácích, když Kranjc z nájezdu efektním blafákem snížil na konečných 2:1.

František Výborný (HK Acroni Jesenice): "Ta naše nerozehranost byla patrná. Čtrnáct dní jsme dvoufázově trénovali. Ústí bylo ve většině případů aktivnější. Mají silný tým, hrají dobře. Ty ambice jsou tu vidět. Pro nás to je dobrá příprava. Upozorňovali jsme hráče i na rozhodčí, že tady se píská jinak než ve Slovinsku. Také jsme za to pykali. Byli jsme často vylučovaní a oba góly jsme dostali z přesilovek. Je také pravda, že těch gólů jsme mohli dostat i víc. Zachytal nám výborně brankář, hlavně v přesilovkách. Byly tam ale také pasáže, kde bylo vidět, že jak se hráči do toho herně dostanou a nebudou se tak hledat jako dnes, tak to bude určitě lepší. Na slovinskou ligu je to mužstvo silné a tam, podle mě, soupeře nemá. Proto jsme přijeli sem a na první zápas pro nás bylo Ústí velmi silné. Zítra hrajeme v Berouně a ve čtvrtek v Boleslavi. S extraligovými týmy tu hrát nebudeme. Hráči ve slovinské lize ani v té mezinárodní lize nepoznali porážku, takže se dá říci, že jsme si pro ni přijeli sem. Někdy ta prohra i posílí. Trošku je škoda, že našim hráčům v závěru tekly nervy, protože se určitě dalo ještě hrát. Mohli jsme dát dřív gól a na tu remízu ještě třeba dosáhnout, ale jak jsem již říkal, pro nás je důležité dostat se do herního rytmu. Potyčka v závěru? Kluci se znají z extraligy, takže to byla příležitost pobavit diváky. Já jsem to bral s úsměvem, lidi se pobavili a tak to má být."
Pavel Hynek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Jesenice má kvalitní kádr. Je to úřadující Mistr Slovinska a hlavně se jim podařilo udržet kádr. Představilo se tu také několik slovinských reprezentantů. Přece jen ale bylo vidět, že ta jejich příprava začíná později než tady. My jsme působili rozjetějším dojmem. Myslím ale, že na tu naši převahu jsme měli lépe zužitkovat naše šance a vítězství mohlo být výraznější. Na druhou stranu v proměňování šancí, si myslím, nás prověří až samotná liga. Teď jsme do toho šli z velkého objemu v tréninku. Nyní se ten objem postupně přesouvá do zápasů, ale efektivitu v zakončení nám ukáže až ta liga, kde se hraje naplno. V tom závěru hráli Slovinci zbytečně hodně nervózně a vyhledávali osobní souboje. Rozhodčí to trestal a ten gól, co jsme obdrželi při přesilovce v závěru, bych přičítal spíš ztrátě koncentrace. Teď ve čtvrtek jedeme na charitativní utkání do Vrchlabí, příští týden tu máme Lillehammer a Hradec Králové. To jsou poslední přípravy před začátkem ligy. Co se týče juniorů, tak nejblíže má do "Áčka" Kloz, který tu přípravu s námi hraje a určitě během ligy příležitost dostane. Co se týče Langhammera, tak tam už to bylo těsně před dotažením, a pak se to změnilo v souvislosti s rozsáhlou marodkou Sparty. Jednání se tak posunula někam dál."