Ústí nad Labem - Utkání 47. kola WSM Ligy mezi Ústím nad Labem a Benátkami nad Jizerou potvrdilo pravidlo, že vzájemná střetnutí obou mužstev v letošním ročníku nekončí v řádné hrací době. 648 diváků se dočkalo jediné branky, když ve dvacáté druhé sekundě prodloužení se poprvé v sezóně trefil do černého Tomáš Pospíšil. Slovan s Benátkami nad Jizerou v minulosti sehrál podobná utkání o jedné brance. V 10. kole sezóny 2009/2010 zvítězili Severočeši doma 1:0, ve 27. kole ročníku 2012/2013 naopak v domácím prostředí 0:1 padli.
po 30. 1. 2017, Zimní stadion Ústí nad Labem
HC Benátky nad Jizerou
0:1pp 0:0, 0:0, 0:0 - 0:1

Branka a nahrávka: 61. Pospíšil (J. Mikyska). Rozhodčí: Zubzanda – Belko, Ševic. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 648. Střely na branku: 36:32 (14:12, 12:9, 9:9 - 1:2). Průběh utkání: 0:1. Zakázaná uvolnění: 5:3. Ofsajdy: 2:0. Vyhraná vhazování: 32:32 (10:10, 12:12, 9:9 - 1:1). Nejlepší hráči: Jakub Soukup - Tomáš Halász.

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup – Husák, M. Vágner, Kasík, Vl. Brož, M. Zdvořáček, D. Málek, Macek – Moskal, Roubík, Poulíček – Z. Doležal, Vrdlovec, D. Merta – Dalecký, Gengel, Mical – Navarra, Kusý, Moučka. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

HC Benátky nad Jizerou: Halász – Jandus, Kolmann, Mikliš, V. Kočí, Pastor, Havlín, Husa, Jan Bednář – J. Mikyska, Pospíšil, Víšek – Hrníčko, Chrtek, D. Špaček – Černoch, Hrabík, Prokeš – A. Dlouhý, L. Volf, Bittner. Trenéři: Jiří Čelanský, Antonín Nečas.

Utkání začalo menší oslavou, jelikož v utkání čtyřicátého sedmého kola oslavil své sedmačtyřicáté narozeniny kouč domácího celku Miroslav Mach a fanoušci z ústeckého kotle mu předali dort. První třetina nebyla však úspěšná ani pro jeden tým. K vidění bylo jen několik šancí, které gólem neskončily.

První velkou šanci měl na hokejce Zdeněk Doležal, který z přečíslení Tomáše Halásze neuspěl. Další příležitost si vytvořil Patrik Moskal, jenž netrefil odkrytou branku při přesilové hře. Další dvě šance měli hosté, když nepozornosti Severočechů nedokázal využít Jan Víšek. Poslední nebezpečnou střelu mohl vyslat Jan Černoch, ale ten před odkrytou svatyní Slovanu na puk nedosáhl.

Ve druhém dějství se diváci opět nedočkali žádného gólu. Zavést vedení mohl Martin Vágner v čase 25:12 min. ale netrefil se do černého a sám skončil v hostující brance. Další gól měl možnost vstřelit Jan Dalecký, avšak ústecký útočník vstřelil pouze do gólmana, který byl připravený na jakékoliv úmysly.

Třetí část také žádný přesný zásah neukázala. V padesáté deváté minutě přišel velmi sporný moment, kdy byl nejdříve vyloučen Jan Víšek, ale poté si měl jít sednout i Václav Kočí. Druhý jmenovaný byl ovšem zproštěn viny a mohl opět pokračovat ve hře. Středočeši mohli vést, když v čase 58:51 min. Adam Dlouhý vyslal touš Danielu Špačkovi. Jakub Soukup se proti Danielu Špačkovi blýskl skvělým zákrokem a nedal mu šanci prosadit se gólem.

Rozhodovat muselo až prodloužení, kde se na branku dlouho nečekalo. Po dvaceti dvou sekundách utkání rozhodl Tomáš Pospíšil, který dorazil za záda Jakuba Soukupa odraženou střelu Josefa Mikysky. Tým z Benátek nad Jizerou si domů odvezl dva body a Slovan se musel smířit pouze s jedním.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): „Sehráli jsme další nepovedený zápas a prohráli jsme potřetí za sebou na domácí půdě. Vůbec se nám nyní nedaří střelecky, v posledních třech zápasech jsme dali pouze dva góly. Jeden bod je pro nás dobrý, jelikož Benátky nad Jizerou byly v utkání lepší. Musíme se připravit na středeční střetnutí s Havířovem a získat plný počet bodů. Naše nové posily neměly zatím možnost se pořádně předvést, ale my jim musíme dát čas a ony se ukážou.“

Jiří Čelanský (HC Benátky nad Jizerou): „Zápas byl vyrovnaný a jsme rádi, že jsme ho dokázali vyhrát my, i když jsme zvítězili jen za dva body. Šance byly po obou stranách velmi početné, ale možná tíha těžkého utkání rozhodla. Gól v prodloužení padl poté, co jsme začali hrát hru tři na tři a z přečíslení jsme dokázali zakončit dorážkou.“