Ú s t í n/L. - Do Ústí nad Labem zavítal soupeř ze Slaného. První zápas vyhrálo Slaný vysoko 11:1. Domácím se však povedlo vytvořit tří brankový náskok, ale hosté jej v závěru během krátké chvíle smazali a v prodloužení vstřelili vítěznou branku. Deváťáci Slovanu tak berou z utkání pouze bod. Poslední zápas nadstavby čeká naše deváťáky v neděli proti Litoměřicím, kdy půjde o přímý souboj o druhé místo, které by nám zajistilo účast v závěrečném play-off o účast v extralize.
čt 28. 3. 2024, Ústí nad Labem
HK LEV Slaný
3:4pp 0:0, 2:0, 1:3 - 0:1

Branky a nahrávky: 30. Loukota (Zuna, Dvořák), 37. Loukota, 51. Řezníček (Růžička) – 54. Štajer (Janda), 58. Hájek (Štajer, Kraus), 58. Novák (Kraus, Ambrožewicz), 64. Štajer. Rozhodčí: Michal Janíček — Jakub Janíček, Pavel Zítka. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 57. Průběh utkání: 0:3, 3:4.

5:5

0:0

1:0

Diváci

57

Ústecký Slovan s.r.o.: V. Ortová (M. Hauzner) — M. Štolfa, Š. Kříž, L. Zuna, V. Hujová, J. Hůlka, V. Pavlas, V. Dvořák — L. Huja, T. Výborný, A. Svoboda, J. Rampousek, M. Kapusta, A. Růžička, J. Hečko, V. Řezníček, M. Zikmund, M. Loukota

HK LEV Slaný: J. Náprstek (J. Vláčil) — P. Šelicha, K. Šeps, M. Šedivý, J. Pospíšil, J. Palla — F. Kohlíček, R. Jirátko, H. Janda, J. Štajer, T. Novák, M. Dostál, D. Kraus, F. Zeman, D. Hájek, M. Ambrožewicz

Oba týmy začaly úvodní třetinu ve velmi svižném tempu. V 6. minutě se do zajímavé střelecké pozice domácí Loukota, ale na hostujícího brankáře si nepřišel. Hosté se dostali do šance, kdy Ambrožewicz těsně minul tyčku. Ve 12. minutě Slaný semkl svého soupeře, ale překonat domácí Ortovou se mu nepodařilo. V 15. minutě byl před brankou volný Huja, který svou tečí mířil těsně vedle tyčky. V 17. minutě si domácí brankářka zadělala na problém, když vyjela z branky a následně se do ní musela rychle vracet, ale i s pomocí obrany vše vyřešila.

Domácí začali druhou třetinu výhodou přesilové hry, ale do největší šance se dostal hostující kapitán Novák. Domácí se radovali přesně v půlce zápasu, po skvělé přihrávce Zuny, který vyslal na steč MATĚJE LOUKOTU, který se svou střelou nemýlil - 1:0. O Chvíli později mohl střelec první branky navýšit vedení, ale těsně minul. Domácí dostali výhodu další přesilové hry, ale domácím se vůbec nepovedla a největší šanci měli hosté, když před brankou vznikl obrovský závar. Další výhodu přesilové hry měli hosté, ale byli to domácí, kteří vstřelili branku, když MATĚJ LOUKOTA navýšil vedení na 2:0.

Hosté začali třetí třetinu velmi aktivně a nepouštěli domácí do větší šancí. Hostující Hynek se dostal do samostatného úniku, ale Ortová si skvěle poradila. Hosté měli obrovský tlak, ale opět se ukázalo nedáš, dostaneš. Domácí se dostali do protiútoku a situaci dva na jednoho vyřešili parádně, když Růžička předložil na volného VOJTĚCH ŘEZNÍČKA, který se svou střelou nemýlil - 3:0. Hosté zvýšily tlak a byli odměněni, v 54. si před branku vybruslil JAKUB ŠTAJER a střelou bekhendem překonal Ortovou - 3:1. V 58. minutě bylo snížil z nenápadné střely DAVID HÁJEK - 3:2. Hned vzápětí bylo vyrovnáno, dvě branky od sebe dělilo pouze 9 vteřin, kapitán hostů TOMÁŠ NOVÁK to vzal na sebe a vyrovnal na 3:3.

Domácí začínali prodloužení výhodou, jelikož z hostující strany byl vyloučen v poslední minutě Ambrožewicz. Domácím se nepodařilo tuto výhodu využit a hosté trestali v 64. minutě z nenápadné akce, kdy střela od JAKUBA ŠTAJERA skončila v brance, když propadla mezi betonem a tyčkou.