Ú s t í n/L. - Přišla první porážka ústeckého hokeje v letošní sezoně. Nejen A tým, ale i další věkové kategorie až do pondělí 22. září jen vítězily. Konec šňůry byl však pěkně drsný a na souboj 5. kola s lídrem soutěže Chomutovem Lvi budou chtít co nejdříve zapomenout. Severočeský rival je smetl z domácího ledu drtivým poměrem 6:2. A to už vedl 6:0. O mírnou korekci se postarali Šagát s Mikulíkem. Premiéru si v dresu Ústí zapsal Radek Fiala, který střídal do třetí třetiny.
po 22. 9. 2008
Piráti Chomutov
2:6 0:2, 0:3, 2:1

Branky a nahrávky: 46. Šagát (Mikulík, Klobouček), 52. Mikulík (Šagát) - 4. Jíra (Pulpán, Hlinka), 5. Charousek (Hašek, Jeslínek), 27. Toivonen (Pulpán, Jíra), 34. Tauš (Hlinka, Pulpán), 37. Hašek (Jeslínek, Ťupa), 46. Jíra (Hlinka). Rozhodčí: Lacina - Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 7:8, navíc Skleníčka (UNL) a Révay (CHM) TH (RANP). Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 3248. Střely na branku: 31:28. Průběh utkání: 0:6, 2:6.

Ústecký Slovan s.r.o.: Salfický (41. Fiala) - Zeman, Tůma, Bolf, Němeček, Pojkar, Gýna, Klobouček, Vágner - Čaloun, Špirko, Janků - Novák, Pazourek, Prorok - Šagát, Mikulík, Sklenička - Kloz, Hanzl, Heřman.

Piráti Chomutov: Lundell - Chmelíř, Révay, Pulpán, Toivonen, Ťupa, Bombic, Trefný, Všetečka - Gombár, Skořepa, Míka - Tauš, Hlinka, Jíra - Hašek, Charousek, Jeslínek - Domin, Malát, Veverka.

V úvodních vteřinách zápasu se do dobré palebné pozice dostal domácí Špirko, jehož střelu vyrazil Lundell do ochranné sítě. První šance hostů přišla na konci 2. minuty, Míkovi po vyhraném buly ke gólu mnoho nescházelo. V dobrých pozicích se posléze objevili chomutovský Tauš a domácí Čaloun, první mířil do masky gólmana, druhému sjel puk z hole a mířil těsně vedle. Skóre se tak měnilo až krátce před koncem 4. minuty, kdy z mezikruží trefil přesně levý růžek chomutovský Petr Jíra. O pár vteřin později se hosté dostali už do dvougólového vedení, to Salfického přelstil kličkou Charousek, který ujel domácím obráncům. Lvy dvě rychlé branky nepoložily, o zteč se při následném střídání důrazně snažila čtvrtá lajna, leč neúspěšně. Pěknou individuální akci předvedl v 8. minutě Jeslínek, který se prosmýkl podél mantinelu, objel domácí branku, Salfického už však nepřelstil. Ve stoprocentní šanci se po deseti minutách objevil Gombár, kterému ve skórování zabránil pohotovým rozklekem domácí gólman. Další minuty přinesly dvě po sobě jdoucí přesilovky domácích, ve kterých si Lvi vytvořili slibné šance, Lundell však za svá záda žádný puk nepustil. 17. minuta přinesla pohotovou střelu Jíry, kterou Salfický s námahou vyrazil levým betonem. Následně se na Lundella řítil osamocený Špirko, kterému však před gólmanem nevyšel pokus o kličku.

Úvod druhé části patřil hostům, první a druhá lajna domácím řádně zatápěla, Salfický však všechny pokusy zlikvidoval. V dalších minutách už se začali prosazovat i domácí, nepříjemná byla tečovaná střele Kloboučka od modré, šance si vytvořila i Čalounova lajna. Ostrými však pálili jen hosté, v 27. minutě využil přesilovku střelou od modré Marko Toivonen, kterému před Salfickým dobře clonili spoluhráči.Výhoda jednoho muže v poli se krátce poté naskytla i Lvům, ti s ní však naložili o dost hůře, nepodařilo se jim totiž ani usadit v pásmu. Jak se mají přesilovky hrát, ukázali ve 34. minutě opět Chomutovští. Hlinkovu střelu neudržel Salfický v lapačce a pro Zdeňka Tauše nebylo problém trefit odkrytou bránu a zvýšit na čtyřgólový rozdíl. Ani to však nebylo vše, o dvě minuty později při vlastním oslabení přesně nabil Jeslínek do pravého kruhu Haškovi, který bez přípravy nasměroval puk přesně mezi tyč a přesouvajícího se Salfického – 0:5

Do třetí části nastoupili domácí s Fialou v bráně, toho jako první vyzkoušel ve 43. minutě nepříjemnou střelou Charousek. Ústecký náhradník kapituloval o tři minuty později, když nestačil na přesnou Jírovu střelu. Alespoň čestný gól Lvů vstřelil o pár vteřin později Martin Šagát, který doklepl za Lundella střelu Kloboučka. V 51. minutě střílel od modré tvrdě Všetečka, Fiala ale ukryl puk v lapačce. O chvíli později se podruhé radovali domácí, to když v signalizované výhodě Mikulík svým důrazem procpal puk za Lundellova záda. V 54. minutě zvedla diváky ze sedadel boxerská vložka, při které Sklenička v roli mstitele tvrdě potrestal Révaye za nebezpečný zákrok kolenem, po kterém se Kloz hodně těžce zvedal z ledu. Necelé tři minuty před závěrečnou sirénou vystašil Fialu puk, který se po jeho zákroku odrazil k Dominovi, ten už však ústeckého gólmana nepřekonal.

Martin Pešout (KLH Chomutov): "Přestože jsme viděli jasné vítězství našeho mužstva, tak to tak jasné nebylo. Nám tam prostě padaly góly a taková ta lehkost z těch předešlých soupeřů se přenesla i do tohoto zápasu. Myslím, že jsme měli velice těžkého soupeře a kdyby nám tam zkraje nenapadaly ty góly, mohl být výsledek úplně jiný. Trochu nás mrzí, že Ústí to ještě zkorigovalo, ale za stavu 6:0 je už dost těžké ty hráče motivovat. Jestli budu Révayovi vyčítat bitku? Těžko mu to můžu vyčítat, když ten domácí hráč na něj skočil zezadu. To by se asi nenechal nikdo mlátit v hospodě, natož na ledě."
Miloslav Hořava (HC Ústečtí Lvi): "Tak Chomutov nás přehrál, byl celý zápas jasně lepší. My jsme na ně neměli a vyhráli zaslouženě. Hráli s daleko větším nasazením. My jsme nebyli vůbec ve hře. Hráli jsme zakřiknutě, bojácně. Nedokážu to pochopit, ale takový je hokej. Jak jsem viděl tu šarvátku? Tam byl hrubý faul na Kloze, tak se potom strhla šarvátka. To se v hokeji stává. Ptáte se mě, jak je to s nabídkou Omsku? To není otázka pro mě, to je spíš otázka na vedení. Je to tak, že ta nabídka už, myslím, neplatí. Kluby se nedomluvily na podmínkách. Tím bych to uzavřel. Lákadlo to pro mě určitě bylo. Myslím, že i jako trenér bych se tam určitě mohl zlepšit. Víc vám k tomu ale už neřeknu."