Ústí nad Labem - 27. kolo WSM Ligy bylo ve znamení souboje Mostu s Ústím nad Labem. Celek Miroslava Macha a Tomáše Mareše nedokázal navázat na dvě předchozí vzájemná klání letošního ročníku, a tak se poprvé proti Slovanu letos radoval z výhry Most. Za hosty se prosadil Jaroslav Roubík a Jan Dalecký, v závěrečné power-play domácí odolali.
st 23. 11. 2016, Zimní stadion Most
MOSTEČTÍ LVI
3:2 1:2, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky: 5. J. Šimeček (Stříbrný), 39. Divíšek (Šesták), 42. Rulík (Stříbrný) – 4. Roubík (J. Kloz), 12. Dalecký (Beran). Rozhodčí: M. Sýkora – Šperl, Jílek. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 247. Střely na branku: 36:21 (9:9, 15:5, 12:7). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.

MOSTEČTÍ LVI: J. Hübl – Kokeš, K. Charousek, Šesták, K. Černý, Rulík, Hora – Gerhát, Válek, Kubinčák – Divíšek, Dufek, Rod – J. Šimeček, Stříbrný, Smolka – Řehoř, M. Havelka. Trenéři: Jiří Doležal, Zdeněk Zíma.

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup – M. Vágner, Bernad, Vl. Brož, Kasík, Přindiš, Husák, Zajíc – J. Kloz, Roubík, Melka - Z. Doležal, Vrdlovec, D. Merta - Dalecký, Beran, Poulíček - Loskot, Gengel, Moučka. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

Úvod zápasu se povedl hostujícímu Slovanu, který se prosadil krátce po konci přesilové hry zásluhou Jaroslava Roubíka. - 1:0. Vedení žlutomodrým dlouho nevydrželo. Za necelou minutu se prosadil střelou přes obránce Jaroslav Šimeček. - 1:1. Domací byli po celou dobu aktivnější, přesto šli do vedení hosté. V brejku dva na jednoho neuspěl se svým pokusem Jan Dalecký, což hostům nemuselo vůbec vadit. Vyraženou střelu Daleckého doklepl do branky Matěj Beran. - 2:1.

Ve druhé třetině si vytvořili domácí neskutečnou převahu, které dlouho čelil vynikající Jakub Soukup, který kapituloval ve 39. minutě, když se prosadil střelou do pravého růžku Tomáš Divíšek. - 2:2.

Třetí třetina přinesla rychlou branku. V čase 41:26 se prosadil nenápadnou střelou domácí Adam Rulík. - 2:3. Mostěčtí hokejisté byli po vstřelené brance nadále aktivní. Slovan si vytvořil tlak v poslední minutě a půl, ale Jaroslav Hübl svůj tým podržel a Most, tak bral nečekaně tři body za výhru 3:2.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): "Přestože jsme první třetinu vyhráli 2:1, tak jsme ji odehráli špatně. Druhá část byla z naší strany strašná, domácí nás nepustili prakticky ze třetiny a jenom nemohoucností domácích byl stav 2:2. Ve závěrečném dějství jsme dostali hned na začátku gól na 3:2 a už jsme se do hry nedostal i vinou vyloučení. Když to tak shrnu, podali jsme ostudný výkon, který nezůstane bez odezvy."