WSM Liga SK Trhači Kadaň - HC Slovan Ústí n/L 22.11. od 18 h. MDO: HC Slovan Ústí n/L - HC Energie Karlovy Vary 2:4
Mladší dorostenci v dramatickém zápase nestačili na Slavii
15.9.2017 | Jan Prošek

Ú s t í n/L. - V rámci druhého kola ELIOD Extraligy mladšího dorostu se ústecký tým na domácí půdě střetl se Slavií. Hosté se hned ve druhé minutě ujali vedení, prosadil se Maxim Brummel. Z kraje druhé části hry Slovan vyrovnal, při vlastním oslabení skóroval Kale Costa. Ve 29. minutě znovu získali sešívaní jednobrankový náskok, trefil se Jakub Hofmann. V závěru zápasu hrál domácí tým bez gólmana, zkoušel to v šesti. Slávistický Adam Čapka se trefil do prázdné brány. Pražané si tak odvezli tři body po výhře 3:1.

Zimní stadion Ústí nad Labem
2. kolo
čtvrtek 14. 9. 2017, 17:45 h
1:3
(0:1, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 22. Costa - 2. Brummel, 29. Hofmnann (Labuzík, Srdínko), 60. Čapka. Rozhodčí: Luczków - Toman, Košťálová. Vyloučení: 5:6, navíc Moravec (SLA) 10 (NESP), Čermák J. (UNL) 10 (NESP), Costa (UNL) 10 (NESP). Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 83. Střely na branku: 31:43.

Ústí nad Labem: Mazourek - Jarábek, Tomšík, Vlach, Klobouček, Koštoval, Kylíšek - Krocker, Tot, Šrámek, Costa, Gašpar D. Čermák J., Weis, Pavlíček, Hampl. Trenéři: Jan Čaloun, Vladimír Machulda

Slavia: Němeček J. - Horáček, Moravec, Srdínko, Němeček D., Topol, Čapka, Palát, Vymětal - Brummel, Svoboda, Kvasnička, Sarkisyants, Staněk, Martinec, Hofmann, Labuzík, Míšek, Reichmann. Trenéři Jiří Doležal, David Kuna.

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí): Utkání rozhodla naše nedisciplinovanost. Hráče jsme upozorňovali, aby si na to dali pozor. Dostali jsme dva osobní tresty, což se nesmí stávat. Utkání bylo vyrovnané. Dokázali jsme si vypracovat nějaké šance. Pak ale přišla ta vyloučení, která nás dostala dolu.

Jiří Doležal (HC Slavia Praha): Na začátku zápasu jsme mohli klidně dát tři nebo čtyři góly a měli bychom celou situaci více pod kontrolou, ale prosadili jsme se jen jednou. Navíc jsme soupeři nabídli šance po našich zbytečných vyloučení, proto nebylo až do konce nic jasného. Jsme rádi, že jsme si odvezli tři body, měli jsme si to ale uhrát mnohem dříve a více v klidu.